جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی انکوپلاستی و بازسازی سینه

انکوپلاستی و بازسازی پستان

انکوپلاستی و بازسازی پستان از جمله عمل هایی هستند که انجام آن ها می تواند پس از ابتلا به سرطان پستان بر کیفیت زندگی بانوان بسیار موثر باشد فقدان پستان در بانوان به عنوان یکی از اعضای اصلی زنانگی عوارض روحی و سایکولوژیک شدیدی را می تواند به دنبال داشته باشد که با عمل جراحی بازسازی این مشکلات حل می‌گردد و حس اعتماد به نفس بیمار و در نتیجه عملکرد و کیفیت زندگی بیمار را بالا خواهد برد.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

در ادامه به موضوع جراحی بازسازی سینه خواهیم پرداخت :


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بازسازی پستان با بافت های بدن .

انکوپلاستی

انکوپلاستی (oncoplasty) در تعریف شامل جراحی زیبایی و جراحی سرطان است در واقع انکوپلاستی انجام هم‌زمان سه عمل جراحی زیبایی، جراحی سرطان و جراحی بازسازی پستان است.

در این عمل تلاش می‌شود در حین عمل جراحی سرطان مداخلات جراحی زیبایی لازم نیز توسط جراح پستان صورت پذیرد و در افرادی کاربرد دارد که علاوه بر سرطان پستان دارای پستان‌های بزرگ، افتاده و یا نامتقارن هستند. اگر پستان‌ها بزرگ باشند حین عمل سرطان ماموپلاستی نیز انجام می‌گیرد و پستان‌ها کوچک می‌گردند، اگر بیمار دارای پستان‌های افتاده باشد عمل ماستوپکسی یا لیفت پستان به‌صورت هم‌زمان با جراحی سرطان برای وی مناسب است و درنهایت اصلاح عدم تقارن بستگی به موقعیت توده و وضعیت پستان‌ها دارد.

انکوپلاستی چه مزایایی دارد ؟

انجام عمل انکوپلاستی برای بیمار مبتلابه سرطان پستان چندین مزیت دارد که شاید بتوان بزرگ‌ترین مزیت آن را کاهش چشم‌گیر بار منفی سرطان دانست. استرس ناشی از وجود توده بدخیم در پستان برای بیماران امری غیرقابل‌اجتناب است و علیرغم همه تلاش‌های بنده و دیگر همکاران جراح پستان بیمار فشار روانی زیادی را تحمل می‌کند، در انکوپلاستی زیباتر شدن فرم پستان‌ها پس از عمل بار روانی بسیار مثبتی برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

از مزایای دیگر انکوپلاستی می‌توان به تأثیر آن در رادیوتراپی اشاره کرد از جنبه علمی بیمارانی که مبتلا به سرطان پستان هستند و پستان‌های آن‌ها در طی فرآیند درمان حفظ می‌شود باید تحت پرتودرمانی یا رادیوتراپی قرار بگیرند و بیمارانی که پستان‌های بزرگ دارند ممکن است در حین پرتودرمانی دچار سوختگی پوست پستان یا عوارض مشابه گردند که با انکوپلاستی این مشکل برطرف می‌گردد.

آیا شکل نوک پستان نیز بعد از بازسازی به حالت طبیعی بر می‌گردد؟

بازسازی نوک پستان معمولا 3 یا 4 ماه بعد از عمل اصلی بازسازی پستان انجام می‌شود تا سینه زمان کافی برای بهبودی را داشته باشد. در این حالت از برای بازسازی نوک پستان از بافت‌های دیگر بدن یا تاتو استفاده می‌شود.

منظور از آنکوپلاستی در بازسازی پستان چیست؟

در بعضی از جراحی‌های پستان به جای ماستکتومی (برداشتن کل پستان) از لامپکتومی (فقط برداشتن تومور) استفاده می‌شود. در این شرایط معمولا با دفرمه شدن پستان، جراح از روش‌های ترکیبی برای بازسازی پستان استفاده می‌کند که در واقع ترکیبی از جراحی سرطان پستان و جراحی پلاستیک است که به این روش آنکوپلاستی می‌گویند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | روش های بازسازی پستان بشناسید :

زمان مناسب برای انجام عمل بازسازی پستان چه زمانی است؟

بازسازی پستان می‌تواند بلافاصله پس از عمل ماستکتومی انجام شود. همچنین این امکان وجود دارد که عمل بازسازی را به بعد از تکمیل شیمی درمانی یا پرتو درمانی موکول کنیم.

هزینه عمل بازسازی پستان چه قدر است؟

هزینه عمل بسته به مواردی همچون استفاده از پروتز، شرایط کلی عمل، مرکز درمانی، هزینه‌های اتاق جراحی و … متغیر است. این موارد قبل از عمل و در زمان مشاوره با پزشک تخمین زده شده و به شما اعلام خواهد شد.

مراقبت های پس از عمل جراحی بازسازی پستان و ریکاوری :
  1.  در این عمل جراحی معمولا برای بیمار جهت تخلیه خونابه و سروما از درن استفاده می شود و تا زمان استفاده از درن بیمار بایستی از استحمام کامل خودداری نماید زمانی که ترشحات درن خونی نبوده و میزان ترشحات کمتر از ۲۰ الی ۳۰ سی سی در شبانه روز باشد درن توسط جراح معالج کشیده می شود.
  2.  بیمار می تواند فعالیت های روزانه را به طور طبیعی ادامه داده و ورزش‌های سبک نظیر پیاده روی را انجام دهد .همچنین بایستی نرمشهای مخصوص پس از عمل را انجام دهد، به سمتی که عمل شده نخوابد و از انجام فعالیت سنگین با دست سمت مبتلا اجتناب نماید
  3.  سوتین مخصوص پس از عمل را تهیه و به مدت شش ماه استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *