جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان

پروتز پستان اصفهان

پروتز پستان اصفهان | آنچه باید درمورد پروتز پستان بدانید :

پوستان از بافت چربی و بافت غددی تشکیل شده است که توسط پوست احاطه شده اند و روی عضله جدار قفسه سینه قرار میگیرد. گاهی کمبود بافت سینه باعث سایز کوچک آن میشود که در بعضی از بانوان ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد کند. در این موارد بواسطه افزایش سایز سینه با پروتز پستان احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در فرد ایجاد میشود.

در حال حاضر پروتزهای مورد استفاده از جنس سیلیکون هستند و ممکن است روی عضله جدار قفسه سینه یا زیر آن قرار گیرد. قبل از جراحی پروتز پستان اصفهان پزشک جراح پستان اصفهان  در مورد سایز و شکل پروتز مورد استفاده با شما صحبت می‌کند و در صورت نیاز سونوگرافی یا ماموگرافی و بررسیهای اولیه انجام میشود.

جراحی پروتز پستان اصفهان با بیهوشی عمومی انجام میشود و معمولا یک شب بستری دارد. از چند روز قبل باید مصرف سیگار و آسپرین قطع شود. بعد از حدود یکهفته میتوانید رانندگی کنید و حداقل تا یکماه نباید به شکم بخوابید.سه هفته بعد از جراحی میتوانید حرکات ورزشی ملایم را شروع کنید ولی حرکات شدید ورزشی باید تا شش ماه به تعویق افتند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |جراحی پروتز پستان
زیبایی سینه با عمل پروتز پستان امکان پذیر است؟

پروتز پستان یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در بانوان است به طوری که مشاهده می‌شود هر ساله دهها هزار زن متقاضی عمل پروتز سینه هستند. بسیاری از زنان تصور می‌کنند که سینه‌های بسیار کوچکی دارند و اندازه یا شکلش نامتناسب یا غیر جذاب است. بعضی از زنان سینه‌هایی دارند که کاملا رشد نکرده یا بعد از حاملگی، پیری و یا به دنبال تغییر وزن به میزان قابل توجهی اندازه و شکل قبلیش تغییر کرده و از فرم مناسب خارج شده است.

بسیاری از زنانی نیز که بخاطر سرطان سینه جراحی کرده­‌اند از پروتز پستان برای بازسازی سینه استفاده می‌­کنند. این جراحی و زیباسازی باعث بازگشت اعتماد به نفس در این خانوم‌ها خواهد شد. خانمی که می‌خواهد عمل پروتز سینه را انجام دهد، حق انتخاب در نوع عمل جراحی را دارد.

به طور مثال: نوع وجنس، اندازه پروتز، و برش لازم جهت جاگذاری پروتز سینه را می‌تواند تعیین کند. برای هر انتخاب فواید و مضراتی وجود دارد، به هر حال اطلاعات مورد نیاز به مراجعه کننده داده می‌شود و بدین وسیله، اوست که با مشاوره تصمیم می‌گیرد، که کدام روش را برگزیند.

جراحی پروتز پستان

پروتز پستان یا شکل‌­دهی سینه روشی است که در آن یک سیلیکون یا ژل واجد شرایط از طریق برش ایجاد شده در اطراف سینه وارد بافت سینه می­‌شود و به آن شکل یا فرم دلخواه می­‌دهد. برای شبیه سازی شکل طبیعی سینه و بدن، ممکن است از نرم افزار عکس سه بعدی استفاده شود تا نتیجه قبل از جراحی مشخص شود. برای تغییر شکل، بزرگ کردن یا کاهش اندازه سینه، باید ابتدا شکل و اندازه سینه ایده آل خود را انتخاب کنید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | . زیبایی سینه با عمل پروتز پستان امکان پذیر است؟

چگونه پروتز پستان انجام می‌شود؟

در این جراحی یک کاشت پروتز پستان در پشت هر یک از پستان‌ها قرار می‌گیرد در واقع ایمپلنت‌ها یا پشت ماهیچه‌های قفسه سینه یا پشت بافت پستان‌های شما قرار گرفته و می‌توانند تا اندازه یک فنجان سایز آن‌ها را تغییر دهند.

توجه داشته باشید که پروتز پستان همان روشی که برای لیفت سینه به کار می‌رود، نیست. لیفت برای افتادگی پستان‌ها کاربرد دارد. ایمپلنت‌ها از پوسته‌های نرم و انعطاف‌پذیر سیلیکون ساخته شده‌اند که با نمک یا ژل سیلیکون نیز پر می‌شوند.

اگرچه در مورد پروتزهای سیلیکونی اختلاف نظرهایی وجود داشته است، اما هنوز هم در میان افرادی که جراحی‌های زیبایی برای افزایش سایز پستان انجام می‌دهند، بسیار محبوب هستند.

روش‌های انجام پروتز سینه

درصورتی‌که انتخاب شما انجام پروتز سینه باشد، به احتمال زیاد به‌صورت سرپایی این عمل را در مرکز انجام خواهید داد که در اکثر مواقع فرد همان روز می‌تواند از مرکز مرخص شود.

این روش با بیهوشی انجام می‌شود تا دردی را احساس نکنید که از ۲۴ ساعت قبل باید دستورالعمل‌هایی که توسط جراح دریافت کرده‌اید را به طور کامل انجام دهید. توصیه می‌کنم که این عمل را توسط بهترین دکتر پروتز سینه انجام دهید، جراح متخصص از طریق سه نوع برش زیر، ایمپلنت را برایتان انجام می‌دهد.

 • زیر پستان (Inframammary)
 • زیربغل (Axillary)
 • بافت اطراف نوک پستان (Periareolar)

سپس جراح با برشی که انجام داده یک فضایی ایجاد کرده و پستان را از ماهیچه‌های سینه جدا کرده و ایمپلنت را در این فضا قرار می‌دهد. ایمپلنت دقیقاً باید در مرکز پستان قرار گیرد.

اگر کاشت نمک را انتخاب کرده باشید، بعد از قرارگیری کپسول توسط جراح با نمک و آب پر می‌شود، اما اگر پروتز سیلیکونی را انتخاب کرده باشید، کپسول پروتز سینه از قبل پر شده و تنها کافی است در موقعیت مورد نظر قرار داده شوند.

بعد از قراردادن کپسول پروتز برش‌های موجود توسط پزشک بخیه شده و پانسمان می‌شود و بعد از اینکه اثر بیهوشی به طور کامل از بین رفت ترخیص خواهید شد، اما در دوره نقاهت باید مرتباً تحت نظر پزشک قرار داشته باشید و تمامی دستورالعمل‌ها را به طور دقیق انجام دهید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |زیبایی سینه با عمل پروتز پستان امکان پذیر است؟

عوارض انجام پروتز پستان

یک خطر برای پروتز سینه، نیاز به اقدامات و پیگیری‌های بعد از انجام جراحی است که معمولاً توسط افراد نادیده گرفته می‌شود. سایر خطرات و عوارض جانبی عبارتنداز:

 1. خونریزی و کبودی
 2. درد در سینه
 3. عفونت در محل جراحی یا اطراف ایمپلنت
 4. انقباض کپسول پروتز سینه یا تشکیل بافت اسکار داخل پستان (می‌تواند منجر به ازبین‌رفتن یا جابه‌جا شدن ایمپلنت شما شود)
 5. پارگی یا نشت پروتز
 6. عدم راحتی و تغییر احساس نسبت به پستان‌ها که اغلب موقتی است.
 7. تجمع مایعات در اطراف ایمپلنت در صورت جراحی نادرست
 8. زخم شدید پوست
 9. تعریق شدید شبانه

اما مواردی وجود دارد که در صورت بروز باید سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید. این موارد شامل:

 • تب کردن
 • قرمزی در سینه و اطراف آن خصوصاً رگه‌های قرمز روی پوست
 • احساس گرما و داغی در اطراف محل برش

این موارد در پروتز سینه می‌تواند نشان دهنده‌ عفونت باشد که نیاز به بررسی و اقدامات ضروری و سریع دارد. پس از بهبودی و طی کردن دوران نقاهت هرگونه درد در پستان، زیربغل یا تغییر در اندازه و شکل پستان در پروتزهای موقتی یا در پروتز دائمی سینه باید توسط جراح مورد بررسی قرار گیرد.

برخی از این عوامل می‌توانند نشان دهنده‌ پارگی کپسول پروتز باشند که تشخیص پارگی آسان نبوده و سریع انجام نمی‌شود، زیرا ایمپلنت‌ها بسیار آرام نشت می‌کنند. عوارض نادری مانند درد در قفسه سینه و تنگی نفس نیز ممکن است بعد از پروتز تجربه کنید که در این صورت سریعاً با پزشک خود ملاقات کنید.

فراموش نکنید درصورتی‌که پروتز پستان انجام داده‌اید به طور مرتب سینه‌های خود را بررسی کنید در صورت مشاهده هرگونه تغییر، بزرگ شدن، تورم یا درد به جراح خود مراجعه کرد و مشکل را با او در میان بگذارید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی پروتز پستان .

اقدامات قبل از جراحی پروتز پستان

برای آماده‌شدن حتماً دستورالعمل‌های پزشک خود را به‌درستی دنبال کنید. احتمالاً به شما توصیه می‌شود که از نیمه‌شب قبل از عمل خوردن و آشامیدن را متوقف کنید. احتمالاً از هفته‌های قبل پزشک از شما می‌خواهد که اگر اعتیاد به سیگار دارید، آن را ترک کنید، سیگار خطر ابتلا به عوارض بعد از عمل را بالا می‌برد و جریان خون در بدن را محدود می‌کند. همچنین سیگارکشیدن ایمنی بدن شما را پایین آورده و درنتیجه خطر عفونت بعد از جراحی را بالا می‌برد.

اقدامات بعد از پروتز پستان

بعد از جراحی پروتز سینه بهتر است از لباس زیرهایی که ورزشی هستند، استفاده کنید. همچنین جراح احتمالاً برای کاهش درد شما داروهای مسکن برایتان تجویز خواهد کرد. فراموش نکنید که از جراح خود برنامه‌ای برای بازگشت به کار، فعالیت‌های تفریحی و روتین زندگی خود دریافت کرده و تمامی توصیه‌ها را جدی گرفته و رعایت کنید.

اگر شاغل هستید بعد از گذشت چند روز ممکن است بتوانید به کار خود بازگردید، اما برخی به یک هفته مرخصی برای طی‌کردن دوره نقاهت خود نیاز دارند. حداقل دو هفته زمان برای برگشت به فعالیت‌های شدید بدنی مانند ورزش نیاز دارید.

بعد از جراحی از فعالیت‌هایی که ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش می‌دهند و همچنین فعالیت‌هایی که حرکت سینه‌ها را بیشتر می‌کنند تا چندین هفته باید خودداری کنید. اگر استراحت را جدی نگرفته و فعالیتی داشته باشید که موجب حرکت پستان‌ها شوند می‌تواند بسیار برایتان دردناک باشد.

معمولاً در ملاقات بعدی که با جراح خود دارید بخیه را کشیده و اگر لوله‌های تخلیه نیز داشته باشید آن‌ها هم برداشته می‌شوند. اگرچه جراحی پروتز سینه باید طولانی‌مدت باشد، اما تضمینی برای اینکه دائم باشند وجود ندارد.

ممکن است که در آینده نیاز به جایگزینی برای ایمپلنت انجام داده داشته باشید. پس از جراحی باید یک سبک زندگی سالم برای خود انتخاب کنید. اگر سیگار می‌کشید، حتماً آن را ترک کنید، کشیدن سیگار می‌تواند بهبودی شما را به تأخیر بیندازد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | انواع مدل پروتز پستان

انواع مدل پروتز پستان

همان‌طور که اشاره کردیم دو نوع پروتز پستان وجود دارد که معمول‌تر هستند.

مدل پروتز سینه آب نمکی

پروتزهای آب نمکی دارای یک پوسته خارجی سیلیکونی هستند که با محلول استریل آب نمک در حین جراحی پر می‌شوند. این نوع از ایمپلنت‌ها در اندازه‌های مختلف وجود دارند. از این نوع علاوه بر بزرگ کردن سایز سینه یا تقارن بخشیدن به آن برای بهبود بخشیدن به جراحی‌های ناموفق قبلی نیز استفاده می‌شود. ایمپلنت‌های نمکی برای افراد بالای ۱۸ سال بی‌خطر است.

مدل پروتز سینه سیلیکونی

این مدل از ایمپلنت‌ها یک پوسته‌ بیرونی سیلیکونی دارند که داخل آن نیز با ژل سیلیکون پر می‌شود. اندازه‌های متفاوتی برای این پروتز سیلیکونی نیز وجود دارد. پروتز پستان سیلیکونی برای زنان بالای ۲۲ سال تأیید شده است. همچنین از آن‌ها برای بهبود بخشید‌ن به جراحی‌های قبلی نیز می‌توان استفاده کرد.

پروتز سینه اشکی

این مدل برای خانم‌هایی که می‌خواهند کمبود سینه‌ خود را با جراحی جبران کنند و درعین‌حال ظاهری بسیار طبیعی داشته باشند، بسیار مناسب بوده و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پروتز سینه گرد

خانم‌هایی که دوست دارند سینه‌های برجسته داشته باشند باید این مدل از پروتز سینه را انتخاب کنند.

پروتز سینه بعد از سرطان

پس از جراحی‌های ماستکتومی که طی آن تمام بافت طبیعی پستان برداشته می‌شود یا لامپکتومی که تنها تومور را برمی‌دارند، عمل پروتز سینه توسط جراحان صورت می‌گیرد.

ممکن است چندین عمل جراحی برای رسیدن به آنچه موردنظرتان است، نیاز داشته باشید. در واقع پروتز پستان یک جراحی بسیار مناسب برای افرادی است که به دلیل سرطان سینه، پستان خود را برداشته‌اند. آن‌ها با کاشت مجدد زیبایی و اعتمادبه‌نفس خود را باز خواهند یافت.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |انواع مدل پروتز پستان

اندازه پروتز سینه

همان‌طور که اشاره شد پروتز پستان اندازه‌های متفاوتی دارد که باتوجه‌به نیاز و خواست فرد انتخاب می‌شود. اما به وزنی که پروتزها دارند نیز باید هنگام انتخاب، توجه کنید. این وزن ناشی از پروتز، به‌مرورزمان موجب پایین آمدن پروتز شده و هرچه وزن آن‌ها بیشتر باشد سرعت پایین آمدن نیز بیشتر خواهد بود.

به‌عنوان‌مثال یک پروتز سینه ۴۰۰ سی‌سی نسبت به ۳۰۰ سی‌سی سریع‌تر دچار افتادگی می‌شود؛ بنابراین هنگام انتخاب اندازه به این نکات دقت کنید و حتماً با متخصص خود مشورت کنید که چه سایزی برای شما نیاز است و به آن اعتماد کنید.

هزینه پروتز سینه

هزینه پروتز سینه باتوجه‌به مدل انتخابی و انتخاب بهترین جراح پستان پروتز پستان متفاوت خواهد بود. هزینه‌ها شامل ایمپلنت، بیهوشی، مرکز جراحی یا بیمارستان و آزمایش‌های موردنیاز می‌باشد.

علاوه بر این برای لباس‌هایی که بعد از جراحی باید بپوشید و داروهایی که باید مصرف کنید نیز باید هزینه‌ای در نظر بگیرید. همان‌طور که می‎دانید بیمه، جراحی‌های زیبایی را پوشش نداده و تمامی هزینه‌ها را شخصاً باید پرداخت کنید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه

مانند تمامی جراحی‌ها، پروتز سینه نیز خطراتی مانند اسکار، عفونت، پارگی ایمپلنت، چین‌وچروک پوست اطراف ایمپلنت، درد و موارد دیگر نیز دارد. اما درصورتی‌که توسط یک پزشک باتجربه تحت جراحی قرار بگیرید عوارض جانبی را به حداقل خواهید رساند. البته فراموش نکنید که به طور مرتب و مداوم پستان‌های پروتز شده خود را مور بررسی قرار داده در صورت هرگونه تغییر شکل آن را با جراح خود در میان بگذارید.

ایمپلنت پستان یکی از حراجی‌های زیبایی بسیار حساس است که اگر به‌درستی انجام نشود ممکن است، خطرات زیادی برای سلامتی فرد به دنبال داشته باشد. در تمامی مراحل با مشاهده هرگونه تغییر در پروتز خود سریعاً به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید. بااین‌حال جراحی سنگینی نبوده فرد به‌سرعت بهبود می‌یابد.

2 دیدگاه در “پروتز پستان اصفهان”

 1. جراحی پروتز پستان داشتم دکتر فاتحی فرد از بهترین برند پروتز پستان موجود در ایران استفاده کردند و بعد از گذروندن دوره نقاهت هیچ مشکلی نداشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *