جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست؟

جراحی لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی به آن ماستوپکسی نیز گفته می شود، اقدامی است که برای فرم دهی و تغییر شکل سینه ها انجام می شود. در پروسه جراحی سینه، جراح فوق تخصص پلاستیک با برداشتن پوست و بافت های اضافی که باعث افتادگی و آویزان به نظر رسیدن سینه ها شده اند، شکل تازه و زیباتری به سینه ها خواهد بخشید.
جراحی لیفت سینه چه مزایایی دارد؟
موثر ترین عوامل روی تغییر شکل و فرم سینه ها، بالارفتن سن، بارداری و شیردهی هستند. همچنین تغییرات وزنی چشمگیر نیز ممکن است باعث افتادگی سینه ها شود. وقتی پوست و بافت سینه ها خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست می دهند، حالت ایستایی و فرم طبیعی آن ها از بین رفته و به صورت شل و آویزان در می آیند. اتفاقی که بی شک برای هیچکس خوشایند نیست! زیرا یا فرد مجبور به استفاده ی مداوم از سوتین های سفت و محکم می شود تا اندام او کمی بهتر به نظر برسد و یا برای پوشیدن هر لباسی با چالش مواجه شده و نسبت به ظاهر اندام خود احساس ناخوشایندی پیدا می کند.
جراحی لیفت سینه، راهکاری است که به صورت قطعی و دائمی، افتادگی سینه ها را برطرف میکند. افتادگی سینه ها ناشی از هر علتی مثل: ژنتیک، بارداری، افزایش سن و تغییرات وزنی باشد، با جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی، درمان می شود. به عنوان مهم ترین مزایای جراحی لیفت سینه، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: بهبود فرم ظاهری سینه ها و زیباتر شدن اندام. رفع مشکلاتی مثل درد در قسمت پشت کمر و کتف ها که ناشی از افتادگی سینه ها هستند. برطرف شدن سوزش و عارضه های پوستی در زیر سینه ها که به دلیل ساییدگی مداوم بوجود می آیند.
دوران نقاهت جراحی لیفت سینه چقدر است؟
بعد از جراحی لیفت سینه، احتمالا سینه ها برای چند هفته ملتهب و متورم هستند. البته پزشک جراح شما ممکن است برای کاهش این عارضه، برای شما داروهایی را تجویز کند که درد و التهاب سینه ها را تسکین دهد. علاوه بر این، کمپرس یخ نیز به عنوان راهکاری در دسترس تر، می تواند به کاهش التهاب و درد سینه ها کمک کند. پوشیدن سوتین های طبی بعد از عمل، موردی است که اگر به آن نیاز داشته باشید، حتما پزشک به شما اطلاع خواهد داد. مدت زمان لازم برای پوشیدن سوتین های طبی، حدود دو تا سه هفته بعد از عمل است. سوزش جای بخیه ها، درد و تورم سینه ها به طور معمول باید بعد از گذشت چند هفته از بین بروند. در نهایت فرم اصلی و نتیجه قطعی جراحی لیفت سینه بین 2 تا 12 ماه بعد از انجام آن تثبیت شده . قابل مشاهده است.
هدف از جراحی ماستوپکسی جراحی لیفت پستان، بافت سینه را محکم می کند و به علت بالا رفتن سینه، موقعیت نوک پستان نیز تغییر پیدا می کند. جراحی لیفت سینه با بالا بردن نوک پستان و از بین بردن پوست اضافی، ظاهر سینه را بهبود می بخشد. گاهی اوقات برای پر کردن قسمت فوقانی سینه ها نیاز به قرار دادن پروتز می باشد هدف از انجام جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی تغییر شکل سینه ها، بالا بردن نوک پستان ها و دستیابی به سینه های جوان تر با تقارن و زیبایی بیشتر می باشد. قبل از جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه انجام مشاوره و معاینات فیزیکی در قدم اول به منظور انجام جراحی لیفت سینه صورت می گیرد.
در جلسه اول ملاقات بیمار با جراح معمولا اقداماتی از قبیل: معاینه سینه ها از نظر سایز و تقارن و وجود توده در سینه یا زیر بغل ارزیابی محل قرارگیری نوک پستان بررسی اهداف و درخواست بیمار از جراحی انجام می شود و جراح عوامل دیگری را از جمله سن بیمار، سابقه خانوادگی بیماری های بدخیم، سابقه مصرف سیگار، بیماری های زمینه ای، سابقه مصرف دارو، دفعات زایمان و مدت زمان شیردهی و… را در نظر می گیرد تا بتواند راهکارها و نکات مناسبی را به وی ارائه دهد.
آیا عمل جراحی لیفت سینه برای من مناسب است؟
بسیاری از خانم ها نسبت به ظاهر خود و زیبایی اندامشان حساسیت دارند که این تمایل با افزایش سطح آگاهی جامعه رو به افزایش است. طبیعی است که در صورت وجود هر گونه ایرادی، تمایل به برطرف کردن آن البته از راه درست و علمی و بدون عارضه داشته باشند. داشتن سینه هایی شل و افتاده خود می تواند یکی از دلایل تمایل آنها به سمت جراحی لیفت سینه باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای داشت این است که بدانند با انجام جراحی لیفت سینه به چه نتیجه ای خواهند رسید و بدانند که آیا این جراحی اهداف آنها را برآورده خواهد کرد یا خیر. بنابراین لازم است تا قبل از اقدام به هر گونه جراحی ابتدا با یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مشاوره های دقیق صورت گیرد تا بتوانند به اهداف خود از این جراحی نزدیک شوند در عین حال عوارض و خطرات کمتری را برای آنها به همراه داشته باشد.
کلام آخر ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه جزء یکی از روش های جراحی زیبایی سینه می باشد که طرفداران بسیار زیادی بین خانم ها دارد. با توجه به اهمیت این جراحی از نظر زیبایی شناسی و گرایش بسیاری از خانم ها به انجام آن، مراجعه به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی قبل از هر گونه اقدام برای جراحی امری ضروری و مهم تلقی می شود. توجه داشته باشید هر عمل جراحی می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد پس به منظور کاهش احتمال بروز این عوارض در انتخاب جراح خود دقت های لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *