جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بعد از جراحی پروتز سینه چه مراقبت هایی لازم دارد ؟

چه مراقبت هایی بعد از جراحی پروتز سینه لازم است؟

به دست آوردن بهبودی کامل بعد از جراحی پروتز سینه ممکن است حدود 4 تا 6 هفته طول بکشد، این زمان برای همه بانوان یکی نیست و بسته بهتوانایی بدنی هر فرد ممکن است کمتر یا بیشتر شود، اما زمانی که گفته شد به صورت نرمال است؛ مراقبت هایی که باید در طول این دوران انجام شود، برای تمامی افراد با توانایی بدنی مختلف، یکی است و رعایت کردن آن یک اصل مهم می باشد؛ در ادامه مراقبت های عمومی و مراقبت های ضروریی برای بعد از جراحی پروتز سینه را برای شما شرح خواهیم داد:

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی انکوپلاستی و بازسازی سینه

مراقبت عمومی بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از انجام هر نوع عملی نیاز به مراقبت های رایجی است درباره جراحی پروتز سینه نیز این مراقبت های صدق می کند که در ادامه این موارد را برای شما بیان خواهیم کرد :

 1. حداقل تا دو هفته از استعمال دخانیات، الکل، دارو های مسکن خودداری کنید.
 2. در رژیم غذایی خود مایعات را بگنجانید و مصرف نمک را کم کنید.
 3. از مصرف میوه و سبزیجات تازه، همچون آناناس به دلیل دارا بودن ویتامین سی دریغ نکنید، چون باعث می شود کبودی و تورم ایجاد شده بعد از عمل پروتز، زودتر بهبود یابد.
 4. از مصرف داروهای خودسرانه، جداٌ خودداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

پس از عمل پروتز سینه همواره مقدار قابل توجهی درد و تورم وجود دارد، که این عارضه کاملا طبیعی است و به طور طبیعی با گذشت زمان از بین می رود. برای کمک به کاهش این درد و تسریع در بهبودی از سوتین های مخصوص پس از جراحی سینه که توسط پزشک جراح تجویز می شود استفاده کنید، این سوتین ها به ثبات و تکان نخوردن هر چه بیشتر پروتز، افزایش گردش خون و فشرده کردن ملایم برای اطمینان از تخلیه مناسب مایع لنفاوی برخوردار هستند.

به یاد داشته باشید که بعد از جراحی تا 3 ماه ملزم خواهید بود از سوتین استفاده کنید، بنابراین مهم است که به دنبال ویژگی هایی مانند پارچه قابل تنفس، طراحی بدون درز، بندهای قابل تنظیم و تناسب بدون فشار باشید.

هفته اول بعد از جراحی سخت ترین هفته خواهد بود، بنابراین توصیه می شود که همه کارهای منزل، خرید لباس و آماده سازی غذا را از قبل انجام دهید تا بتوانید در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه، کاملاً استراحت کنید. همچنین توصیه می شود نسخه داروهای ضد درد تجویز شده توسط جراح را آماده کنید تا بتوانید در صورت نیاز به مصرف داروها به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عمل جراحی کوچک کردن سینه چه خطراتی در پی دارد ؟

در صورت امکان، از دوست یا همراه خود بخواهید تا روز جراحی به شما کمک کند، در طی دوره نقاهت قادر نخواهید بود که فرزند کوچک خود را به مدت چند هفته در آغوش بگیرید. در آخر، حتماً استراحت کافی داشته باشید، و از مصرف غذاهای سالم و نوشیدنی های تامین کننده رطوبت بدن غافل نشوید تا به سرعت بهبودی شما کمک کند، به یاد داشته باشید مصرف غذاهای سبک و آسان به تحریک اشتها کمک می کند.

 • خوابیدن بر روی شکم و پهلو برای 6 هفته ممنوع است زیرا؛ یاعث جابجا شدن پروتز و نیز درد در این ناحیه خواهد شد.
 • انجام فعالیت های ورزشی سنگین، مانند دویدن و پریدن ممنوع است، این کار باعث جابجا شدن و باز شدن جای بخیه و زخم می شود.
 • بازوهای خود را بالاتر از سطح شانه نبرید، مخصوصا اگر اسکار یا بخیه ای در زیر بغل شما وجود دارد.
 • روش دقیق مصرف قرص های تجویزی را، از دکتر خود بپرسید.
 • تا دو روز حق استحمام ندارید.
 • در طول روز، چندین بار قدم بزنید تا از لخته شدن خون جلوگیری شود.
 • در صورت مشاهده علائم غیر عادی سریعا به دکتر خود مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *