جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | راه‌های بزرگ کردن سایز سینه

راه‌های بزرگ کردن سایز سینه را بشناسید :

راهی برای بزرگ‌کردن سینه‌ها وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. بسیاری از خانم‌ها دوست دارند که اندام متناسبی داشته باشند و امکان تغییر اندازه سینه‌ها هم برایشان مقدور باشد. روش‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. اگر راه‌های بزرگ کردن سینه را بشناسید، بهتر می‌توانید به انتخاب از میان آنها دست بزنید. هم روش‌های جراحی مختلف برای بزرگ‌کردن سینه‌ها وجود دارند و هم تمریناتی ورزشی و ایجاد تغییراتی ساده در تغذیه.

روش‌های دیگری مانند طب سوزنی و مصرف قرص هم مطرح می‌شوند. با این‌حال بهتر است که برای رسیدن به بهترین راه‌کار باید با پزشک زنان مشورت کنید.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


The cause of breast prosthesis shrinking جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |

بزرگ کردن سینه چگونه امکان‌پذیر است؟

به دنبال بهترین روش بزرگ شدن سينه هستید؟ باید بدانید که روش‌های مختلفی وجود دارد اما شاید دقیقاً به همان اندازه که می‌خواهید، امکان بزرگ‌کردن پستان‌هایتان وجود نداشته باشد. این اعضای مهم و کاربردی بدن تحت تأثیر عواملی مانند موارد زیر بزرگ یا کوچک هستند و اندازه‌شان با روش‌های گوناگون تغییر می‌کند:

 1. سن و وزن
 2. سطح سلامت
 3. شاخص توده بدنی
 4. رژیم غذایی
 5. چرخه قاعدگی
 6. بارداری
 7. ژنتیک
 8. شیردهی

عوامل مهم در بزرگ‌شدن سینه

با در نظرگرفتن عوامل مختلف در بخش قبلی است که می‌توانید از راه‌کارهای مختلف استفاده کنید و اندازه سینه‌ها را تغییر بدهید. گاهی هم بدون اینکه خودتان کاری انجام بدهید، سینه‌ها بزرگ می‌شوند. در این حالت، بزرگ شدن سينه‌ها نشانه چيست؟

گاهی تغییرات هورمونی باعث تغییر سایز سینه می‌شوند. با کاهش استروژن، بافت سینه شکل و انعطاف‌پذیری اولیه‌اش را از دست می‌دهد. بزرگ شدن سينه ها در اوايل بارداری هم به خاطر تغییرات و نوسانات هورمونی است.
بزرگ شدن سينه با قرص ضد بارداری هم ممکن است. مصرف قرص‌های هورمونی می‌توانند باعث افزایش اشتها و نگهداشت آب در بافت‌های بدن از جمله پستان شوند. بزرگ كردن سينه با قرص سیپروترون کامپاند یا موارد دیگر موقتی است. در واقع، تغییراتی که این قرص‌های هورمونی در بدن به وجود می‌آورند، با قطع مصرف از بین می‌رود. ضمن اینکه اثرگذاری‌شان در بدن همه افراد یکسان نیست.
تغییرات هورمونی در چرخه قاعدگی هم می‌توانند همراه با تورم و بزرگ‌شدن سینه‌ها باشند. پستان‌ها عضو بسیار حساسی هستند و باید سالانه با روش‌هایی مانند ماموگرافی ارزیابی شوند. البته این آزمایش از سنی به بعد توصیه می‌شود. دست‌کاری سینه‌ها هم به دلیل بافت حساسی که دارند، نیاز به دقت زیادی دارد.

راه‌های بزرگ کردن سینه چیست؟

چند روش برای بزرگ‌کردن سینه‌ها وجود دارد. فرایند و اثرگذاری هر یک با دیگری متفاوت است. هر فرد باید با در نظرگرفتن شرایط جسمانی و عواملی که پیش‌تر درباره اثرگذاری روی اندازه پستان مطرح شد، دست به انتخاب روش مناسب بزرگ‌سازی سینه بزند. از روش‌های موجود برای این کار باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بزرگ كردن سينه با عمل جراحی
 • مصرف مکمل‌ها
 • بزرگ‌کردن سینه در خانه

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | 
 بزرگ‌کردن سینه با عمل جراحی

بزرگ‌کردن سینه با عمل جراحی

جراحی سینه‌ها به روش‌های مختلف هم از روش های بزرگ کردن سینه است هرچند که عمل کوچک کردن سینه نیز در مقابل وجود دارد. راه‌کارهای مختلفی برای بالابردن حجم و اندازه پستان‌ها وجود دارد. از جمله روش‌های جراحی موجود باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. ایمپلنت سینه
 2. لیفت سینه
 3. ترنسفر چربی

ایمپلنت سینه

ماموپلاستی (mammoplasty) یا تغییر اندازه سایز سینه (بزرگ یا کوچک‌کردن) از رایج‌ترین روش‌ها است. در ماموپلاستی با روش ایمپلنت از پروتزهایی به جنس سالین یا سیلیکون استفاده می‌شود. تزريق ژل براي بزرگ كردن سينه هم در این روش وجود دارد. نوع ژل یا پروتزی که انتخاب می‌کنید، باید براساس توصیه پزشک، بودجه و سلیقه‌تان باشد.

نکته مهم بعدی هم این است که خواهان رسیدن به چه شکلی از پستان هستید. با مشخص‌شدن این موضوع، شیوه قرارگرفتن پروتز سینه و ژل‌های در سینه تعیین می‌شود. این مواد از راه زیر بغل یا هاله سینه وارد ناحیه موردنظر می‌شوند.

لیفت سینه

مستوپکسی (mastopexy) هم روشی برای بالاکشیدن پستان‌ها و جوان‌سازی بافت آنها است. روش‌های مختلفی برای انجام چنین کاری وجود دارد. از این روش جراحی در کنار دو روش دیگر یعنی ایمپلنت سینه و ترنسفر چربی استفاده می‌شود. با لیفت یا همان بالاکشیدن پستان‌ها، شکل بهتری پیدا می‌کنند و از افتادگی و چروک‌شدن دور می‌شوند.

ترنسفر چربی

این روش که از موارد بالا جدیدتر است، با تزریق چربی به بافت پستان انجام می‌شود. ترنسفر یا انتقال چربی به سینه‌ها روشی تقریباً تهاجمی است و با ایجاد برش در ناحیه پستان همراه است. اگر به دنبال بزرگ‌کردن چشم‌گیر سینه‌ها هستید، این روش آنچنان توصیه نمی‌شود چون نمی‌تواند پستان‌ها را به طور محسوسی تغییر بدهد. برای ترنسفر چربی هم جراحان چربی را از ناحیه‌ای از بدن برمی‌دارند و به پستان‌ها منتقل می‌کنند.

انتخاب بهترين عمل براي بزرگ كردن سينه وابسته به خواسته شما و وضعیت بدن و البته توصیه پزشکان است.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | فعالیت‌های روزمره و ورزش کردن

انواع روش بزرگ‌کردن سینه در خانه

بزرگ كردن سينه با ورزش و تغذیه ممکن است. شما می‌توانید با به‌ کارگیری روش‌هایی ساده در منزل سینه‌ها را بزرگ کنید. از روش های بزرگ کردن سینه در منزل به موارد زیر نگاهی داشته باشید:

 • تغذیه
 • تمرینات یوگا
 • ورزش
 • ماساژ

 

 

یک دیدگاه در “راه‌های بزرگ کردن سایز سینه”

 1. جراحی پروتز پستان داشتم بعد از جراحی فرم خوبی پیدا کرد دکتر جراح پستان نکات مراقبتی خوبی بهم آموزش داد و با مشاوره باهاش توی دوران نقاهت سوتین خوب استاندارد استفاده کردم که توی گرفتن نتیجه بهتر بی اثر نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *