جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | انجام همزمان جراحی پروتز پستان و عمل لیفت سینه

سوالات متداول و پاسخ برای جراحی پروتز پستان

در این بخش به سوالات شما برای انجام جراحی پروتر پستان پاسخ می دهیم :

عمل پروتز پستان به چه منظور انجام می‌شود؟
از این عمل هم برای موارد درمانی و هم برای زیبایی استفاده می‌شود. برای بازسازی پستان بعد از عمل ماستکتومی، معمولا از این روش به عنوان یک عمل زیبایی استفاده می‌شود.

مزایای جراحی پروتز پستان (سینه) چیست؟
افرادی که به صورت مادرزادی یا به دلیل عوارض متفاوتی دارای سینه‌های کوچکی هستند، می‌توانند با استفاده از پروتز سینه سایز پستان خود را افزایش داده به حالت طبیعی برگردانند. بازگرداندن زیبایی و همچنین افزایش اعتماد به نفس، یکی از دلایل اصلی استفاده از پروتز پستان است.

آیا جراحی پروتز پستان، دارای عوارض نیز است؟
عمل ماموپلاستی مانند هر عمل دیگری ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد که باید قبل از جراحی از آن مطلع شد. از عوارض عمل می‌توان به درد سینه، عفونت، تغییرات در حساسیت سینه و … اشاره کرد. با انتخاب یک جراح پروتز سینه با تجربه زیاد، معمولا این موارد به ندرت پیش می‌آید و جای نگرانی نیست.

پروتزهای سینه شامل چه انواعی هستند؟
به طور کلی در عمل پروتز پستان از 3 نوع پروتز استفاده می‌شود. پروتز سالینی (آب نمکی)، پروتز سیلیکونی و پروتزهای ترکیبی مدل‌هایی هستند که بسته به نظر پزشک و هدف جراحی انتخاب شده و استفاده می‌شوند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | از علائم تا درمان عفونت پروتز سینه

آیا بدون جراحی نیز می‌توان از پروتز پستان استفاده کرد؟
بله این امکان وجود دارد. شما می‌توانید از پروتز خارجی پستان استفاده کنید. این نوع از پروتز بدون جراحی است و برای زیبایی ظاهری در زیر لباس استفاده می‌شوند.

هزینه عمل جراحی پروتز پستان چقدر است؟
هزینه عمل به موارد مختلفی مانند نوع پروتز، مرکز درمانی، هزینه دریافتی بیمارستان و میزان مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد. یکی از هزینه‌های اصلی عمل پروتزی است که استفاده می‌شود و باید توجه داشته باشید که استفاده از پروتزهای ارزان قیمت باعث به وجود آمدن مشکلات غیر قابل جبران در آینده می‌شود.

آیا پروتز پستان موجب سرطان می‌شود؟
در حال حاضر هیچکدام از تحقیقات پزشکی ارتباطی بین استفاده از پروتز و بروز سرطان را اثبات نکرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

آیا پس از عمل پروتز می‌توانم به فرزندم شیر بدهم؟
با توجه به اینکه در عمل پروتز به مجاری شیردهی دست زده نمی‌شود، مشکلی از این بابت وجود ندارد.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |آیا ترکیدن پروتز سینه حقیقت دارد ؟

معایب جراحی پروتز سینه

پروتز سینه مانند هر عمل زیبایی دیگر ممکن است جنبه های منفی و عوارض احتمالی به همراه داشته باشد که فرد باید قبل از تصمیم گیری در خصوص انجام عمل ماموپلاستی افزایشی نسبت به آن ها آگاهی کامل داشته باشد. این ریسک ها و عوارض احتمالی عبارتند از:

  1. ایجاد بافت یا کپسول در پروتز سینه
  2. درد سینه
  3. عفونت یا ماستیت سینه
  4. تغییرات در حساسیت سینه و نوک آن
  5. تغییر جای ایمپلنت پستان
  6. ترشح یا پارگی پروتز سینه

اصلاح هر یک از عوارض احتمالی نیازمند انجام جراحی مجدد است. در نتیجه ، در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه دقت لازم را به عمل آورید تا از احتمال بروز این عوارض کاسته شود. با این حال باید بدانید که بسیاری از این عوارض در موارد بسیار اندکی رخ می دهند و بیان این احتمالات صرفاً جهت آگاهی شماست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *