جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عارضه ژنیکوماستی کاذب چه نشانه هایی دارد ؟

ژنیکوماستی کاذب چیست ؟

به جمع شدن غیرعادی توده چربی در سینه مردان به طوری که بافت‌ درون غدد سینه آن ها بزرگ و زنانه به نظر برسد اصطلاحا ژنیکوماستی کاذب گفته می شود. ژنیکوماستی کاذب ممکن است در هر دو سینه انسان دیده شود و یا اینکه فقط در یک سمت سینه ایجاد شود.

البته این عارضه دارای توده سفت چربی و بافت سفت نبوده و نیازی به نگرانی نخواهد بود. چرا که با مصرف دارو از بین می رود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با بیماری ژنیکوماستی کاذب بیشتر آشنا کنیم. لطفا با ما در ادامه مطلب همراه باشید.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی یا (بزرگی سینه های مردانه) هنگامی بافت سینه آقایان رشد بیش از اندازه ای داشته باشد، به وجود می آید. که در اثر این عارضه، ظاهر سینه های مردان از حالت عادی بزرگتر میشود و حالت سینه زنانه به خود میگیرد. ژنیکوماستی معمولا در اثر اختلالات هورمون های زنانه و مردانه در بدن و یا افزایش بیش از حد وزن به وجود آید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | علت بزرگ شدن سينه مردان و عوامل موثر بر آن

منظور از ژنیکوماستی کاذب چیست؟

همانطور که اشاره کردیم ژنیکوماستی در اثر تغییرات هورمونی در بدن مردان به وجود می آید؛ با این حال، گاهی اوقات علت بزرگ شدن سینه های مردان مربوط به تغییرات هورمونی نیست، بلکه به دلیل چاقی بیش از حد آنها میباشد، که بزرگ شدن سینه ها به علت افزایش حجم چربی در ناحیه قفسه سینه را ژنیکوماستی کاذب می گویند.

پزشکان زیبایی معتقدند در تعداد کمی از مردان رخ داده و عموما مربوط به سنین بالای سی و چهل سال می شود. نکته مثبت ژنیکوماستی کاذب خوش خیم بودن آن است. به این شکل که در حالت به بدن فرد آسیب خاصی نمی رساند. این عارضه بیشتر به جهت روانی فرد را درگیر نموده و ممکن است فرد در مقطعی دچار کاهش اعتماد به نفس و سرخوردگی در ارتباط با دیگران شود. ژنیکوماستی می‌ تواند یک یا هر دو سینه را تحت تأثیر قرار داده و باعث برجستگی غیرعادی آنها شود.

نشانه های ژنیکوماستی کاذب

  1. شل و آویزان شدن پستان آقایان
  2. افزایش حساسیت نوک سینه و اطراف آن
  3. برجستگی غیرطبیعی نوک سینه در مردان
  4. احساس درد در نوک سینه و اطراف آن

سوالات متداول

منظور از ژنیکوماستی کاذب چیست؟

به شکل گیری توده چربی در سینه مردان که باعث می شود بافت‌ درون غدد سینه آن ها بزرگ و زنانه به نظر برسد، ژنیکوماستی کاذب گفته می شود.

چگونه میتوان ژنیکوماستی کاذب را تشخیص داد؟

روش های مختلفی برای این منظور وجود دارد که از این جمله میتوان به آزمایش خون، آزمایش ادرار، ماموگرافی، MRI، سی تی اسکن، سونوگرافی و نمونه برداری اشاره کرد.

آیا درمان ژنیکوماستی کاذب با استفاده از رژیم غذایی مناسب واقعیت دارد؟

این روش تاثیر زیادی در دفع چربی های اضافی سینه داشته و با تشخیص پزشک باید همراه با رژیم غذایی مناسب استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *