جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | ماندگاری پروتز سینه به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر پروتز سینه

ماندگاری پروتز سینه | جراحی پروتز سینه با هدف افزایش اندازه سینه و زیباتر کردن اندام زنانه انجام می گیرد. یکی از سوالات مهم درباره این نوع جراحی این است که طول عمر پروتز سینه چقدر است. از سوی دیگر، افرادی که از این نوع ایمپلنت ها استفاده می کنند، به دنبال آن هستند تا بدانند بهترین زمان تعویض پروتز سینه چه موقعی است. در این مقاله قصد داریم به سوالات مربوط به میزان ماندگاری پروتز سینه و تاریخ انقضای پروتز سینه پاسخ دهیم.

به طور کلی، تاریخ انقضا پروتز سینه را نمی توان به طور دقیق تعیین نمود. البته کاملا مشخص است که ماندگاری پروتز سینه را نمی توان به صورت مادام العمر تضمین کرد. تجربه نشان می دهد که زمان تعویض پروتز سینه عمدتا بین از ۱۰ تا ۲۰ سال پس از جراحی، متغیر خواهد بود. این موضوع درباره پروتزهای سالین یا سیلیکون می تواند متفاوت باشد. در هر حال، بهترین منبع برای آگاهی درباره تاریخ انقضا پروتز سینه و طول عمر پروتز سینه، یک پزشک جراح پستان متخصص و مجرب خواهد بود.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بروز ورم سینه بعد از جراحی پروتز پستان

تاریخ انقضا پروتز سینه

طول عمر پروتز سینه و تاریخ انقضا پروتز سینه را نمی توان به صورت دقیق تعیین نمود. با این حال، معمولا افراد می توانند به مدت ۱۰ تا ۲۰ سال از انواع ایمپلنت های سیلیکونی یا سالین استفاده کنند. البته در حدود ۲۰ درصد از افرادی که از پروتز برای بزرگ کردن سینه استفاده می کنند، پس از ۸ تا ۱۰ سال، پروتزهای خود را تعویض کرده و یا بر می دارند. این مساله از نگرانی هایی ناشی می شود که ممکن است درباره استفاده طولانی مدت از ایمپلنت یا تاریخ انقضا پروتز سینه وجود داشته باشند.

از آنجا که تخمین طول عمر پروتز سینه کمی دشوار است، پزشک متخصص با معرفی برندهای پروتز سینه، اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد. هر یک از انواع پروتزهای سینه کیفیت های خاص خود را دارند. بنابراین میزان ماندگاری پروتز سینه برای برندهای مختلف نیز متفاوت خواهد بود. فاکتورهای متعددی وجود دارند که نشان می دهند آیا تاریخ انقضا پروتز سینه به پایان رسیده است یا خیر. برخی از مهم ترین فاکتورهایی که نشان می دهند طول عمر پروتز سینه به پایان رسیده است عبارتند از :

  1. سخت شدن نواحی اطراف پروتز سینه یا کپسول در پروتز سینه
  2. پارگی پروتز سالین که به تخلیه تدریجی یا ناگهانی پروتز منجر می شود
  3. پارگی پروتز سیلیکونی و نشت مواد به اطراف
  4. مشاهده برخی از علائم مانند کاهش سایز سینه، احساس درد و حساسیت، از بین رفتن تقارن سینه ها، بی حسی یا کاهش حساسیت در سینه ها و احساس سوزش
  5. موج دار یا چروک شدن پروتز و قابل لمس بودن
  6. تغییر موقعیت پروتز سینه و جابجایی آن

ماندگاری پروتز سینه به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی می توانند در افزایش طول عمر پروتز سینه تاثیر گذار باشند. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین مدت زمان استفاده از ایمپلنت یا مدت ماندگاری پروتز سینه، تمایل بیمار به استفاده از آن است. در واقع، رایج ترین عاملی که زمان تعویض پروتز سینه را مشخص می کند، احساس نارضایتی فرد از اندازه و شکل ایمپلنت خواهد بود. در چنین مواردی، فرد پس از مراجعه به پزشک، تمایل خود را برای برداشتن پروتز اعلام خواهد کرد.

طول عمر پروتز سینه به طور معمول بین ۱۰ تا ۲۰ سال است. البته لازم است بدانید که مدت ماندگاری پروتز سینه به کیفیت پروتز و برند سازنده آن بستگی زیادی دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که برای افزایش طول عمر پروتز سینه و یا بهبود مدت ماندگاری پروتز سینه، لازم است در انتخاب اندازه و شکل ایمپلنت دقت کنید. زیرا هر چه از نظر جسمی و روحی با ایمپلنت های انتخاب شده سازگاری بیشتری داشته باشید، مدت ماندگاری پروتز سینه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

برخی از مهم ترین فاکتورهایی که می توانند به عنوان عوامل جانبی کاهش طول عمر پروتز سینه به حساب آیند، عبارتند از :

  • پارگی پروتز در اثر ضربه یا آسیب
  • وجود خطای جراحی
  • کاهش حجم پروتز در اثر سوراخ شدن و نشت مواد داخل آن

برای افزایش طول عمر پروتز سینه و به تعویق انداختن زمان تعویض پروتز سینه، بهتر است در انتخاب جراح خود دقت کافی را به خرج دهید. مسلما هر چه دقت و مهارت جراح در هنگام انجام عمل بیشتر باشد، امکان خطا به حداقل خواهد رسید. همچنین، رعایت مراقبت های بعد از عمل پروتز می تواند تاریخ انقضای پروتز سینه را به تعویق اندازد. یکی از اقداماتی که می تواند آسیب هایی مانند پارگی یا سوراخ شدن ایمپلنت سینه را مشخص کند، انجام ام آر آی (MRI) به صورت دوره ای و منظم است.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | آیا جراحی پروتز سینه در شیردهی اختلال ایجاد می کند ؟

زمان تعویض پروتز سینه

مدت زمان سالم ماندن پروتز به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. دور ماندن از ضربه و آسیب، اصلی ترین مورد در افزایش مدت زمان سالم ماندن پروتز خواهد بود. با این حال، ممکن است عواملی مانند خطای جراحی و یا نارضایتی بیمار از شکل و اندازه ایمپلنت، در انتخاب زمان تعویض پروتز سینه تاثیر گذار باشند.

در هر حال، اگر می خواهید مدت زمان سالم ماندن پروتز سینه خود را افزایش دهید، لازم است مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرید. از نظر دکتر فرهاد موسی زاده و بسیاری از پزشکان متخصص و باتجربه، انتخاب بهترین برند پروتز سینه نیز نقش بسزایی در افزایش طول عمر پروتز سینه خواهد داشت.

این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا معرفی بهترین برندهای پروتز سینه به عهده پزشک جراح است تا بیمار با آگاهی کامل آن ها را انتخاب نماید. بنابراین تنها پزشکی می تواند بهترین مشاوره را به بیمار ارائه دهد که بیشترین تجربه را در زمینه انواع جراحی پروتز سینه داشته باشد.

تجربه تعویض پروتز سینه

از موارد جالب و نسبتا شایع در بین علل تعویض پروتز پستان ها و حتی خارج کردن کامل پروتز آسیب دیدگی و مشکلات ایجاد شده در خود پروتز نیست بلکه تغییرات سلیقه شخصی فرد است که می تواند در جهت داشتن پستان های بزرگتر و جایگزینی پروتز کنونی با پروتز بزرگتر و یا داشتن پستان های کوچک تر باشد که معمولا در مورد دوم پروتز خارج و با عمل ماستوپکسی زیبایی و فرم پستان حفظ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *