جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بزرگ شدن سینه مردان

درمان بزرگی سینه در مردان

بزرگی سینه در مردان | بزرگ شدن سینه از علائم ژنیکوماستی است که به صورت قرینه و یا یکی از سینه ها دیده می شود. منطقه بزرگ شده ممکن است به لمس حساس باشد. در ادامه به راه های درمان بزرگی سینه در مردان می پردازیم :

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عارضه ژنیکوماستی کاذب چه نشانه هایی دارد ؟

روش های درمان دارویی بزرگی سینه در مردان

پزشکان عموما برای درمان ژنیکوماستی از سه دسته دارو استفاده می کنند. روش های درمان دارویی بزرگی سینه در مردان :

  1. آندروژن ها: مانند تستسترون، دانازول
  2. آنتی استروژن ها: مانند کلومیفن، تاموکسفین
  3. داروهای مهارکننده آروماتوز: مانند داروهای لتروزول و آناستروزول

داروهایی که بیشتر پزشکان در درمان ژنیکوماستی تجویز می کنند، رالوکسیفن (Evista) و تاموکسی فن (Soltamox) هستند که در درمان سرطان پستان استفاده می شوند. گزینه دوم و قطعی تری که پزشکان به مبتلایان به ژنیکوماستی تجویز می کنند، گزینه جراحی است.

درمان بزرگی سینه مردان با لیپوساکشن

ممکن است شما اطلاعاتی را در مورد لیپوساکشن داشته باشید. این روش برای از بین بردن چربی های اضافی که در ناحیه سینه وجود دارند نیز به کار می رود که تاثیری بر غدد پستان ندارد.

درمان ژنیکوماستی با ماستکتومی

ماستکتومی خود یک روش جراحی است که در این روش جراح بافت غده پستان را برمی دارد. این جراحی از طریق برش کوچکی که انجام می شود صورت می گیرد. این جراحی دوره بهبودی نسبتا کوتاهی دارد. این جراحی هایی که صورت می گیرد عموما شامل جراحی های ترمیمی و زیبایی هستند تا فرم دلخواه شما را به شما می دهد.

نحوه پیشگیری از بزرگ شدن سینه در مردان

دانستیم که اصلی ترین دلیل بزرگ شدن سینه مردان، هورمونی است اما عواملی وجود دارد که با رعایت آنها میتوان از بروز ژنیکوماستی پیشگیری کرد که به شرح زیر هستند :

  • پرهیز از مصرف مواد مخدر و برخی داروها: به عنوان مثال، داروهای استروئیدی و آندروژنی، انواع داروهای آمفتامین، هروئین و ماری‌جوانا؛
  • پرهیز از مصرف الکل: مصرف مشروبات الکلی خطر ابتلا به ژنیکوماستی را افزایش می‌دهد.
  • بررسی داروهای مصرفی: مصرف برخی دارو ها میتوانند باعث بروز ژنیکوماستی شوند اگر جدیدا داروی مصرف میکند و فکر میکند که سینه های شما بزرگ تر شده، از پزشک معالج خود بخواهید، داروهای شما را عوض کند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | علت بزرگ شدن سينه مردان و عوامل موثر بر آن

توصیه جراح پستان اصفهان

اگر از بزرگی سینه هایتان رنج می برید و بخاطر آن خجالت می کشید نگران این موضوع نباشید چون خطرناک نیست تنها به موقع برای درمان آن اقدام کنید. ژنیکوماستی را با دارو و در موارد شدیدتر با جراحی می توانید درمان کنید. جراحی یک روش قطعی است و نتیجه آن زمانبر نیست. اگر نگران بزرگی سینه هایتان هستید همین حالا برای درمان اقدام کنید.

سوالات متداول علت بزرگ شدن سینه مردان

1_ آیا علت بزرگ شدن پشتان ژنیکوماستی است؟

خیر، علت تمام موارد بزرگ شدن سینه مردانه، ژنیکوماستی نیست. ممکن است ژنیکوماستی کاذب باشد یعنی بر اثر انباشته شدن چربی باشد نه رشد بافت سینه.

2_ جراحی کوچک کردن سینه را کجا انجام می دهند؟

جراحی ژنیکوماستی به صورت سرپایی در کلینیک جراحی یا در بیمارستان انجام می گیرد. بر اساس نوع خاص عمل شما این عمل با بی هوشی یا بی حسی انجام می گیرد.

3_ هزینه درمان بزرگی سینه مردان چقدر است؟

هزینه جراحی ژنیکوماستی بر اساس یک سری فاکتورها از جمله دستمزد جراح، هزینه داروها و آزمایشات تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *