جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی ماستکتومی پارشیال

آنچه شما می توانید طی عمل جراحی لامپکتومی انتظار داشته باشید :

عمل لامپکتومی با تعیین محل سینه شما که شامل ناهنجاری است (روش محلی سازی) آغاز می شود. برای انجام این کار ، پزشکی که از آزمایشات تصویربرداری برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می کند (رادیولوژیست) با استفاده از ماموگرافی یا سونوگرافی محل تومور را مشخص می کند و یک سیم نازک ، سوزن یا بذر رادیواکتیو کوچک در آن قرار می دهد. جراح شما از این به عنوان راهنما استفاده می کند تا ناحیه دقیقی را که باید در حین جراحی برداشته شود ، پیدا کند.

اگر یک توده یا غده در پستان خود دارید که به راحتی از طریق پوست احساس می شود ، ممکن است روش محلی سازی لازم نباشد زیرا جراح می تواند ناحیه غیر طبیعی را برای برداشتن به راحتی پیدا کند


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | مزایای عمل جراحی پروتز سینه

آماده شدن برای برداشتن غدد لنفاوی

جراح ممکن است گره های لنفاوی نزدیک زیر بغل را برای بررسی اینکه آیا سرطان به خارج از پستان گسترش یافته است یا خیر ، بردارد. جراحی برای برداشتن چند گره لنفاوی (نمونه برداری از گره های نگهبان) اغلب برای مراحل اولیه سرطان پستان توصیه می شود. اگر قبل از جراحی سرطان در غدد لنفاوی پیدا شده باشد یا نگرانی از گسترش سرطان وجود داشته باشد ، جراح ممکن است توصیه کند تعدادی از غدد لنفاوی زیر بغل (برداشتن غدد لنفاوی زیر بغل) را بردارید.

روش های برداشتن غدد لنفاوی شامل موارد زیر است:

نمونه برداری از گره سنتینل. در طی این روش جراح شما فقط یک یا دو گره اول را که سرطان در آن تخلیه می شود (گره های نگهبان) از بین می برد. سپس این موارد از نظر سرطان آزمایش می شوند. اگر قبل از جراحی هیچ نگرانی در مورد بزرگ شدن غدد لنفاوی وجود نداشته باشد ، ممکن است پزشک این روش را توصیه کند. قبل از عمل جراحی ، یک ماده رادیواکتیو یا رنگ آبی یا هر دو در ناحیه اطراف سرطان یا پوست بالای سرطان تزریق می شود. رنگ به گره یا گره های نگهبان می رود و به جراح اجازه می دهد تا آنها را شناسایی و حذف کند.

اگر هیچ سرطانی در غدد لنفاوی وجود نداشته باشد ، دیگر نیازی به برداشتن غدد لنفاوی نیست. در صورت وجود سرطان ، جراح در مورد گزینه هایی مانند دریافت اشعه به زیر بغل بحث خواهد کرد. اگر این همان کاری است که تصمیم دارید انجام دهید ، نیازی به برداشتن غدد لنفاوی بیشتر در زیر بغل نخواهید داشت.

تشریح غدد لنفاوی زیر بغل. در طی این روش ، جراح تعدادی از غدد لنفاوی را از زیر بغل شما خارج می کند. اگر بیوپسی از غدد لنفاوی که قبل از جراحی انجام شده است علائم سرطان را نشان می دهد ، جراح شما ممکن است این روش را توصیه کند.

در طول جراحی

لامپکتومی معمولاً با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود که در طی عمل شما را به حالت خواب در می آورد. جراح برشی را روی تومور یا ناحیه حاوی سیم یا بذر ایجاد می کند ، تومور و برخی از بافتهای اطراف را برداشته و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستد. اگر شما در حال کالبد شکافی غدد لنفاوی زیر بغل باشید ، برای گره های لنفاوی نگهبان یا گره ها همین کار را انجام می دهید

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | تجربه بازسازی سینه بعد از سرطان

آمادگی های لازم برای جراحی لامپکتومی

چند روز قبل از عمل لامپکتومی با جراح خود قرار ملاقاتی خواهید داشت. طی ین جلسه فهرستی از سوالاتی را به همراه داشته باشید که به شما همه مواردی را که می خواهید بدانید را یادآوری کند. اطمینان حاصل کنید که روش کار و خطرات آن را به خوبی درک کرده اید. در مورد محدودیت ها و مراقبتهای لامپکتومی قبل از جراحی و سایر مواردی که باید بدانید به شما دستورالعمل هایی داده می شود. جراحی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود ، بنابراین می توانید همان روز به خانه بروید.

در مورد داروها ، ویتامین ها یا مکمل هایی که مصرف می کنید در صورت بروز تداخل در عمل جراحی ، پزشک خود را در جریان قرار دهید. به طور کلی ، به منظور آماده شدن برای عمل لامپکتومی ، توصیه می شود:

مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید. ممکن است پزشک از شما بخواهد یک هفته یا بیشتر قبل از جراحی مصرف آن را متوقف کنید تا خطر خونریزی شما کاهش یابد.
برای اطمینان از اینکه این روش تحت پوشش بیمه است یا خیر و محدودیت هایی برای انجام این کار وجود دارد ، با شرکت بیمه خود مشورت کنید.
8 تا 12 ساعت قبل از جراحی غذا یا نوشیدنی میل نکنید ، خصوصاً اگر قصد دارید بیهوشی عمومی انجام دهید.
شخصی را با خود همراه داشته باشید. به همراه داشتن یک فرد دیگر علاوه بر ارائه پشتیبانی های لازم ، در بردن شما به خانه و گوش دادن به دستورالعمل های مورد نیاز بعد از عمل بسیار کمک کننده است زیرا ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا اثر بیهوشی شما از بین برود.

 

بعد از عمل

پس از جراحی ، شما را به یک اتاق ریکاوری منتقل می کنند. در این مدت فشار خون ، نبض و تنفس شما کنترل می شود.

اگر جراحی سرپایی انجام داده اید – معمولاً عمل لامپکتومی و بیوپسی گره نگهبان – در صورت پایداری وضعیت ، مرخص می شوید.

اگر تشریح غدد لنفاوی زیر بغل داشته باشید ، یا اگر درد یا خونریزی دارید ممکن است لازم باشد یک یا دو روز در بیمارستان بمانید.

2 دیدگاه در “نتیجه عمل جراحی لامپکتومی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *