جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بزرگ شدن غدد پستان مردان و بروز سرطان سینه

آیا غدد چربی در مردان همان سرطان سینه است؟

بزرگ شدن غدد پستان مردان مشکلی است که برخی آقایان با آن درگیر می شوند و در اکثر موارد این بیماری به خاطر دارو ها و یا برخی بیماری ها مثل بیماری کبدی ایجاد می شود. این بیماری را عموما در پسران نوجوان بیشتر می بینیم. اگر شما هم در سن نوجوانی هستید و به این عارضه مبتلا شده اید، جای نگرانی نیست و این مشکل در دو الی سه سال خود به خود برطرف خواهد شد.ژنیکوماستی در مردان

اما اگر سنین نوجوانی و بلوغ را پشت سر گذاشته اید و در سنین جوانی هستید، نیاز به آزمایش در این زمینه دارید. معاینات پزشکی و آزمایشات باعث می شود تا ژنیکوماستی و غدد چربی بافت سینه مردان، تشخیص داده شود. گاهی بسیاری از مردان از بدخیم بودن یا همان سرطانی بودن بافت سینه خودشان نگران هستند.

در این مقاله به بررسی اینکه آیا غدد چربی در مردان همان سرطان سینه است یا خیر پرداخته ایم، پس تا پایان این مطلب مفید همراه ما باشید.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


آیا غدد چربی در مردان همان سرطان سینه است؟

ژنیکوماستی به صورت نرم، توده ای سبک و قابل حرکت در پشت نوک سینه ها ظاهر می شود و موجب آویزان شدن سینه می شود. غده های موجود در پستان که اغلب سرطانی هستند سفت میباشند و به راحتی در زیر پوست حرکت نمیکنند، و برای تشخیص اینکه این غده ها سرطانی هستند یا خیر باید از سینه تصویر برداری شود.

طبق تحقیقات صورت گرفته در دنیا تنها 1 درصد مردان به سرطان سینه مبتلا میشود؛ ولی به هر حال مردان باید نسبت به این موضوع آگاه باشند و برای تشخیص سریع تر به پزشک جراح پستان مراجعه کنند. در ادامه به بررسی علت و علایم و نشانه های سرطان پستان در مردان خواهیم پرداخت.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |شیمی درمانی سرطان سینه مردان

علت به وجود آمدن غدد سرطانی در پستان

علت به وجود آمدن غدد سرطانی در سینه مردان دقیق مشخص نیست؛ ولی پزشکان علت این امر را سرعت تقسیم سلول های پستان نسبت به سلول های سالم می دانند که این سلول ها به صورت تومور جمع شده و به بافت های مجاور یا غدد لنفاوی گسترش می یابند. در ادامه به بررسی علائم و نشانه های سرطان پستان در مردان پرداخته ایم که آگاهی از آنها برای همه واجب است.

علائم و نشانه های سرطان پستان در مردان

علائم و نشانه های سرطان پستان را جدی بگیرید و برای درمان آن زود اقدام کنید. نشانه های سرطان پستان می تواند به صورت زیر باشد:

  1. یک توده ضخیم بدون درد در پستان
  2. تغییرات در پوست سینه مانند فرورفتگی، پارگی، قرمزی یا پوسته پوسته شدن
  3. تغییرات در نوک پستان و شروع به چرخش نوک سینه به داخل
  4. ترشحات نوک سینه
  5. درد در نوک سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *