جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | آیا جراحی پروتز سینه در شیردهی اختلال ایجاد می کند ؟

انواع پروتز سینه

جراحی پروتز سینه در شیردهی | برای بزرگ کردن سینه‌ها، 2 نوع پروتژ مختلف وجود دارد؛ پروتز آب نمکی یا سالینی و پروتزهای سیلیکونی. در ادامه هر کدام را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • پروتز آب نمکی

این نوع از پروتز با سرم سالین که ترکیبی از نمک استریل شده است، پر می‌شود و دارای دیواره‌های سیلیکونی غیر قابل نفوذ است. این نوع از پروتز سفت‌تر است و نسبت به دیگر نوع این پروتز، ظاهری غیرطبیعی دارد. در صورت وارد شدن ضربه سنگین به پروتز سالینی پاره شده و ترکیب داخل آن توسط بدن جذب می‌شود. این نوع پروتز ارزان است و برای کسانی مناسب است که خواستار سینه‌هایی بسیار بزرگ هستند.

  • پروتز سیلیکونی

این نوع پروتز همانطور که از نامش بر می‌آید، با ژل سیلیکونی پر شده و بافتی شبیه به اندام سینه را ایجاد می‌کند. پروتز سیلیکونی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند پستان‌هایی با ظاهر طبیعی داشته باشند.

پروتزهای سیلیکونی به دو نوع گرد و قطره اشکی تقسیم می‌شوند. در نوع گرد، پروتز تقریبا شکلی شبیه نیم‌کره دارد و درنوع قطره‌ای، ظاهر پروتز شبیه خود سینه است. در صورتی که پروتزهای سیلیکونی برای قرارگیری در بافت سینه استفاده شوند، برش بزرگتری توسط جراح ایجاد می‌شود.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | برای كوچک كردن سينه چه کار كنيم؟

عمل پروتز سینه و احتمال سرطان سینه

با وجود تحقیقات گسترده‌ای که محققان در این رابطه انجام داده‌اند هنوز مدرکی قطعی دال بر تاثیرگذاری این قبیل جراحی‌ها بر بروز سرطان پستان در افراد نیافته‌اند. اما یک موضوع در این میان مطرح است. آن‌هم این که در افرادی که عمل پروتز سینه را انجام داده‌اند، تشخیص سرطان سینه دیرتر و سخت‌تر صورت می‌گیرد. به‌همین دلیل احتمالا سرطان در این افراد بسیار دیر و زمانی که بدخیمی به کل بدن متاسطاز داده است تشخیص داده شود. این موضوع برای فرد بسیار خطرناک بوده و تعداد سال‌های عمر فرد را به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

با توجه به مواردی که اشاره کردیم افرادی که تحت این قبیل عمل‌ها مخصوصا عمل پروتز سینه قرار می‌گیرند باید مانند زنان دیگر هر سال توسط متخصص پستان یا غدد، آزماش ماموگرافی انجام دهند و در صورتی که در سینه خود پروتز دارند حتما این موضوع را با رادیولوژیست مطرح کنند.

آیا انجام عمل زیبایی سینه اختلالی در روند شیردهی و باروی فرد ایجاد می‌کند؟

پاسخ این سوال یک نه قطعی است! به این معنی که شیردادن با سینه بعد از انجام عمل پروتز سینه هم می‌تواند همچون روال قبل ادامه داشته باشد و فرد همچون گذشته قادر به تولید شیر کافی خواهد بود. این که بعضی افراد به صورت ژنتیکی یا به هر دلیل دیگری قادر به تولید شیر کافی نیستند یک مسئله کاملا جدا است که هیچ ربطی به جریان پروتز یا عمل‌های زیبایی سینه ندارد.

اما در ارتباط با حاملگی باید گفت که اگر فرد بعد از عمل جراحی باردار شود، بافت سینه به علت افزایش ترشح برخی هورمون‌ها در دوران بارداری بزرگ شده و پوست نیز متعاقب آن کشیده خواهد شد. ولی کاملا روشن است که حجم پروتز سینه در طی این عملیات به همان اندازه باقی خواهد ماند. در نتیجه ممکن است نیازی به تعویض پروتز یا محل آن در فرد نباشد و در فردی دیگر به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی خاص، پزشک مجبور به اقدامات مداخله‌ای شود.

لازم به ذکر است که هیچ نوع احتمال ترکیدن یا از هم بازشدن پروتزهای سینه هنگام مسافرت با هواپیما، شناکردن، شیرجه زدن و غیره نیز وجود ندارد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بازسازی پستان به کمک  پروتز سينه بعد از سرطان

عمل پروتز سینه خطرناک نیست اما در بیشتر موارد ضرورتی ندارد!

انسان همیشه در پی زیباتر بودن است و جراحی مثل پروتز دائمي سينه یکی از کارهایی است که هر کسی را زودتر به این خواسته می‌رساند. اما انجام این عمل در بیشتر مواقع غیر ضروری است و می‌توان با آگاهی به عوارض پروتز سينه در شرلیط مختلفی مثل پرواز، از انجام آن صرف نظر کرد یا با حساسیت‌های بیشتر آن را جلو برد. به این نکته توجه داشته باشید که تمام این موارد احتمالات هستند و تصمیم نهایی را باید با مشورت و راهنمایی پزشک معالج بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *