جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | ترمیم پستان پس از عمل برداشتن سینه

ماموپلاستی

ماموپلاستی یکی از جراحی های زیبایی سینه محسوب می شود که به منظور کاهش سایز سینه انجام داده می شود این نوع جراحی برای افرادی که قصد دارند تا سینه های آن ها خوش فرم و زیبا شود استفاده می شود علاوه بر آن علت اصلی کمر درد در خانم ها به دلیل بزرگی سینه ها است که با کمک این جراحی می توان این درد را خنثی کرد.

ما در این مقاله می خواهیم در مورد جراحی ماموپلاستی در اصفهان برای خانم هایی که ساکن شهر اصفهان هستند صحبت کنیم که برای انجام این جراحی به کدام پزشک مراجعه کنند و اینکه بعد از عمل خود چه نکاتی را رعایت کنند پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |روند جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی چگونه انجام می گیرد؟

دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان در اصفهان با ایجاد برشی دورسینه ها و یک برش عمودی اقدام به خارج نمودن چربی های اضافی در بافت سینه می کنند که باید گفت که بعد از مرور زمان جای هیچ گونه اسکار و زخمی باقی نمی ماند و به مرور محو و کم رنگ می شود. قابل ذکر است که هاله دور سینه با قسمتی از عضله زیرین خود طوری برداشته خواهد شد که ارتباط خونی آن با سینه قطع نشود.

در گذشته جراحان برش را به صورت افقی در سینه ایجاد می کردند، که بعد از این پروسه شکل سینه بد یا نافرم می شد. اما امروزه جراحان با متد و روشی اساسی این فرآیند را بدون درد و نقاهت کم انجام می دهند. دوره نقاهت این جراحی 7 تا 10 روز است و جهت فرم دادن به سینه باید از سوتین های سفت استفاده شود.

افراد مناسب برای جراحی ماموپلاستی

همانطور که در ابتدا خواندید عمل ماموپلاستی یکی از عمل های شایع در بین خانم ها می باشد که در ان جراح اقدام به خارج نمودن بافت های اضافی در اطراف پستان می نمایند. در این پروسه هر گونه عیب ظاهری در سینه ها به طور کامل رفع می شود و سینه ها حالت خوش فرم تری را به خود می گیرند.

 1. خانم هایی که سینه ای بسیار بزرگ و افتاده دارند به طوری که بزرگی سینه برایشان دردسر می آورد.
 2. خانم هایی که وزن آن ها ثابت است.
 3. خانم هایی که قصد باردار شدن در آینده را ندارند.
 4. خانم هایی که به دلیل بزرگی شینه ها انجام برخی از فعالیت ها برایشان مشکل است.
 5. خانم هایی که هیچ نوع مشکل قلبی یا بیماری زمینه ای خاصی ندارند.
 6. خانم هایی که قصد اضافه وزن یا کم کردن وزن خود را ندارند.

اقدامات قبل از ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی افزایشی شامل کلیه روش هایی است که برای بزرگ کردن و فرم دهی سینه انجام می شود که رایج ترین آن ها عمل پروتز سینه استاز جمله مهم ترین نکاتی که می بایست قبل از ماموپلاستی رعایت شوند به شرح زیر می باشد :

 • معاینه فیزیکی توسط جراح و ماموگرافی سینه انجام شود.
 • فرد شب قبل از عمل استحمام کند.
 • فرد یک ماه قبل از عمل ماموپلاستی افزایشی باید از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب کند.
 • مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و ویتامین E قطع شود.
 • فرد در روز عمل یک همراه با خود داشته باشد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی انکوپلاستی و بازسازی سینه

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

ممکن است که بعد از جراحی درد و خونریزی جزئی رخ دهد که بعد از یک هفته کاملا برطرف می شود. چنانچه این عارضه بهبود پیدا ننماید، حتما باید به جراح پستان  خود مراجعه کنید از جمله مهم ترین نکات و مراقبت های بعد از ماموپلاستی به شرح زیر می باشد :

 1. به منظور تسکین درد استفاده از کمپرس سرد و نه یخ، الزامی می باشد.
 2. جهت التیام درد و ورم هنگام استراحت بدن را بالاتر از معمول قرار دهید.
 3. از فعالیت سنگین تا یک ماه پرهیز شود، به خصوص ورزش های سنگین
 4. مصرف داروها طبق دستورالعمل تجویز و تا پایان آن ضروری است.
 5. از استعمال دخانیات و قلیان تا چند هفته پس از عمل موجب تاخیر در بهبودی و افزایش عوارض می شود پس بهتر است تا مصرف آن را قطع کنید .

آیا جراحی ماموپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

در مورد این موضوع باید اشاره کنیم که بیمه تنها هزینه های مربوط به درمان را پرداخت خواهد کرد و چون عمل ماموپلاستی جزء دسته جراحی های زیبایی سینه محسوب می شود بیمه به هیچ عنوان هزینه های مربوط به این جراحی را پرداخت نخواهد کرد.

مدت زمان انجام جراحی ماموپلاستی چقدر است؟

مدت زمان در تمامی افراد یکسان نیست و بستگی به شرایط هر فرد می تواند کاملا متفاوت باشد ولی به طور معمول این جراحی حدود 2 الی 3 ساعت زمان می برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *