جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | انواع برندهای پروتز پستان در ایران

سن مناسب برای جراحی پروتز سینه

سن مناسب جراحی پروتز سینه | کوچک بودن و عدم تقارن و تناسب سینه زنان می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس و برهم خوردن توازن ظاهری در افراد گردد. عواملی مانند بالا رفتن سن، کاهش وزن، باردای و شیردهی، ژنتیک و بیماری هایی مثل سرطان سینه، بر اندازه و سایز سینه ها تأثیر می گذارند.

در صورتی که سینه ها کوچک باشند و تناسبی میان اندازه سینه ها با بدن وجود نداشته باشد و یا این که سینه ها نسبت به هم تقارن نداشته باشند، جراحی پروتز سینه توصیه می شود.

عمل پروتز سینه از جمله جراحی ها در حوزه زیبایی و پلاستیک است که با قرارگیری پروتز در بافت سینه، سبب خوش فرم تر شدن و افزایش سایز سینه می شود. همچنین ممکن است پروتز سینه علاوه بر بزرگ کردن سایز سینه ها، در برخی از موارد همچون سرطان سینه که با تخلیه سینه ها همراه بوده، انجام شود.

برای انجام پروتز سینه، معیارهای مختلفی را باید در نظر گرفت، از جمله زمان مناسب جهت انجام این جراحی؛ زیرا بلوغ جسمی و روانی از متغیرهای مهم در این امر است. جراحی سینه برای دختران زیر 18 سال مجاز نیست. برای سایر زنان که مشکل خاصی از لحاظ سلامتی نداشته باشند محدودیت خاصی وجود ندارد، البته اگر پروتزی که برای عمل انتخاب می‌شود از نوع سیلیکونی باشد زیر 22 سالگی انجام نمی‌شود.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | بازسازی پستان به کمک  پروتز سينه بعد از سرطان

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

علل اهمیت سن در جراحی پروتز سینه

دلایل اهمیت بلوغ جسمی و تکمیل رشد سینه ها از آن جهت است که عمل کردن روی سینه هایی که در حال رشد باشند، باعث می شود که با گذر زمان تغییر در شکل آنها ایجاد شود و نکته دیگر این است که برش جراحی در سینه ها در سنین بسیار پایین ممکن است باعث اختلال در رشد مناسب آنها گردد.

پزشکان متخصص ابتدا تمامی شرایط بیمار را بررسی می کنند، سپس بهترین روش جراحی پروتز را به ایشان اعلام می دارند. به طور کلی می توان 4 مرحله اصلی را برای به منظور بزرگ کردن پستان در نظر گرفت. این چهار مرحله عبارتند از:

1. معاینه و بیهوشی پیش از انجام عمل پروتز سینه

اولین مرحله از عمل پروتز پستان را بررسی شرایط بیمار و بیهوشی می دانیم. وضعیت سلامتی شما در این مرحله به طور کامل مانیتور می شود و بهترین روش برای یهوشی انتخای می گردد؛ این روش معمولاً بیهوشی عمومی است.

2. ایجاد برش های لازم در جراحی پروتز سینه

می توان برای جایگذاری پروتز در بافت سینه از برش زیربغل یا دور هاله سینه استفاده کرد؛ ولی این دو برش به نسبت برش زیر سینه بسیار کمتر استفاده می شود. در شرایط خاصی جراح از برش زیر بغل یا دور هاله سینه استفاده می کند. به طور کل در جراحی پروتز سینه از سه نوع برش زیر بهره می گیرد:

  • برش زیر سینه
  • برش زیر بغل
  • برش در هاله نوک سینه

3. قرارگیری پروتز در بافت سینه

پروتز یا ایمپلنت را می توان به دو صورت در داخل بافت سینه قرار داد، یکی زیر عضله فاشیا و دیگری روی آن. نظرات متفاوتی درباره این که کدام یکی از این روش ها بهتر هستند، وجود دارند. انتخاب از میان این دو بر اساس تشخیص پزشک و شرایط جراحی انجام می گیرد.

4. بخیه زدن و پایان عمل پروتز سینه

بخیه های جراحی پروتز سینه به گونه ای ایجاد می شوند که تا بیشترین حد ممکن در چین های طبیعی سینه یا زیر بغل پنهان شوند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | 
 ماندگاری پروتز سینه به چه عواملی بستگی دارد؟

هزينه ليفت و پروتز سينه

قیمت پروتز سینه برای افراد مختلف و با شرایط گوناگون متفاوت می‌باشد. در واقع هزینه پروتز سینه به عوامل مختلفی همچون موارد زیر بستگی دارد :

  • میزان مهارت و تخصص پزشک
  • نوع پروتز مورد استفاده و نوع جراحی
  • مارک پروتز سینه انتخاب شده برای عمل

علاوه بر هزینه جراحی پروتز سینه، یکسری هزینه‌هایی مانند ویزیت‌های جلسات مشاوره، انجام آزمایشات قبل از عمل و همچنین هزینه معاینات دوره ای بعد از عمل را به آن بیفزایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *