سوالات متداول جراحی پروتز سینه

در این بخش قصد داریم به سوالات پرتکرار پیرامون جراحی پروتز پستان می پردازیم با ما همراه باشید :

آیا عمل پروتز سینه عوارض دارد؟

برای انجام جراحی برش هایی در نواحی خاصی از سینه ایجاد می شود که ناحیه برش ها با عارضه های خونریزی، درد، کبودی و تورم همراه خواهد بود.
احتمال بروز برخی عارضه های خطرناک نیز وجود دارد که مهم ترین آن ها عفونت، پاره شدن پروتز، بیرون ریختن مایع پروتز در فضای سینه ها و جابجا شدن پروتز در زیر بافت سینه است. در صورتی که در انتخاب پزشک جراح برای پروتز سینه دقت داشته باشید و بهترین جراح پروتز سینه را انتخاب کنید احتمال بروز این عوارض کاهش پیدا می کند.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟

ماندگاری پروتزهای سینه با توجه به کیفیت و شرایط جسمانی افراد تعیین می شود. در واقع زنانی که در سنین بالا پروتز سینه انجام می دهند بعد از اینکه وارد سنین کهنسالی شدند و با افتاده شدن پوست و لاغر شدن های ناگهانی ممکن است که نتیجه پروتز سینه به تدریج تغییر کند و مشکلاتی در این زمینه برایشان ایجاد شود. اما به طور کلی زنان جوانی که پروتز سینه انجام داده اند به مدت 15 سال یا بیشتر از زیبایی ای که از پروتز سینه حاصل شده است بهره مند می شوند.

با پروتز سینه چگونه بخوابم؟

در روزهای ابتدایی بعد از پروتز سینه باید به نحو طاق باز بخوابید به دلیل این که هنوز پروتز سینه در محل خود ثابت نشده است و وارد آمدن کوچکترین فشار باعث می شود که حرکت کند و مشکلاتی را در این زمینه پدید بیاورد. بنابراین در روز های اول از گن های طبی استفاده کنید و نحوه خوابیدن به نوعی باشد که هیچ فشاری به پروتز ها وارد نشود.

آیا شیردهی با پروتز سینه برای نوزاد ضرر دارد؟

مواد پروتز سینه به داخل شیر مادر وارد نمی شود بنابراین هیچ ضرری برای نوزاد ندارد.

بهترین سن برای پروتز سینه چقدر است؟

این جراحی به دلیل این که بیشتر برای جایگزین شدن در بافت سینه ای که تحلیل رفته است انجام می شود بهتر است که برای افرادی که در سنین بالا هستند انجام شود.

آیا بعد از پروتز سینه می توان ورزش کرد؟

بلی بعد از انجام پروتز سینه امکان انجام ورزش وجود دارد اما باید مدت زمانی را استراحت کنید تا روند بهبودی حاصل شود سپس برای انجام فعالیت های ورزشی هیچ مانعی وجود ندارد.

آیا امکان تخلیه پروتز سینه پس از جراحی وجود دارد؟

بله امکان این اقدام وجود دارد اما معمولا توصیه می شود که این اقدام را انجام ندهید. بهتر است که در ابتدا و پیش از اقدام برای خارح کردن پروتز سینه به درستی فکر کنید و تصمیم نهایی خود را عجولانه نگیرید که مبادا با پشیمانی مواجه شوید.

آیا پروتز سینه باعث ایجاد سرطان سینه می شود؟

در تمامی این سال ها تحقیقات گسترده ای در خصوص سرطان زا بودن پروتزهای سینه انجام شده است که نتایج بر منفی بودن آن تاکید کرده است. به این معنا که هرگز پروتز سینه باعث به وجود آمدن بیماری سرطان سینه نمی شود.

چه کسانی نمی توانند پروتز سینه انجام دهند؟

زنان باردار از جمله کسانی هستند که نمی توانند در دوران بارداری تحت این عمل جراحی زیبایی قرار گیرند. از سوی دیگر توصیه می شود زنانی که تصمیم دارند زایمان کنند و شیردهی داشته باشند جراحی پروتز سینه را به بعد از آخرین نوبت بارداری و شیردهی موکول کنند.

پروتز پستان اصفهان | بهترین پروتز پستان اصفهان

انتخاب سایز پروتز سینه به چه عواملی بستگی دارد ؟

  1. پهنای قفسه سینه:
  2. اندازه و شکل فعلی سینه ها :
  3. نحوه زندگی:
  4. پروتز سینه شما در تمام طول زندگی شما همراه شما می باشد پس در نتیجه باید در انتخاب سایز پروتز ها محافظ کار باشید.
  5. متناسب بودن با سایر اجزای بدن

سایز مناسب برای پروتز سینه را چطور انتخاب کنیم ؟

در انتخاب سایز مناسب پروتز سینه عوامل بسیاری دخیل می باشند. نوع پروتز انتخابی، اندازه و حجم فعلی سینه و پهنای قفسه سینه و قاعده سینه عواملی می باشند که در انتخاب سایز مناسب سینه دخیل هستند . در انتخاب سایز مناسب پروتز سینه به نظر پزشک خود اعتماد کنید زیرا پزشک متخصص در این زمینه تخصص کافی را دارد و سایز را انتخاب می کند که شما بتوانید بهترین نتایج را بدست آورید .

در جراحی پروتز پستان آیا اثری از برش و بخیه های جراحی روی سینه می ماند؟

بله هر نوع جراحی که در آن برش و بخیه وجود داشته باشد اسکاری به جا می گذارد. اما برش ها در جراحی پروتز سینه بسیار کوچک و ظریف هستند از نخ های بخیه بسیار نازک برای پیوند پوست کمک گرفته می شود. از این رو بعد از گذراندن دوران نقاهت ابتدا برش های جراحی قرمز و متورم است و بعد از حدود دو یا سه ماه کم رنگ و محو می شود به طوری که با چشم به راحتی قابل تشخیص نیست مگر اینکه از فاصله نزدیک زیر سینه مورد بررسی قرار بگیرد.

مراقبت از بخیه های پروتز سینه و استفاده از کرم های ترمیم کننده نیز بسیار مفید و موثر است و می تواند تاثیرات خوبی در از بین بردن اثرات برش و بخیه به همراه داشته باشد.

آیا پروتز سینه باعث بروز سرطان سینه می شود؟

پروتز سینه با غدد شیری و غدد سرطانی ازتباطی ندارد وبه هیچ عنوان عامل تهدید کننده برای سرطان سینه محسوب نمی شود. دقت داشته باشید که پروتز هرچند که یک جسم خارجی است که در بدن قرار می گیرد اما نمی تواند باعث تولید و تشکیل سلول های سرطانی در بدن شود. ممکن است فردی سالها بعد از جراحی پروتز سینه به سرطان سینه مبتلا شود اما عامل ایجاد کننده هیچوقت پروتز ها نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *