جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | Lumpectomy surgery

پروسه جراحی لامپکتومی

برای انجام این پروسه جراحی لامپکتومی در ابتدا بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهند. معمولا انجام عمل لامپکتومی ، حدود یکساعت به طول می انجامد. تومورهای موجود در سرطان سینه کاملا همرنگ بافت های سینه می باشند و به آسانی قابل تشخیص نمی باشند.بنابراین پیش از انجام جراحی باید محل تومور مشخص شود. برای انجام این کار رادیولوژیست درست پیش از جراحی یک سیم یا تراشه کوچک را در محل قرارگیری توده سرطانی جای می دهد.

در طول جراحی پستان لامپکتومی اصفهان ،  با دقت تومور را به همراه حاشیه ای از بافت سالم سینه برمی دارد. جراحان یک قسمت نازک از بافت سالم پستان در اطراف تومور را نیز خارج می کنند تا دیگرهیچ گونه سلول سرطانی باقی نمانده باشد. اما معمولا مقدار بسیار زیادی از بافت سینه را باقی می گذارند که امکان ترمیم و بازسازی مجدد وجود داشته باشد. معمولا بعد از گذشت یک هفته تا 10 روز بعد از انجام جراحی نتیجه پاتولوژی آماده می شود.

بعد از خارج کردن بافت ها بهترین جراح درمانی سرطان پستان در اصفهان ، داروهایی را برای کاهش درد در محل مورد جراحی تزریق می کند. او همچنین گیره های کوچکی را برای مشخص کردن محلی که لامپکتومی در آنجا صورت گرفته است قرار می دهد این کار جهت کمک به انکولوژیست پرتودرمانی انجام می شود. درنهایت برش ها را بخیه داخلی می زند و عمل را به پایان می رساند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |لامپکتومی بهتر است یا ماستکتومی

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

مراقبت های بعد از انجام جراحی لامپکتومی

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد توصیه می کند :

 1. پزشک داروهایی را برایتان تجویز خواهد کرد که باید تمامی دستورالعمل های مصرف داروها به طور کامل از وی بپرسید و به آنها به درستی عمل کنید.
 2. بعد از انجام جراحی موضع مورد عمل قرار گرفته توسط بانداژ پانسمان خواهد شد چگونگی نگه داری و تعویض پانسمان را به خوبی آموزش ببینید و انجام دهید. در نظر داشته باشید که رعایت بهداشت در مورد پانسمان باعث کاهش خطر هرگونه عفونت خواهد شد.
 3. ممکن است پزشک برای خارج کردن مایعات اضافی پس از جراحی لامپکتومی در محل بخیه ها درن قرار داده باشد. ممکن است به مدت دو هفته درن ها در جای خود باقی بمانند.
 4. چند بار در روز باید مایعات موجود دردرن را خالی کنید توضیحات لازم در اینباره را از پزشک یا پرستار خود حتما سوال کنید.
 5. ممکن است پزشک تمریناتی جهت حرکت دادن بازوها بعد از عمل به شما یاد بدهد. این تمرینات به دلیل جلوگیری از سفتی شانه ها و بازو ها در سمتی که لامپکتومی انجام داده اید می باشد.
 6. نوعی سوتین وجود دارد که بعد از جراحی باید در طی روز و شب ها به تن کنید استفاده از آن باعث کاهش هرگونه حرکت زیاد در محل جراحی و پیشگیری از بروز درد خواهد شد.
 7. به هنگام استراحت بهتر است به سمتی که مورد جراحی قرار نگرفته بخوابید.
 8. استراحت کردن به میزان لازم کلیدی ترین نکته در مراقبت های بعد از جراحی می باشد.
 9. اگر به اندازه لازم بعد از عمل استراحت کنید ، خیلی زود می توانید به روتین فعالیت ها بازگردید.
 10. تا هنگامی که بخیه ها را نکشیدید و درن هنوز در سر جای خود قرار دارد. از یک اسفنج خیس برای شست و شو و تمیز کردن آن نواحی می توانید استفاده کنید.

آیا بعد از جراحی لامپکتومی ظاهر سینه تغییر می کند ؟

جراحی فوق روشی درمانی و متداول است که عمدتا برای برداشتن بافت های سرطانی مورد استفاده قرار می گیرد. به این پروسه حفظ سینه یا محافظت کننده از فرم کلی پستان نیز تلقی می شود.

جراحی لامپکتومی برعکس عمل ماستکتومی ، تنها قسمتی از سینه را که به سلول های غیر طبیعی دچار شده اند را تخلیه می کند. به طور عمده تهاجم به نواحی اطراف و دگرگونی کامل شکل پستان ها صورت نمی گیرد. در بیشتر موارد این روند موجب جای زخم و یا تغییر در شکل سینه می شود. اما با استفاده از متدهای زیبایی می توان این نواقص را برطرف کرد. روش هایی از قبیل ، لیفت سینه ، پروتز و غیره.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی برداشت بافت سرطانی

عارضه های عمل لامپکتومی

لامپکتومی ، نسبتا یک فرایند بی خطر و امن است. اما مانند هر جراحی دیگری ، طبیعتا هر پروسه درمانی در کنار مزیت های خوب برخی مواقع عوارض هایی را به همراه دارد که امری طبیعی است ؛ زیرا عارضه های بعد از روند در واقع واکنش طبیعی بدن به میزان تغییرات ایجاد شده است. البته با انتخاب یک جراح ماهر و حرفه ای ، می توان احتمال بروز آن ها را به صفر نزدیک کرد. بنابراین تاثیر انتخاب یک پزشک خوب و با سابقه کاری مرتبط در حوزه جراحی لامپکتومی در اصفهان را نادیده نگیرید. برخی از این عارضه های احتمالی عبارتند از :

 • داشتن حساسیت به داروها و مواد بیهوشی که در پی آن حالت سردرد و سرگیجه و حالت تهوع را تجربه خواهید کرد.
 • بر اثر پایین آمدن سطح هوشیاری و ترس ممکن است خونریزی در ناحیه برش خورده را تجربه کنید.
 • به وجود آمدن آمبولی در خون این احتمال را دارد که به علت وجود لخته خون در جریان خون پدید بیاید.
 • بروز عفونت در ناحیه تحت درمان
 • هماتوم یا لختگی خون در بدن
 • از بین رفتن زیبایی اندام
 • نیاز به انجام مجدد جراحی در صورت بازگشت سرطان

البته انجام مجدد جراحی ، جزو عوارض جراحی محسوب نمی شود و لازم است تا توسط پزشک به طور کامل به بیمار توضیح داده شود.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی ماستوپکسی

دلایل انجام جراحی لامپکتومی را بدانید :

هدف اصلی این پروسه خارج کردن بافت سرطانی یا هر مورد غیر طبیعی دیگر همزمان با حفظ ظاهر و زیبایی سینه ها می باشد. تحقیقات نشان داده ، که انجام لامپکتومی به همراه پرتو درمانی می تواند از روشی مانند مستکتومی که در آن کل سینه برداشته می شود برای حل سرطان هایی در مراحل اولیه موثر تر باشد. در صورتی که یک آزمایش نمونه برداری از بافت نشان دهد ، که شما دچار سرطان سینه هستید و این بیماری در مراحل اولیه و آغازین خود است پزشک به شما لامپکتومی را پیشنهاد می نماید. همچنین با این روش می توان مشکلات غیر از سرطان و پیش از سرطان را درمان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *