جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | گذراندن دوران نقاهت جراحی بزرگ کردن سینه

اقدامات لازم پس از بزرگ کردن سینه با جراحی

جراحی بزرگ کردن سینه  | سینه یکی از اندام های خاص و مهم برای افزایش زیبایی و تناسب اندام برای بانوان است. داشتن سینه های خوش فرم و متناسب برای بانوان بسیار مهم تلقی شده و باعث افزایش اعتماد به نفس و افزایش جذابیت زنانگی آنها می شود.

برخی از افراد ذاتاً و به طور طبیعی سینه های بزرگ دارند؛ ولی برخی از افراد سینه هایی کوچک دارند. برای افزایش حجم، ارتقای زیبایی و فرم دهی سینه روش های مختلفی مانند پروتز سینه وجود دارد. عمل پروتز سینه از جمله جراحی ها در حوزه زیبایی و پلاستیک است که با قرارگیری پروتز در بافت سینه، سبب خوش فرم تر شدن و افزایش سایز سینه می شود.

مراقبت های بعد از پروتز سینه نقش بسیار مهمی در نتیجه عمل و جلوگیری از ایجاد عوارض دارد. ایجاد مشکل در دوران نقاهت می تواند نتیجه جراحی را تحت تأثیر قرار دهد. در طول این مدت، دستور العمل هایی که پزشک به بیمار می دهد تا دنبال شود، اهمیت بسیار بالایی دارد و لازم است که در فواصل زمانی مشخص به پزشک مراجعه گردد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی پستان و پروتز سینه اصفهان

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

عمل بزرگ کردن پستان

پزشکان متخصص ابتدا تمامی شرایط بیمار را بررسی می کنند، سپس بهترین روش جراحی پروتز را به ایشان اعلام می دارند. به طور کلی می توان 4 مرحله اصلی را برای به منظور بزرگ کردن پستان در نظر گرفت. این چهار مرحله عبارتند از :

1. معاینه و بیهوشی پیش از انجام عمل پروتز سینه

اولین مرحله از عمل پروتز پستان را بررسی شرایط بیمار و بیهوشی می دانیم. وضعیت سلامتی شما در این مرحله به طور کامل مانیتور می شود و بهترین روش برای بیهوشی انتخاب می گردد؛ این روش معمولاً بیهوشی عمومی است.

2. ایجاد برش های لازم در جراحی پروتز سینه

می توان برای جایگذاری پروتز در بافت سینه از برش زیربغل یا دور هاله سینه استفاده کرد؛ ولی این دو برش به نسبت برش زیر سینه بسیار کمتر استفاده می شود. در شرایط خاصی جراح از برش زیر بغل یا دور هاله سینه استفاده می کند. به طور کل در جراحی پروتز سینه از سه نوع برش زیر بهره می گیرد :

  • برش زیر سینه
  • برش زیر بغل
  • برش در هاله نوک سینه

3. قرارگیری پروتز در بافت سینه

پروتز یا ایمپلنت را می توان به دو صورت در داخل بافت سینه قرار داد، یکی زیر عضله فاشیا و دیگری روی آن. انتخاب از میان این دو بر اساس تشخیص پزشک و شرایط جراحی انجام می گیرد.

4. بخیه زدن و پایان عمل پروتز سینه

بخیه های جراحی پروتز سینه به گونه ای ایجاد می شوند که تا بیشترین حد ممکن در چین های طبیعی سینه یا زیر بغل پنهان شوند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | آیا جراحی پروتز سینه در شیردهی اختلال ایجاد می کند ؟

نکات مراقبتی پس از عمل بزرگ کردن پستان

بیماران بعد از انجام پروتز سینه به طور معمول در همان روز مرخص می شوند. قبل از ترخیص در مورد مراقبت های بعد از پروتز سینه و رسیدگی به زخم های جراحی توصیه های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین داروهایی را برای کاهش عفونت و تسکین درد برای شما تجویز می نماید.

در ناحیه برش جراحی معمولاً در چند روز اول احساس درد و سنگینی می نمایید که می توانید با داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز می شود این درد را تسکین دهید. پس از جراحی داروهایی که توسط پزشکتان تجویز شده را به صورت منظم و تا آخر برای جلوگیری از عدم بروز مشکلات احتمالی مصرف نمایید.

بعد از ترخیص، ممکن است در منزل به دلیل اثرات داروهای بیهوشی احساس گیجی و سنگینی نمایید و در برخی موارد احساس تهوع داشته باشید که این امر طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد. در دوره نقاهت پروتز سینه می توانید برای کاهش تورم با تأیید پزشک، پیاده روی را شروع نمایید.( در ابتدا به آرامی راه بروید).

برای کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی می توانید از آناناس تازه استفاده نمایید. این ماده غذایی به دلیل داشت ویتامین ث و ماده بروملین موجب برطرف شدن کبودی ها و تورم می شود. همچنین مصرف نمک را به مدت دو هفته به منظور کاهش تورم و احتمال تجمع مایع کاهش دهید.

۴۸ ساعت بعد از جراحی، استحمام بلامانع است. ۱ تا ۲ هفته پس از جراحی پروتز سینه از رانندگی کردن پرهیز نمایید. اجتناب کردن از مصرف آسپرین و داروهای مشابه دیگر مگر با تأیید جراح.

دوران نقاهت بعد از جراحی سینه

در ۲۴ ساعت اولیه پس از جراحی حتماً یک همراه در کنار خود داشته باشید تا در صورت نیاز از او کمک بگیرید.
در ۳ هفته اول بعد از جراحی در هنگام استراحت به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو و بروی شکم خودداری نمایید؛ زیرا در هنگام خوابیدن به پشت پروتزها در بهترین محل خود قرار می گیرند و امکان جابه جایی وجود ندارد.
استفاده از سوتین طبی بعد از عمل پروتز ضروری می باشد؛ زیرا همانند پانسمان عمل می کند و پروتز را در بهترین وضعیت نگه می دارد ( به مدت یک ماه به صورت شبانه روزی از سوتین طبی استفاده نمایید).
استفاده از کمپرس یخ بعد از جراحی پروتز پستان، کبودی و تورم را کاهش می دهد برای انجام این کار می توانید چند تکه یخ را در کیسه قرار دهید و در ناحیه ای که کبودی و تورم مشاهده می شود بگذارید.
برای مدت ۲ هفته از بلند کردن بیش از حد دست و بلند کردن اشیاء خودداری نمایید؛ زیرا با انجام این اعمال، فشاری بروی عضلات قفسه سینه وارد می شود.
توصیه می شود دو هفته اولیه پس از جراحی بزرگ کردن سینه از کشیدن سیگار اجتناب نمایید؛ زیرا کشیدن سیگار موجب کاهش جریان خون می شود و در روند بهبودی تأثیرگذار می باشد.
حالت تهوع بعد از جراحی طبیعی می باشد که به علت بیهوشی است نگرانی در این رابطه نداشته باشید.

کمپرس یخ راهی است که علاوه بر ورم، درد را تا حدودی نیز کم می کند. پوشیدن گن های طبی که به جریان بهتر خون کمک میکند نیز از راهکارهای کنترل درد به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *