جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی زیبایی سینه بعد از تطابق جنسیت

انواع جراحی زیبایی سینه بعد از تطابق جنسیت

تطابق جنسیت | ترنس به افرادی گفته می‌شود که جنسیت و هویت جنسیشان از لحاظ ذهنی و فکری با آنچه در بدو تولد بر اساس ظاهر اندام جنسی به آنها اطلاق شده است، متفاوت است. طی جراحی تطابق جنسیت، افراد با دقت بررسی و طبق نظر پزشک از نظر ظاهر و فیزیک با خصوصیات رفتاری و روانی تطابق داده می شود. این جراحی کمک می کند که افرادی که دچار اختلال بین فیزیک بدن و ذهنیت روانی خود هستند همسانی ایجاد شود. افراد ترنس با توجه به هویت جنسی که به آن تمایل دارند نیاز به عمل جراحی زیبایی سینه خواهند داشت.

این جراحی مطابق با خواسته فرد و نسبت به جنسیت قالب ایشان برای ایجاد فیزیک مطابق و همسان انجام می شود. افراد ترنسجندر یا تراجنسیتی بسته به هویت جنسی خود ممکن است نیاز به بزرگ کردن سینه یا ماستکتومی ( تخلیه سینه ) داشته باشند. در مردانی که تطابق جنسیت به خانم داده اند با انجام جراحی پروتز سینه می توان ساختار اندام ایشان را اصلاح و کاملاً زنانه نمود و در مقابل نیز خانم هایی که تحت جراحی تطابق جنسیت مردانه قرار می گیرند با جراحی برداشتن سینه این اقدام را انجام می دهند.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی زیبایی سینه بعد از تطابق جنسیت .

پروتز سینه بعد از تطابق جنسیت

بزرگ کردن سینه در افراد ترنس شایع است و یک عمل جراحی محبوب و ساده خواهد بود، این جراحی که توسط جراح زیبایی سینه انجام می شود کمک می کند که ظاهر بدن بیشتر شبیه به خانم ها شده و رضایت روانی بیمار را به همراه داشته باشد. به کمک جراحی در بزرگ ‌کردن سینه افراد ترنس سکشوال به تطبیق جنسیت نزدیک تر شده و می توانند از اندام جدید خود لذت ببرند. جراحی پروتز سینه در افراد ترنس تفاوتی در جراحی سینه خانم ها ندارد و این عمل هم نیاز به بیهوشی خواهد داشت.

در این عمل کیسه های سیلیکونی را داخل سینه قرار می دهند و این اقدام از طریق ایجاد یک شکاف کوچک در زیر هاله سینه انجام می شود. پروتزهای سینه برای افراد ترنس معمولاً سیلیکونی هستند و این جراحی عملکرد خوبی روی ذهنیت و اعتماد به نفس آنها خواهد داشت. معمولاً با توجه به این واقعیت که زنان تراجنسیتی حجم سینه کمتری دارند، ایمپلنت های سیلیکونی طبیعی تر به نظر می رسد و در انواع شکل های قطره اشکی و گرد عرضه می شوند.در برخی از افراد و شرایط می توان از طریق برش در زیر بغل این جراحی را انجام داد.

عوارض جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه برای افراد تراجنسیتی که می‎خواهند ظاهری زنانه داشته باشند ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد از جمله :

  1. عفونت
  2. کبودی
  3. احساس درد
  4. تغییر در حس نوک سینه
  5. نشت یا پارگی ایمپلنت ها
  6. تغییر موقت ایمپلنت ها (جا به جایی پروتز سینه )
  7. نارضایتی از ظاهر سینه‌ها بعد از قرار دادن پروتز در سینه
  8. انواع جراحی زیبایی سینه بعد از تطابق جنسیت

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی ماستکتومی رادیکال

کوچک کردن سینه بعد از تطابق جنسیت

در افرادی که دارای سینه های بزرگی هستند جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد که کمک می کند سایز سینه ها کاملاً کوچک و یا در برخی از موارد سینه به طور کامل حذف شود. عمل کوچک کردن در مردان زمانی انجام می شود که اندازه سینه برای یک فرد تراجنسیتی خیلی بزرگ باشد و نیاز به تخلیه سینه و ایجاد سطح صاف در قفسه سینه باشد. گاهی اوقات برای کوچک کردن سینه هایی که چربی نسبتاً کمی دارند از روش لیپوساکشن کمک گرفته می شود و این تکنیک پاسخگوی فرد خواهد بود؛ اما اگر سایز سینه ها بسیار بزرگ باشد نیاز است که عمل برداشتن سینه یا کوچک کردن سینه انجام شود.

مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی در افراد ترنس

زمان بهبودی و مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی در افراد تراجنسیتی بر اساس نوع جراحی انجام شده ممکن است کمی متفاوت باشد؛ اما این موضوع برای مراقبت هایی که باید انجام دهید مهم است که تا چند هفته پس از جراحی از انجام فعالیت‌های شدید و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. افرادی که جراحی بزرگ کردن سینه را تجربه کردند باید نکات زیر را در نظر داشته باشند :

بعد از عمل جراحی به مدت 3 هفته از سوتین های فشاری استفاده کنید.
برای کاهش خطر جا به جایی پروتزها، ورزش بالا تنه را در چند هفته اول محدود کنید.

بعد از کاشت ایمپلنت ها توصیه می‌شود تا شب اول بشینند، بایستند و راه بروند؛ چرا که حرکت ملایم از ایجاد لخته خون در فرد جلوگیری می‌کند و مکانیسم های درمانی بدن را آغاز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *