جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی تخلیه سینه چرا انجام می شود ؟

عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه | زیبایی سینه ها در زیبایی اندام زنان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل، بسیاری از بانوان بخاطر داشتن سینه هایی با فرم نامناسب، افتاده و یا خیلی کوچک ابراز ناراحتی می کنند. یکی از راه حل هایی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته، انجام عمل لیفت و پروتز سینه در یک عمل جراحی است.
عمل زیبایی لیفت سینه یک نوع جراحی زیبایی برای اصلاح شکل سینه های افتاده محسوب می شود. گاهی ممکن است سینه های شخص علاوه بر افتادگی، اندازه نامتناسبی هم داشته باشد که در این صورت به ایمپلنت یا پروتز نیز نیاز دارد. معمولا هر یک از این عمل های زیبایی به طور جداگانه انجام می شوند. اما یک جراح پستان همچون دکتر رسول فاتحی فرد ،  با چندین سال سابقه جراحی پستان در صورتی که فرد هر دو مشکل را داشته باشد، می تواند دو عمل را ادغام کرده و در یک مرحله انجام دهند.

به این ترتیب، انجام دو عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان می تواند فرمی زیبا برای سینه ها ایجاد نماید. در این مقاله، قصد داریم به بررسی جزییات ادغام دو جراحی لیفت و پروتز در یک عمل بپردازیم.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | انجام همزمان جراحی پروتز پستان و عمل لیفت سینه


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


آنچه در ادامه درباره عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان خواهید خواند :

عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان با چه هدفی انجام می شود؟

وقتی سینه ها دچار افتادگی بیش از حد شده و یا اندازه خیلی کوچکی داشته باشند، برای بهبود ظاهر آن ها می توان از عمل های جراحی لیفت و پروتز سینه استفاده نمود. انجام این جراحی های زیبایی کمک می کند تا شخص سینه هایی بزرگ، گرد و متقارن داشته باشد. بانوانی که به مرور زمان دچار نامتقارنی قابل توجه سینه شده اند و یا سینه های آن ها در اثر بارداری و شیردهی حجم خود را از دست داده اند، می توانند از مزیت های این عمل بهره ببرند.
لیفت سینه که در اصطلاح تخصصی ماستوپکسی (Mastopexy) نیز نامیده می شود، عبارت است از بلند کردن پوست و بافت سینه ها و فرم دهی مجدد آن ها به شکلی گرد، برجسته و متوازن توسط یک جراح پلاستیک. جراحی پروتز سینه هم به معنای استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی برای افزایش اندازه سینه ها و زیباسازی آن ها است.

نیاز عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان

افرادی که به هر دو جراحی نیاز داشته باشند، می توانند آن ها را به طور همزمان انجام دهند. به این ترتیب، با انجام یک عمل ادغام شده هم محل سینه ها و هم اندازه آن ها را اصلاح خواهند کرد. برای ادغام این دو جراحی زیبایی، پزشک جراح در مرحله اول عمل لیفت را انجام می دهد. بزرگ کردن سینه ها و استفاده از ایمپلنت اقدامی است که در مرحله دوم و پس از لیفت صورت می گیرد.
جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |رفع افتادگی سینه با جراحی لیفت سینه
نکته ای که در این باره وجود دارد این است که برخی جراحان این دو عمل را به صورت همزمان انجام نمی دهند. در واقع، این گونه افراد بر این باور هستند که جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه منجر به ایجاد آسیب در ناحیه نوک سینه و آرئول می شوند. همچنین، ممکن است زخم های حاصل از این جراحی با تاخیر درمان شوند. اما بهتر است بدانید که در سال های اخیر، تکنیک های بسیاری برای انجام این دو جراحی به صورت همزمان طراحی شده اند.  مبنای تکنیک های جدید بر اساس کاهش عوارض و خطرات جراحی و بهینه سازی نتیجه عمل لیفت و پروتز سینه بوده است.

جراحی زیبایی لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان چگونه انجام می گیرد ؟

هر شخص بنا بر نیاز خود باید تحت معاینات اولیه قرار گیرد تا میزان لیفت و یا ایمپلنت مورد نیاز وی مشخص گردد. در واقع، پزشک باید با بررسی اندازه و میزان بدشکلی یا نامتقارنی سینه های بیمار، میزان تغییرات مورد نیاز را تعیین کند. سپس، بر اساس اهدافی که شخص دنبال می کند و با توجه به نتایج معاینات اولیه، باید یکی از روش های مناسب برای لیفت سینه توسط پزشک معالج انتخاب گردد. بنابراین، برای داشتن عملی موفقیت آمیز باید در انتخاب پزشک جراح پلاستیک خود دقت بسیاری به خرج دهید.
مراحل انجام عمل جراحی لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان به شرح زیر هستند :
 1. ابتدا باید در حالت ایستاده قرار بگیرید تا جراح وضعیت سینه ها و نحوه قرار گرفتن نوک آن ها را بررسی نماید.
 2. سپس، بر اساس اندازه گیری ها و ارزیابی ها، نشانه گذاری هایی انجام می شود که حین جراحی، پزشک جراح به آن ها نیاز دارد.
 3. در مرحله بعد برای شروع عمل، پزشک از بیهوشی عمومی استفاده کرده و بیمار به خوابی عمیق فرو می رود.
 4. جراحی با ایجاد یک برش در ناحیه نوک سینه (ناحیه آرئول) شروع می شود؛ این برش ممکن است تا قسمت جلویی سینه ادامه پیدا کند.
 5. در مرحله اول به منظور جراحی لیفت سینه، سینه ها به سمت بالا کشیده شده و شکل می گیرند.
 6. در مرحله بعد نیز ایمپلنت ها در جای خود قرار خواهند گرفت.
 7. در گام نهایی جراحی، باید آرئول ها در جای صحیح خود قرار گرفته و تثبیت شوند.
 8. با اتمام مراحل یاد شده، پزشک باید تمام برش های ایجاد شده را با بخیه و یا نوار جراحی ببندد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |جراحی پروتز پستان

آیا انجام لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان جراحی ایمنی است؟

به طور کلی، انجام دو جراحی لیفت و پروتز سینه طی یک عمل ادغام شده، عملی ایمن محسوب می شود. با این حال، این جراحی نیز مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. برخی از مهم ترین عوارضی که بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه به طور همزمان ممکن است بیمار را تهدید کند، عبارت اند از :
 • عوارض ناشی از بیهوشی
 • احساس ضعف و خستگی
 • نامتقارنی در سینه ها
 • تغییرات نوک سینه
 • محدودیت جریان خون در نوک سینه و کاهش ناحیه نوک سینه
 • لخته شدن خون و تجمع مایعات
 • شکل گیری عفونت
برخی عوارض هم به طور خاص در نتیجه استفاده از پروتزها ممکن است ایجاد گردد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 1. قرار نگرفتن ایمپلنت در جای صحیح و نیاز به جراحی ترمیمی
 2. نشت یا پاره شدن ایمپلنت
 3. بروز حساسیت نسبت به ایمپلنت
 4. چروک شدن و تغییر شکل پوست بر روی ایمپلنت
 5. ایجاد اسکار
 6. احساس درد شدید در عضلات

مراقبت های بعد از عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان

معمولا پس از انجام عمل جراحی زیبایی لیفت و پروتز سینه شخص احساس ضعف و خستگی دارد که کاملا طبیعی است. همچنین، پزشک جراح برای استخراج خون و مایعات اضافی ناشی از جراحی، شرایط مناسب را با استفاده از لوله ای کوچک به اسم درن در زیر پوست فراهم می آورد. به منظور رفع درد ناشی از جراحی زیبایی لیفت و پروتز سینه، مسکن هایی توسط پزشک معالج تجویز می گردد که باید طبق دستور استفاده شود.
پوشش توصیه شده ای که عمدتا بعد از جراحی پروتز و لیفت سینه مورد استفاده قرار می گیرد، بانداژ یا سوتین الاستیکی است که برای محکم نگه داشتن و حمایت از محل جراحی به کار می رود. لازم است پزشک مراقبت های مهمی که بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه باید رعایت گردد را به بیمار خود آموزش دهد. از جمله مراقبت های بعد از عمل لیفت و پروتز عبارت اند از :
 • زمان مناسب برای استحمام
 • نحوه مراقبت از سینه های جراحی شده
 • نحوه مراقبت از زخم ها و برش های حاصل از جراحی
 • فعالیت هایی که باید تا اطلاع ثانوی کنار گذاشته شوند
بهترین زمان هایی که لازم است با پزشک خود دیدار داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *