جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | سازگاری پروتز و کوچک شدن پروتز سینه

آیا کوچک شدن پروتز سینه به نوع آن بستگی دارد؟

کوچک شدن پروتز سینه | همانطور که می‌دانید، پروتزهای مورد استفاده برای سینه دارای انواع مختلفی هستند. پروتزهای سیلیکونی جزء نمونه‌های پرکاربرد به شمار می‌روند. نمونه‌های سالینی نیز مدل دیگری هستند که استفاده می‌شوند. آن‌ها را می‌توان از جوانب مختلف دیگری نیز دسته‌بندی کرد. به عنوان مثال پروتزها در دو نوع اشکی یا گرد تولید می‌شوند. همچنین دارای اندازه‌های مختلفی هستند. برندهای متنوعی در زمینه تولید این محصول فعالیت می‌کنند. اینکه از محصولات تولید شده توسط یک برند معتبر استفاده کنید، اهمیت بسیاری دارد.

ویژگی‌های ایمپلنت پروتز  کاشته شده، ارتباط چندانی با کوچک شدن پروتز سینه ندارد. چرا که همه آن‌ها در هر نوع و شکلی که باشند یک بافت اضافه در بدن شما به شمار می‌روند. بنابراین باید زمان لازم برای سازگاری آن با بدن سپری شود تا نتایج دلخواه به دست آید. البته نوع پروتز، اندازه و برند آن در سایر جوانب اهمیت بسیاری دارد و حتما باید از بهترین نوع آن استفاده کنید.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | پروتز پستان

تا زمان ایجاد سازگاری پروتز با سینه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

همانطور که گفته شد، کوچک شدن پروتز سینه و قرار گرفتن آن بالاتر از موقعیتی که باید باشد، دو مشکلی هستند که با سازگاری ایمپلنت از بین می‌روند. جالب است بدانید که فرایند سازگاری با نام «افتادگی و نرمی« (drop & fluff) شناخته می‌شود. این اصطلاح بیان می‌کند که بعد از مدتی ایمپلنت‌های سفت و کوچکی که بیش از حد بالا هستند، به موقعیت صحیح و اندازه درست می‌رسند. در طی این مدت لازم است اقداماتی را انجام دهید.

از سوتین‌های حمایتی یا طبی استفاده کنید .

پزشک متخصص شما را برای خرید یک سوتین حمایتی راهنمایی می‌کند. این سینه بند باید در طی مدت مشخص شده از سوی پزشک جایگزین سوتین‌های عادی شود. این سوتین باعث می‌شود دیگر احساس ناخوشایندی نداشته باشید. همچنین در بهبود سریع‌تر مشکل کوچک شدن پروتز سینه یا بالا بودن آن را حل کند. این سوتین‌ها باید به مدت دو هفته به صورت شبانه روز بسته شوند.

در کنار استفاده از سوتین، بهتر است از لباس‌های مناسب استفاده کنید. لباس‌های آزادی که بدون نیاز به بلند کردن بازوها یا فشار آوردن به دست‌ها و سینه پوشیده می‌شوند.

از تحرک شدید بپرهیزید .

انجام ورزش‌های سنگین حداقل تا یک ماه بعد از انجام پروتز سینه ممنوع است. به طور کلی حرکات سنگین ممکن است انقباض عضلات را بیشتر کنند و باعث کوچک شدن پروتز سینه شوند. حتی هنگام انجام حرکات ساده‌ای مانند لباس پوشیدن باید مراقب باشید که فشاری به سینه‌ها و عضلات نزدیک به آن‌ها وارد نشود. به همین دلیل است که پوشیدن لباس گشاد و ترجیحا جلو باز توصیه می‌شود.

دستورات پزشک را انجام دهید .

پزشک کارهایی که بعد از کاشت باید انجام شود را برای شما بیان می‌کند. ممکن است نیاز به استفاده از کرم‌ها یا ژل‌های خاصی داشته باشید. حتی ممکن است متدهای ماساژ سینه را به شما آموزش دهد. رعایت تمام دستورات پزشک متخصص سینه به پیشگیری از کوچک شدن سینه یا فرم نادرست آن در دوران نقاهت کمک می‌کند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | انواع مدل پروتز پستان

سبک زندگی سالمی در پیش بگیرید .

به یاد داشته باشید که حتی بعد از طی شدن دوران نقاهت نیز احتمال کوچک شدن پروتز سینه در صورت آسیب رسیدن به آن وجود دارد. بنابراین باید سبک زندگی سالمی داشته باشید. جالب است بدانید که تغذیه سالم و دوری از مصرف دخانیات و الکل می‌تواند در بهبود نتایج به دست آمده موثر باشد. چرا که این کارها باعث تقویت بافت عضلات اطراف سینه می‌شوند.

بعد از طی شدن دوران نقاهت نیز لازم است از سوتین‌های باکیفیت و با اندازه مناسب استفاده کنید. هنگام انجام حرکات ورزشی حتما سوتین‌های مخصوص ورزش بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *