جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | مزایای عمل جراحی پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه ، روش جراحی است که به بزرگ شدن اندازه سینه خانم ها کمک می کند. این روش جراحی هم چنین می تواند به فرم دهی و پر شدن سینه ها نیز کمک کند. عمل پروتز سینه ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، روشی سرپایی است و در اغلب موارد نیازی به بستری بودن فرد در بیمارستان نیست.

بسیاری از خانم ها بر این باورند که سینه های آن ها کوچک است، رشد لازم را نداشته و یا نامتقارن است. گاها تصور می کنند آن گونه که باید سینه های جذابی ندارند. در برخی از خانم ها به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه ها تغییر شکل پیدا می کند و همین مسئله موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود.

بسیاری از خانم ها برای دستیابی به فرم و اندازه سینه مورد نظرشان، اقدام به جراحی پروتز سینه می کنند. این جراحی با قرار دادن پروتز پشت بافت طبیعی پستان خانم ها انجام می شود. پروتزها کیسه هایی به شکل پستان هستند که با ژل سیلیکون یا سرم نمکی پر شده اند. آن ها برای بهبود ظاهر پستان، در بالای عضله اصلی قفسه سینه یا در زیر آن قرار می گیرند.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |انقباض کپسولی سینه عارضه ای بعد از عمل پروتز پستان

مزایای عمل جراحی پروتز سینه

غالباً پس از تغییر ناگهانی وزن، بارداری و شیردهی یا به دلیل روند طبیعی پیری، پستان ها از نظر اندازه کاهش می یابند و گرانش نیز اثر خود را می گذارد. جراحی بزرگ کردن پستان با عمل پروتز سینه می تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی برای زنان سودمند باشد و ممکن است اعتماد به نفس زن را بهبود بخشد و تأثیر زیادی در عزت نفس او داشته باشد. از دیگر مزایای جراحی پروتز سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش حجم و سایز سینه ها
 2. اصلاح نامتقارن بودن سینه ها نسبت به هم
 3. پر به نظر رسیدن سینه
 4. بالا رفتن اعتماد به نفس

افراد مناسب جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز

خانم هایی که به دلیل کوچک بودن سینه های خود، اعتماد به نفسشان را از دست داده اند و از پوشیدن برخی لباس ها خجالت می کشند، می توانند از مزایای جراحی پروتز بهره مند شوند. نکته مهم این است که این افراد باید از لحاظ بدنی و فیزیکی در شرایط خوبی باشند، مبتلا به بیماری و یا اختلال پزشکی خاصی نباشند و مهم تر این که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند. با این حال افرادی می توانند از عمل جراحی بزرگ کردن سینه بهره مند شوند که:

 • سینه هایشان از رشد کافی برخوردار نباشد و برای داشتن سینه هایی بزرگ تر که مطابقت بیشتری با اندازه و شکل بدن آن ها دارد، عمل پروتز سینه را انتخاب کنند.
 • سینه هایی نامتقارن داشته باشند.
 • خانم هایی که تحت عمل جراحی ماستکتومی یا جراحی سینه قرار گرفته اند. زیرا ممکن است برای بازسازی پستان خود عمل پروتز را انجام دهند.
 • در بسیاری از موارد، بعد از زایمان و شیردهی ممکن است از حجم سینه ها کاسته شود. خانم های ناراضی از چنین حالتی می توانند با مشورت دکتر پروتز سینه، تحت عمل پروتز سینه قرار بگیرند .

انواع پروتز برای سینه

در این قسمت انواع پروتز سینه از لحاظ مواد تشکیل دهنده آن را معرفی می کنیم که به سه دسته سیلیکونی، سالینی و ترکیبی تقسیم می شوند.

 1. پروتز های سیلیکونی همانطور که از نام آنها پیداست از ترکیب های مختلف سیلیکون ساخته شده اند و مانند ژل ها حالت چسبنده ای دارند. پروتزهای سیلیکونی نسبت به روتزهای دیگر شباهت بیشتری به بافت سینه دارند و به همین خاطر به عنوان اولین انتخاب برای پروتز به شمار می آیند. همچنین بر این در صورت صدمه دیدن آنها، این پروتزها از بین نرفته و ژل موجود در پروتز به فضای اطراف یا لایه‌های دیگر پروتز وارد می‌شوند.
 2. پروتز های آب‌ نمکی یا سالینی به شکل کروی و گرد هستند و با آب‌ نمک استریل پر شده‌ اند. این پروتزها حاوی جداره ای از سیلیکون هستند که به صورت غیر قابل نفوذ عمل می کنند، همچنین این پروتزها مسبت به پروتزهای سیلیکونی سفت تر می باشند و اگر پاره‌ شوند تخت و صاف می‌شود و مایع درون آن طی یک فرایندی طبیعی جذب بدن می‌ شود. لازم به ذکر است، به دلیل اینکه این مایع در بدن انسان به شکل طبیعی وجود دارد، هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند.
معایب پروتزهای سیلیکونی

یکی از معایب این پروتزها این است که در صورت پاره شدن، ممکن است سیلیکون در خارج از بافت از اطراف پروتز و در پستان گسترش یابد.

پروتزهای نمکی

پروتزهای نمکی پوسته سیلیکونی محکمی دارند و اغلب با آب نمک استریل پر می شوند یا بعد از قرار گرفتن در پستان از طریق دریچه ای پر می شوند.

مزایای پروتزهای های نمکی

از مزایای پروتزهای های نمکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آن ها مقاومت بالایی در استفاده طولانی مدت دارند.
 • از آنجا که پروتزهای سالین مشابه مایعات بدن است، در صورت پارگی پروتز به راحتی توسط بدن جذب یا دفع شود.
 • آن ها به شکل های گرد یا قطره اشکی موجود هستند.
معایب پروتزهای نمکی

از معایب پروتزهای نمکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ممکن است زودتر از پروتزهای سیلیکونی پاره یا تخلیه شوند.
 2. این پروتزها بیشتر در معرض چروک شدن یا جمع شدن هستند.
 3. ممکن است نسبت به پروتزهای سیلیکونی ظاهر غیر طبیعی تری داشته باشند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

بهترین سن برای جراحی پروتز سینه

متغیرهای مختلفی را برای تعیین سن دقیق برای انجام عمل پروتز باید در نظر گرفت. رسیدن به بلوغ جسمی و روانی دو شاخصه بسیار مهم در این امر است که جراح باید قبل از انجام این عمل بسیار مهم، در نظر بگیرد. در صورتی که سینه رشد کافی نداشته باشد و عمل پروتز سینه در فرد انجام شود، ممکن است در گذر زمان، با رشد و تغییر شکل سینه ها، نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد. گاهی اوقات برش های جراحی ممکن است موجب رشد کامل و مناسب سینه ها شود.

در چه مواردی جراحی پروتز توصیه نمی شود؟

توجه داشته باشید، جراحی پروتز سینه در مواردی که احتمال ابتلای فرد به بیماری های زیر باشد، توصیه نمی شود:

 • ابتلای فرد به بیماری اتوایمیون که در این صورت احتمال پس زده شدن پروتز زیاد است.
 • ابتلای فرد به بیماری ها و یا سندرم هایی مانند دیابت که روند بهبود زخم و یا انعقاد خون را مختل می کنند.
 • ابتلای فرد به بیماری های عفونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *