جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | ترشحات خطرناک و بی خطر پستان

تشخیص علت ترشح پستان

اگر ارزیابی اولیه‌ی پزشکی نشان دهد که ترشحات غیرطبیعی است، پزشک ممکن است از تست‌های بیشتری برای تعیین بیماری زمینه‌ای که باعث ایجاد مشکل شده‌است، درخواست کند. تست‌های ارزیابی درخواستی پزشک ممکن است شامل یکی یا بیشتر موارد زیر باشد :

  1. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی از ترشحات
  2. آزمایش خون
  3. ماموگرافی و یا سونوگرافی از یک یا هر دو سینه
  4. اسکن مغزی
  5. عمل جراحی خارج‌کردن و تجزیه و تحلیل یک یا چند مجرا در نوک پستان.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | 
 تشخیص علت ترشح سینه

درمان ترشح سینه چگونه انجام می شود؟

اکنون می‌دانید که کدام انواع ترشح سینه از انواع طبیعی و کدامیک خطرناک و غیرطبیعی هستند. برای اینکه نوع غیرطبیعی آن را درمان کنید، باید بدانید که علت ایجاد آن چه بوده‌است. از طرفی به خاطر داشته‌باشید که نوع طبیعی ترشح سینه می‌تواند به خودی خود رفع شود.

برای رفع ترشح سینه از نوع طبیعی، نیازی به انجام کاری نیست. اگر شما را اذیت می‌کند، می‌توانید از پدهایی که در سینه‌بند‌ها و سوتین‌ها قرار می‌گیرند استفاده کنید. همچنین اگر ترشحات به علت شیردهی باشند، می‌توانید برای درمان آنها از خالی کردن سینه‌ی خود کمک بگیرید. این کار به کاهش ترشحات ناگهانی از سینه کمک می‌کند.

پیشگیری از ترشح سینه چگونه انجام می شود؟

از ترشحات سینه نمی‌توان پیشگیری کرد. به خاطر داشته‌ باشید که برای درمان ترشحات سینه می‌توانید از پزشک جراح پستان اصفهان کمک بگیرید، اما تا زمانی که این مسئله بروز پیدا نکند، نمی‌توانید برای درمان آن اقدام خاصی را انجام دهید.

ترشح سینه قبل از پریود نشانه چیست؟

در مواقعی که پریود می‌شوید، ممکن است که پستان‌های شما دردناک و سفت شود. همچنین در مواردی ممکن است که از پستان‌های شما ترشح خارج شود. ترشحاتی که از سینه‌ها در زمان پریود خارج می‌شود، قهوه‌ای و یا خونی است.

ترشح شیری رنگ از سینه نشانه چیست؟

ترشح شیری رنگ ممکن است که همان شیر باشد که از سینه‌ها خارج می‌شود. کسانی که باردار هستند، به علت بالا و پایین شدن هورمون‌هایشان، از نوک سینه‌هایشان ترشح شیری رنگ خارج می‌شود. مادران شیرده هم که تکلیفشان مشخص است و چیزی که از سینه‌های آنها خارج می‌شود، شیر است. برای افراد دیگر هم ممکن است که به علت بالا رفتن هورمون‌های گالاکتوره، ترشح شیر از نوک سینه‌ها شیر اتفاق می‌افتد. در مواردی نیز ممکن است که ترشحات عفونی سفید و شیری رنگ باشند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | 
 جراحی پروتز سینه در بیماران فیبروکیستیک

ترشح زردرنگ ازپستان نشانه

یکی از ترشحات زردرنگی که از پستان‌ها خارج می‌شود، آغوز است. آغوز اولین شیری است که از پستان‌های مادر خارج می‌شود. این شیر بسیار مفید است و حاوی بسیاری از ایمونوگلوبولین‌هاست. گاهی نیز ممکن است که از پستان‌ها ترشحات زردرنگ خارج شود و عفونی باشد.

ترشح سبزرنگ ازسینه نشانه

ترشح سبز رنگ ممکن است نشان‌دهنده‌ی عفونت باشد.

علت ترشح سفیدازپستان

ترشحات سفید از پستان می‌تواند ناشی از عفونت باشد یا همان شیر است.

کیست سینه باعث ترشح سینه

موردی که خیلی به تشخیص کمک می‌کند، استفاده از خودآزمایی پستان است. با اینکار می‌توانید احتمال وجود کیست و توده‌های خطرناک و طبیعی را پیش از موعد بررسی کنید. درواقع خودآزمایی پستان به شما کمک می‌کند که اگر به بیماری خاصی مبتلا شده‌اید، پیش از موعد آن را تشخیص دهید و برای درمان و تشخیص دقیق‌تر آن اقدام کنید.

علت خون امدن از نوک سینه چیست؟

خون آمدن از نوک سینه می‌تواند ناشی از آسیب و یا وجود توده باشد. توجه داشته‌باشید که برخی از افرادی که به سرطان سینه مبتلا هستند، معمولا با ترشحات خونی از نوک سینه می‌توانند آن را تشخیص دهند. بنابراین برای اینکه این مورد را بررسی کنید و اگر مسئله‌ی خطرناکی است آن را پیش از موعد و یا در هنگام ضرورت تشخیص دهید و برای درمان آن اقدام کنید، لازم است که به محض دیدن این علامت به دکتر زنان و یا دکتر داخلی مراجعه کنید. خون امدن از نوک سینه ممکن است علت خاصی نداشته‌باشید اما باعث ایجاد ترس و وحشت در فرد شود.

درد سینه همراه با ترشح سینه است؟

هنگامی که سینه ترشح داشته‌باشد و همراه با درد باشد، باید مراقبت باشید که حتما به دکتر مراجعه کنید. هرچند گاهی ممکن است که درد همراه با ترشح از پستان به علت فیبروز کیستیک سینه باشد که موردی خوش‌خیم و بدون نگرانی است. این موارد می‌تواند هم ترشح از سینه و هم درد سینه را به همراه داشته‌باشد. اما در معاینه پزشک و حتی در خودآزمایی می‌توان تشخیص داد که علت ایجاد آن چیست.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | ضرورت انجام تست ماموگرافی

زخم روی سینه

اگر زخم روی سینه از روی خراش و آسیب فیزیکی نباشد، برای تشخیص علت آن باید به دکتر مراجعه کنید. گاهی ممکن است که زخم همراه با فرورفتگی و یا بیرون‌زدگی باشد. در این موارد باید بدانید که ممکن است بدخیمی و یا مشکلی غیرطبیعی در پستان‌ها در حال وقوع باشد. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که مشکلی شما را تهدید نمی‌کند، باید یک متخصص مسئله‌ی شما را بررسی کند.

ترشح شیر از سینه بدون بارداری ممکن است؟

علت شیر آمدن از سینه، می‌تواند عدم تعادل هورمونی باشد. اگر پرولاکتین شما بالا باشد، ممکن است که ترشحات شیری از سینه بروز پیدا کنند. در چنین مواردی برای بررسی بیشتر باید آزمایش دهید. اگر پرولاکتین بالا باشد ممکن است که به گالاکتوره مبتلا شوید. گالاکتوره به معنی ترشحات شیری از سینه است. در این موارد باید علت بالا بودن هورمون پرولاکتین بررسی شود زیرا می‌تواند خطرناک باشد. بالانس هورمونی اهمیت زیادی دارد و برای کنترل آن باید تحت نظر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *