جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی ماستوپکسی

جراحی ماستوپکسی

جراحی ماستوپکسی | ماستوپکسی یا لیفت سینه یک عمل جراحی است که توسط جراح پلاستیک برای تغییر شکل سینه انجام می شود. در حین لیفت سینه، پوست اضافی برداشته می شود و بافت سینه تغییر شکل می دهد تا سینه ها بالا بیایند.

اگر سینه های شما افتاده یا نوک سینه هایتان به سمت پایین باشد، می توانید لیفت سینه انجام دهید. لیفت سینه همچنین می تواند سبب افزایش نارضایتی از سایز سینه و افتادگی و آویزانی سینه ها یکی از علل مراجعه خانم ها به جراحان زیبایی پلاستیک می باشد. به طور معمول افرادی که از فرم و بزرگی سایز سینه های خود ناراضی می باشند همواره با مشکل افتادگی سینه ها هم مواجه هستند اما ممکن است افرادی که سینه های بزرگی ندارند بدلیل تحلیل بافت سینه و افزایش سن دارای سینه های افتاده باشند با جراحی لیفت سینه که در اصطلاح به آن ماستوپکسی گفته می شود می توان تمامی این مشکلات را برطرف کرد.

ماستوپکسی، که به آن لیفت سینه نیز گفته می شود، عملی است که در آن جراح نوک سینه شما را بالاتر از دیوار قفسه سینه قرار می دهد. همچنین با از بین بردن پوست اضافی، بافت اطراف سینه ها را سفت تر می کند. اگر قصد جراحی لیفت سینه را دارید، یکی از راه های تشخیص اینکه آیا ممکن است به شما کمک کند این است که مدادی را زیر سینه خود قرار دهید و ببینید آیا در آنجا باقی می ماند یا خیر. در این صورت، لیفت سینه می تواند یک گزینه مناسب باشد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | 
 جراحی ماستوپکسی

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت سینه

از جمله افرادی که کاندید مناسبی برای این عمل زیبایی محسوب می شوند به شرح زیر می باشد :

 1. افرادی که سینه هایشان فرم طبیعی خود را از دست داده اند و سینه های آن حا حالت افتاده پیدا کرده است.
 2. افرادی که علاقمند به سینه های بزرگ و آویزان نیستند و این امر موجب شده است که اعتماد بنفس خود را از دست بدهند.
 3. افرادی که سینه های آن ها دراز و حالت موزی شکلی دارد و خواهان خوش فرمی و بالا کشیدن سینه های خود می باشند.
 4. افرادی که نوک سینه های آن ها در قسمت تحتانی سینه قرار گرفته است.
 5. بانوانی که پس از دوران بارداری و شیردهی علاوه بر افتادگی بافت سینه با کاهش سایز سینه مواجه شده اند می توانند بطور همزمان برای رفع مشکل خود جراحی لیفت سینه و پروتز سینه را انجام دهند.

لیفت سینه چه مزایایی دارد؟

از جمله مهم ترین مزایای انجام جراحی لیفت سینه در اصفهان به شرح زیر می باشد :

 • بالا آوردن سینه و از بین بردن حالت افتاده و شل سینه
 • تغییر محل نوک پستان
 • کاهش قطر آرئول
 • نحوه آماده شدن برای ماستوپکسی

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی ماستوپکسی ..

آماده شدن برای جراحی لیفت سینه به شرح زیر می باشد :

مشورت با جراح پلاستیک

به جراح بگویید که هدف شما از این جراحی چیست. اگر نیاز به انجام پروتز سینه نیز دارید، می توانید از شکل و اندازه سینه مورد نظر، عکس نشان دهید . جراح با در نظر گرفتن سلامت شما، بهترین گزینه را برای بر می گزیند.. جراح همچنین باید این روش را با جزئیات توضیح دهد و خطرات و نحوه بهبودی را بررسی کند.

کاهش عوارض بعد از عمل

جراحی ماستوپکسی | جراح شما دستورالعمل هایی را برای آماده سازی به شما می دهد که به کاهش خطر عوارض کمک می کند. این دستورالعمل ها شامل مواردی مانند سیگار نکشیدن، مطمئن شدن از مصرف داروهای احتمالی خونریزی و در صورت لزوم مصرف آنتی بیوتیک ها می شود.

شما همچنین باید برنامه ریزی برای دوره بهبودی را شروع کنید. به عنوان مثال، شما باید حداقل 4 تا 6 هفته پس از لیفت سینه از بلند کردن وزنه خودداری کنید. اگر فرزندان خردسال دارید، ممکن است نیاز به کمک داشته باشید.

نحوه جراحی ماستوپکسی

در جراحی لیفت سینه با برداشتن پوست اضافی سینه و کشیدن و محکم کردن بافت های مجاور می توان سینه ها را به سمت بالا لیفت داد و موجب فرم دهی سینه ها و بازگشت شکل طبیعی سینه ها شد و در نتیجه فرم زیبایی را در سینه ها ایجاد کرد . جراحی لیفت سینه به 3 روش لیفت دوناتی شکل، لیفت آب نباتی شکل و لیفت لنگری شکل صورت می گیرد . در لیفت دوناتی شکل برش در در اطراف هاله سینه ایجاد می شود، از این روش بیشتر برای برطرف کردن مشکل عدم تقارنی نوک سینه استفاده می شود . در لیفت آب نباتی شکل از چین سینه به سمت بالا تا هاله نوک سینه به منظور لیفت سینه برش لازم ایجاد می شود .

عوارض جانبی جراحی ماستوپکسی

لیفت سینه خطرات مختلفی دارد، از جمله :

ماندن جای زخم

در حالی که زخم ها دائمی هستند، در عرض یک تا دو سال کاهش می یابند و محو می شوند. زخم های لیفت سینه معمولاً توسط سوتین و لباس شنا پوشانده می شوند. اینکه زخم ها عمیق و گترده تر شوند، بسیار به ندرت اتاق می افتد.

تغییرات در نوک سینه یا احساس سینه

در حالی که احساس معمولاً طی چند هفته برمی گردد ، برخی از دست دادن احساس ممکن است دائمی باشد. احساس شهوانی معمولاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

بی نظمی یا عدم تقارن در شکل و اندازه سینه ها

این می تواند در نتیجه تغییرات در روند بهبودی رخ دهد. همچنین، جراحی ممکن است عدم تقارن قبلی را با موفقیت تصحیح نکند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عمل جراحی کوچک کردن سینه چه خطراتی در پی دارد ؟

مراقبت های بعد از جراحی ماستوپکسی

جراحی ماستوپکسی | توجه داشته باشید که بعد از انجام این عمل زیبایی لازم است تا حتما تمامی مراقبت های و توصیه های مهم پزشک خود را رعایت کنید چرا که رعایت درست تمامی این نکات باعث شده تا نتیجه مطلوبی را از عمل خود دریافت کنید البته که تمامی این نکات در طی جلسه با پزشک در مورد تمامی آن ها صحبت خواهد شد از جمله مهم ترین نکات مراقبتی به شرح زیر می باشد :

 1. حتما لازم است تا پانسمانی را که روی بخیه ها قرار داده می شود را عوض کنید.
 2. به هیچ عنوان نباید پانسمانی که بعد از عمل خیس شود.
 3. بعد از عمل خود به هیچ وجه فعالیت های سنگین بدنی یا کارهای سخت را انجام ندهید.
 4. در زمان استراحت یا خواب باید حتما به صورت طاق باز بخوابید تا هیچ گونه فشاری به محل جراحی وارد نشود.
 5. در صورتی که بعد از عمل خود کمی درد داشتید هیچ نگران نشوید چرا که با مصرف مسکن های از سوی پزشک به طور کامل این موضوع رفع می شود.
 6. به هیچ عنوان نباید به محل جراحی شده هیچ نوع آسیب یا فشاری وارد شود.
 7. در نهایت اگر بعد از عمل خود کمی تورم و کبودی را مشاهده کردید هیچ نگران نشوید چرا که کاملا طبیعی بوده و با گذشت چند هفته بعد از عمل به طور کامل رفع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *