جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | کاربرد فانل در جراحی پروتز پستان چیست ؟

کاربرد فانل در جراحی پروتز پستان

کاربرد فانل | یک جراحی زیبایی و همچنین یک راه حل دائمی برای کسانی که سایز کوچک سینه ها ، باعث افت اعتماد به نفس آنان شده است، پروتز سینه می باشد. پروتز سینه برای بزرگ کردن و تقارن سینه طراحی شده است. ممکن است بعضی از زنان بعد از شیردهی یا کاهش وزن، دچار کاهش حجم سینه یا عدم تقارن در شکل سینه‌ها شوند. یا حتی به هر دلیلی از شکل سینه و اندازه آن راضی نباشند. گاهی هم پروتز سینه جزئی از فرایند ترمیم و بازسازی سینه است. برای مثال زمانی که برای درمان سرطان سینه ، به اجبار یک یا هر دو سینه تخلیه می‌شود.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | کاربرد فانل در جراحی پروتز پستان چیست ؟ .

قیف پروتز

فانل یا قیف پروتز وسیله ای است که در هنگام پروتز یا بازسازی پستان برای کارگذاری ایمپلنت های ژل سیلیکون مورد استفاده قرار می گیرد. قرار دادن پروتز سینه با استفاده از این وسیله این امکان را ایجاد می کند که پروتز با حداقل تماس دست جایگذاری شود. همچنین زمان جایگذاری بسیار کوتاه شده و احتمال آسیب به پروتز حین جایگذاری به حداقل می رسد. و با توجه به برش کوچک ترمیم زخم نیز در زمان کمی صورت می گیرد.

از کاربرد های قیف پروتز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. کاهش آسیب دیدگی ایمپلنت و بدن بیمار
  2. کاهش خطر آلودگی در طول جراحی
  3. دقت بالا در جایگذاری ایمپلنت
  4. با توجه به طول برش کوتاه تر زمان بهبود سریع می باشد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عمل پروتز سینه ؛ عوارض آن بیشتر است یا فوایدش؟!

بهترین محل قرارگیری پروتزها در سینه

انتخاب بهترین محل قرارگیری پروتز با توجه به تشخیص پزشک متخصص با بررسی عواملی همچون سوابق پزشکی، ویژگی های ظاهری، در نظر گرفتن انتظارات فرد و ملاحظاتی همچون شیردهی تعیین می شود. پس در نتیجه هر روش جراحی برای بعضی از افراد میتواند مناسب باشد و نتیجه کلی نمی توان گرفت.

تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید انتخاب پزشک متخصص می باشد تا با تجربه و مهارت خود بهترین روش را برای شما در نظر بگیرد.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه مدل ها و ساختارهای متفاوتی دارند که به تصمیم بیمار و مشاوره پزشک انتخاب می شود. پروتزها در برجستگی های مختلف به شکل زیرعرضه می شود :

  • برجستگی کم (Low Profile)
  • برجستگی متوسط(Moderate )
  • برجستگی زیاد (High Profile)
  • برجستگی خیلی زیاد (Ultra High Profile)

جنس پروتز سینه

پروتز سینه شامل پروتز سینه سیلیکونی که ژل مانند است، پروتز سینه سالینی (آب نمکی)، و پروتز سینه ثابت یا «Gummy Bear» که در واقع نسل پنجم پروتزهای سینه هستند.

پروتز سینه سیلیکونی

این نوع از ایمپلنت‌ها با ژل سیلیکون پر می‌شوند، که ماده‌ای نرم و الاستیک با بافتی شبیه به چربی انسانی است. جداره‌ی سیلیکونی این ایمپلنت ها با ژل سیلیکون پر شده‌است. و در شکل های مختلفی موجود هستند این ایمپلنت ها با توجه به این که از قبل با ژل پر شده اند نیاز به برش بزرگ تری دارند. در صورت استفاده از این جنس پروتز سینه حس طبیع‌تر و سب‌تری خواهید داشت. سن مناسب برای استفاده از پروتزهای سیلیکونی ۲۲ سال و بالاتر است.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عوارضی که بعد از جراحی پروتز سینه رخ می دهد ؟

پروتز سالینی یا آب نمکی

مواد تشکیل دهنده پروتزهای سالینی از آب نمک استریل شده است. که با داشتن جدار غیرقابل نفوذ نسبت به دیگرپروتزها سفت تر می باشد. می توانند این ایمپلنت ها را از قبل در اندازه دلخواه پر کنند یا اینکه حین جراحی این کار را انجام دهند. به این صورت که ابتدا به صورت خالی در جای مناسب قرار داده‌ می‌شوند و سپس با آب نمک استریل ‌شده پر می‌شوند. . پروتزهای سالین یا آب ‌نمکی برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود.

پروتز سینه ثابت

این پروتز نیز با ژل سیلیکون پر شده ‌است. اما تفاوت آن با پروتز سیلیکونی در این می باشد که این پروتزها حتی در صورت پاره ‌شدن هم، شکل خود را از دست نمی‌دهند و در واقع پروتز دائمی سینه می باشند. به دلیل تراکم بالای سیلیکون در این نوع پروتز سفت تر هستند. پروتز سینه ثابت برای دادن فرم بهتر و طبیعی تر به سینه ها در قسمت پایین، برجستگی بیشتری دارد. و سمت بالا نازک ‌تر می‌شود. برای قرار دادن پروتز ثابت، نیاز به برش بزرگتری هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *