جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | مزیت های استفاده از ماموگرافی دیجیتال

ماموگرافی دیجیتال

ماموگرافی دیجیتال  | یکی از بیماری های شایع در میان بانوان، سرطان پستان است. که در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود، می تواند جان فرد را به خطر بیاندازد. امروزه پیشگیری از این سرطان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . و شیوه‌های مختلفی برای تشخیص این بیماری به کار برده می‌شود . که یکی از مناسب‌ترین این روش‌ها را می‌توان استفاده از ماموگرافی دیجیتال در نظر گرفت.

در این روش عکس برداری به دلیل آن که از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌شود . در حال حاضر دقیق‌ترین و عالی‌ترین روش تشخیص سرطان پستان در زنان است.

این روش به دلیل آن که روند آزمایش به صورت دیجیتال انجام می‌شود . نتیجه آزمایش نسبت به روش معمولی دقیق‌تر و همچنین با وضوح بیشتر قابل ارائه خواهد بود. این روش از انجام آزمایش برای تشخیص بافت سرطانی از آن جهت برای رادیولوژیست و پزشک متخصص مناسب است . که به درستی فرد متخصص می‌تواند بزرگنمایی مورد نظر و همچنین تنظیم میزان تیرگی و یا روشی تصاویر را انجام دهد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | ماموگرافی روشی مهم تشخیص سرطان سینه

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

کاربرد ماموگرافی دیجیتال

یکی از بهترین روش های تشخیصی است که از آن برای بررسی بافت سینه استفاده می شود، از ویژگی های بارز آن می توان به دقت بالا در آزمایش اشاره کرد از جمله کاربرد های بی شمار این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. بررسی سینه به منظور تشخیص بافت سرطان
  2. غربالگری سرطان سینه درمان بیماران رادیوتراپی

مزایای ماموگرافی دیجیتال

در خصوص ماموگرافی دیجیتال باید اشاره کرد که از مزایای بیشماری برخوردار است که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

دقت در آنالیز
این روش تصویر برداری به روش الکتریکی انجام می شود در نتیجه امکان بررسی از طریق کامپیوتر وجود دارد.

وضوح تصویر
تصاویر به دست آمده در این روش را می توان برای بهتر دیده شدن وضوح آن را افزایش داد؛ ولی در روش دیجیتال به هیچ عنوان این گونه نیست.

ذخیره سازی راحت
در ماموگرافی دیجیتال تصاویری را برروی کامپیوتر می توان ذخیره کرد؛ ولی در ماموگرافی معمولی ذخیره سازی برروی فیلم خواهد بود.

دوز رادیواکتیو کمتر
در ماموگرافی دیجیتال تصاویر بیشتری را می توان تهیه کرد. همچنین رادیواکتیو نیز ۲۵ درصد کمتر خواهد بود؛ چرا که در هر تصویر از قسمت های کوچکی عکس برداری انجام می شود.

درمان بیماری‌های سینه | پروتز پستان اصفهان

آمادگی قبل از ماموگرافی دیجیتال

جواهرات را در خانه بگذارید و لباس های گشاد و راحت بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود که لباس راحتی بپوشید. از دئودورانت، پودر تالک یا لوسیون زیر بغل یا روی سینه خود استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است در ماموگرافی ظاهر شوند و در تشخیص صحیح اختلال ایجاد کنند.

نحوه انجام ماموگرافی بدین صورت می باشد که فرد در مقابل دستگاه ماموگرافی قرار میگیرد تا بتوان پستان بیمار را بین دو صفحه دستگاه ماموگرافی قرار داد. این دوصفحه جهت انجام تصویربرداری پستان را در حالت کمپرس قرار داده و سپس با تاباندن اشعه ایکس به بافت پستان، تصویر پستان روی فیلم ثبت می شود. از هر دو پستان دو عکس گرفته می شود که یکی با فشردن پستان به صورت افقی و دیگری به صورت عمودی به دست می آید .

عوارض ماموگرافی دیجیتال

مانند هر نوع اشعه ایکس، در طول ماموگرافی در معرض مقدار بسیار کمی از تابش قرار می‌گیرید؛ اما خطر این مواجهه بسیار کمتر از نتایج مثبت بعد از انجام ماموگرافی است. اگر یک زن باردار باشد و قبل از تاریخ زایمان حتماً به ماموگرافی احتیاج داشته باشد، در طول آزمایش به طور معمول باید از پیش بند سرب استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *