جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | اصلی ترین مراقبت های لازم بعد از پروتز سینه

مهم ترین و اصلی ترین مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه | اگر به تازگی جراحی پروتز سینه انجام داده اید و یا اینکه تصمیم به عمل گرفته اید باید در نظر داشته باشید که مهم ترین بخش از عمل پروتز سینه مراقتب های بعد از آن و گذراندن دوران نقاهت است. اگر طبق دستورات و برنامه ریزی های جراح اقدام نمایید نتیجه ی ایده آل و موفقی از عمل پروتز سینه دریافت می نمایید.در این مطلب سعی داریم که مهم ترین و اصلی ترین مراقبت هایی که بعد از پروتز سینه نیاز است انجام شود را به شما یادآوری نماییم. اگر در دوران نقاهت قرار دارید با دقت به آن ها عمل کنید و در هر موردی که نیاز به دریافت مشاوره داشتید با جراح تماس بگیرید.


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |اقدامات لازم  قبل و بعد از  از جراحی پروتز سینه

مراقبت های لازم بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه درست بعد از پایان جراحی آغاز می شود، شما برای بازگشت به منزل قادر به رانندگی نیستید بنابراین سعی کنید از یک همراه یا تاکسی کمک بگیرید. شما تا حدود دو هفته از رانندگی منع می شوید بنابراین سعی کنید برنامه ریزی دقیقی در این رابطه داشته باشید. کمک گرفتن از همراه برای انجام امور دیگر نیز نیاز است حتما از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید که یاری تان کند.

شما نیاز به برخی از مراقبت ها توسط شخصی دیگر دارید و این هم به علت استفاده از داروهای بیهوشی و یا استفاده از مواد شیمیایی است که باعث برخی از تغییرات خلقی و رفتاری در فرد می شود. بهتر است که یک شص دیگر کنار شما و مراقبتان باشد تا به طور کامل دوره ی ریکاوری را بگذرانید.

نکته مهم دیگر داشتن تحرک در روز جراحی است ، در طول ۷۲ ساعت ابتدایی نیاز است که حتما قدری نشسته و راه بروید. حتی اگر قدم های شما بسیار کوتاه و شمرده باشد نیاز است که برای جلوگیری از لخته شدن خون در رگ ها تحرک داشته باشید. در منزل می توانید مسافت های بسیار کوتاهی را در نظر بگیرید و پیاده روی مختصری داشته باشید.

نیاز نیست که تحرک زیادی انجام دهید تنها راه رفتن ساده و یا قدم های شمرده هم کافیست. برای برداشتن اشیا یا لوازم حتما از دیگران کمک بگیرید. اجازه وارد کردن فشار به دست ها و بازوها را ندارید چرا که مستقیم به سینه ها فشار وارد می شود. به هیچ وجه از بازوهای خود کار نکشید. حتی برای بلند شدن نیز از کمک دیگران استفاده کنید. این مساله در روزهای اول باید قابل توجه شما باشد .

اگر درد دارید از دارو استفاده کنید در غیر این صورت از مصرف خودسرانه مسکن ها خودداری کنید. جای بخیه و جراحات در روزهای ابتدایی بیشتر است، پس از جراحی، محل برش و زخم‌های آن ممکن است آزار دهند ه باشد که به مرور این زخم‌ها کمرنگ‌تر شده و از بین می‌روند. جراحات بعد از جراحی حدودا 5 تا 6 ماه زمان لازم دارد که به درجه ای از ثبات برسد در این دوره می توانید از کرم ها و پمادهای ترمیم کننده کمک بگیرید تا روند بهبودی را سرعت ببخشید، در نهایت نیاز است که شما صبور باشید و یا اینکه از روش هایی مانند لیزر برای از بین بردن جای بخیه باقی مانده کمک بگیرید. در روزهای ابتدایی پزشک برای جلوگیری از عفونت برای شما آنتی‌بیوتیک نیز تجویز خواهد کرد که مصرف آن در بهبودی زخم ها تاثیر گذار است.

مراقبت های کلی بعد از پروتز سینه

 1. عدم استفاده از دخانیات و الکل تا دو هفته بعد از جراحی .
 2. مصرف مایعات فراوان و کاهش نمک در رژیم غذایی
 3. استفاده از میوه و سبزیجات تازه ، مصرف ویتامین سی برای کاهش تورم و کبودی
 4. جلوگیری از داروهای خودسرانه و بدون تجویز پزشک
 5. مراقبت های مخصوص عمل جراحی پروتز سینه
 6. مصرف دقیق داروهایی که توسط پزشک تان بعد از عمل تجویز شده است.
 7. بعد از گذشت دو روز استحمام کنید. (در این خصوص پیشنهاد می شود از پزشک جراح تان مشورت بگیرید.)
 8. حتما برای انجام فعالیت های سبک هم که شده فعال باشید و راه بروید این اقدام کمک می کند تا از لخته شدن خون در بدنتان جلوگیری شود.
 9. اگر عادت به ورزش دارید تا دو هفته بعد از عمل جراحی از انجام تمرینات ورزشی حتی سبک خودداری کنید.
 10. بلند کردن وزنه های سنگین تا دو هفته بعد از عمل فشار زیادی به سینه ها وارد می کند.
 11. برای خوابیدن از تخت راحت استفاده کنید و روی مبل بنشینید.
 12. استفاده از سوتین طبی تا سه ماه بعد از عمل به صورت مداوم توصیه می شود.
 13. هرگونه درد ، ورم ، خونریزی و یا علائمی که هشدار دهنده و غیر عادی هستند را فورا به پزشک ارائه دهید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |Special bra after mammoplasty

نکات بسیار مهمی که بعد از جراحی پروتز سینه باید بخاطر داشته باشید :

درد و تورم در سینه ها بعد از عمل طبیعی است ، ممکن است احساس کنید که سینه تان بیش از اندازه بزرگ شده است اما این اتفاق نیافتاده . به جای نگرانی سعی کنید که از روش های کاهش تورم کمک بگیرید. مشاوره لازم در این زمینه به شما داده می شود. از دستکاری سینه ها و یا باز کردن سوتین مخصوص خودداری کنید. سوتین مخصوص بعد از جراحی کمک می کند که سینه تان در جای خود قرار بگیرد و از حرکت و یا وارد شدن فشار به آن خودداری می کند. این احساس بهتری به شما می دهد و کمک می کند که دوره نقاهت سریع تری را پیش بگیرید.

در زمان انتخاب سوتین مد نظر به کیفیت آن توجه ویژه ای داشته باشید، سعی کنید بهترین سوتین ارائه شده با پارچه قابل تنفس، طراحی بدون درز ، بندهای قابل تنظیم و تناسب بدون فشار را تهیه کنید . شما قرار است که برای روزها و ماه های طولانی از آن استفاده کنید بنابراین استفاده از یک محصول مرغوب و با ارزش برایتان اولویت باشد.

قبل از رفتن به اتاق عمل تمامی هماهنگی ها را انجام دهید چرا که هفته بعد از جراحی قادر به انجام برخی از فعالیت ها مانند خرید و یا پخت و پز نخواهید بود. در این دوره کاملا استراحت کنید و از دست هایتان کمتر استفاده کنید. برخی از پزشکان همچنین توصیه می کنند که مجموعه ای از مکمل ها و داروهای ضد التهاب مانند عصاره های آناناس را تهیه و در این هفته استفاده کنید. نوشیدن مایعات فراوان نیز در دفع ورم بدن تاثیر گذار هستند.

درد بعد از جراحی معمولا قابل تحمل است اما اگر این مساله نگران کننده شد از جراح بخواهید که داروهای مسکن برایتان تجویز نماید. اگر دارای فرزند کوچکی هستید از آغوش گرفتن و یا بلند کردن آن پرهیز نمایید. همچنین در طی دو تا سه هفته بعد از عمل باید طاق باز بخوابید و به هیچ عنوان به سینه ها فشار وارد نکنید. از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و مایعات فراوان بنوشید تا ورم کمتری داشته باشید.

در هر مرحله از دوران نقاهت با جراح پروتز پستان خود در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *