پروتز پستان اصفهان | مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه را جدی بگیرید!!!

مراقبت های بعد از پروتز سینه | جراحی پروتز سینه برای خانم هایی که قصد افزایش سایز سینه ، فرمدهی به شکل سینه خود را دارند، کاربرد دارد. بیشتر خانم ها در اثر کاهش وزن یا در دوران بارداری و شیردهی ، شکل و حالت سینه خود را از دست می دهند، متخصصان جراحی زیبایی پستان ، برای بر طرف شدن این مشکل، عمل جراحی پروتز سینه را پیشنهاد می کنند، که عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها و جراحی ها دارد، و هم چنین با استفاده از این روش بیمار روند درمانی سریع تری را نیز طی می کند.


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :


چه مراقبت هایی بعد از جراحی پروتز سینه لازم است؟

مراقبت های بعد از پروتز سینه | به طور کلی بهبودی بعد از جراحی پروتز سینه ممکن است حدود 4 تا 6 هفته طول بکشد. برای برخی از افراد ممکن است بیشتر طول بکشد. این به نوع جراحی و شرایط به وجود آمده بعد از جراحی بستگی دارد. اما در هر حال مواردی وجود دارد که باید در طول دوران نقاهت عمل سینه به آنها توجه ویژه ای کرد:

جراح پستان اصفهان 
 | مراقبت های بعد از پروتز سینه .

مراقبت های عمومی

  1. حداقل تا دو هفته از استعمال دخانیات، الکل، دارو های مسکن خودداری کنید.
  2. در رژیم غذایی خود مایعات را بگنجانید و مصرف نمک را کم کنید.
  3. از مصرف میوه و سبزیجات تازه، همچون آناناس به دلیل دارا بودن ویتامین سی دریغ نکنید، چون باعث می شود کبودی و تورم ایجاد شده بعد از عمل پروتز، زودتر بهبود یابد.
  4. از مصرف داروهای خودسرانه، جداٌ خودداری کنید.

مراقبت های مخصوص عمل جراحی پروتز سینه

  • مصرف دقیق داروهایی که توسط پزشک تان بعد از عمل تجویز شده است.
  • بعد از گذشت دو روز استحمام کنید. (در این خصوص پیشنهاد می شود از پزشک جراح تان مشورت بگیرید.)
  • در طول روز، چند مرتبه قدم بزنید تا از لخته شدن خون در بدنتان جلوگیری شود.
  • از انجام ورزش های سنگین و نیمه سنگین تا دو هفته بعد از عمل جراحی، خودداری کنید.
  • در مورد نحوه ی خوابیدن و استراحت کردن، از پزشک خود مشاوره دریافت کنید.
  • تا مدت 3 ماه پس از عمل جراحی پروتز سینه، از سوتین های طبی استفاده کنید.

در صورت مشاهده علائم غیرعادی، سریعاٌ به پزشک جراح پستان خود مراجعه کنید و تمامی وقایع و علائم را به او گزارش دهید.

نکات بسیار مهمی که بعد از جراحی پروتز سینه باید بخاطر داشته باشید :

پس از عمل پروتز سینه همواره مقدار قابل توجهی درد و تورم وجود دارد. این عارضه کاملا طبیعی است و به طور طبیعی با گذشت زمان از بین می رود. برای کمک به کاهش این درد و تسریع در بهبودی از سوتین های مخصوص پس از جراحی سینه که توسط پزشک جراح تجویز می شود استفاده کنید. این لباس ها به ویژه برای به حداکثر رساندن راحتی بیمار پس از عمل طراحی شده اند، همچنین به ثبات هر چه بیشتر پروتز، افزایش گردش خون و فشرده کردن ملایم برای اطمینان از تخلیه مناسب مایع لنفاوی برخوردار هستند.

به یاد داشته باشید که بعد از جراحی ملزم خواهید بود همیشه از سوتین استفاده کنید، بنابراین مهم است که به دنبال ویژگی هایی مانند پارچه قابل تنفس، طراحی بدون درز ، بندهای قابل تنظیم و تناسب بدون فشار باشید.

هفته اول بعد از جراحی سخت ترین هفته خواهد بود، بنابراین توصیه می شود که همه کارهای منزل، خرید لباس و آماده سازی غذا را از قبل انجام دهید تا بتوانید در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه، کاملاً استراحت کنید. برخی از پزشکان همچنین توصیه می کنند
همچنین توصیه می شود نسخه داروهای ضد درد تجویز شده توسط جراح را آماده کنید تا بتوانید در صورت نیاز به مصرف داروها به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

در آخر، حتماً استراحت کافی داشته باشید ، و از مصرف غذاهای سالم و نوشیدنی های تامین کننده رطوبت بدن غافل نشوید تا به سرعت بهبودی شما کمک کند. به یاد داشته باشید مصرف غذاهای سبک و آسان به تحریک اشتها کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *