جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | رفع مشکل عدم تقارن پستان با جراحی پروتز سینه

عمل پروتز سینه چیست ؟

عمل پروتز پستان یعنی استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی با هدف افزایش سایز پستان ها و یا رفع مشکل عدم تقارن پستان ها. حتی در مواردی که بیمار در اثر سرطان سینه پستان های خود را از دست داده جهت خلق پستان های جدید می توان از پروتزها استفاده کرد .

این عمل به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می شود و تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست و نمی توانید به دنبال انجام عمل پروتز پستان با بیمه تکمیلی باشید البته در حالتی که یک خانم اندام حیاتی خود را در مسیر درمان سرطان از دست داده و به شدت تحت تنش روانی است قطعا دسته بندی عمل پروتز پستان در دسته عمل زیبایی یک اشتباه از طرف شرکت های بیمه می باشد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی بزرگ کردن سینه

پروتز سینه طبیعی

طبیعی بودن یا نبودن ظاهر سینه ها بعد از عمل پروتز پستان کاملا سلیقه ای است و در بین زیباجویان نگرش ها متفاوت است برخی تمایل به ظاهر طبیعی دارند در ادمه به موارد تاثیرگذار بر طبیعی به نظر رسیدن پستان ها پس از عمل جراحی اشاره خواهد شد:

  • سایز پروتز طبیعی: یکی از موارد مؤثر سایز پروتزهاست در واقع اگر شما سایز پروتزهایی که انتخاب می کنید مناسب سایز بدن و پیکره شما نباشد و در مقایسه با عرض شانه شما خیلی بزرگ باشد در نتیجه خیلی طبیعی به نظر نخواهد رسید
  • نوع پروتز انتخابی : شکل طبیعی سینه ها فرم پروتز اشکی است و انتخاب پروتز های سینه گرد سینه ها را برجسته‌تر و زیباتر می کند اما پستان ها از حالت طبیعی خود فاصله می گیرند
  • میزان ماستوپکسی: اگر حین عمل پروتز جراح پستان برای شما عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی نیز به طور همزمان انجام دهد انجام درست این عمل نیز در ظاهر طبیعی و نهایی پستان های شما مؤثر است.

مزایای جراحی پروتز سینه

عمل جراحی قراردادن پروتز سینه می تواند به فرد کمک کند سایز سینه های خود را که یا به صورت مادرزادی یا به مروز زمان در اثر عوارض مختلف کوچک شده اند به حالت طبیعی و متعادل برگرداند. علاوه بر این، برخی از افراد در نتیجه انجام جراحی هایی مانند ماستکتومی (درمان سرطان سینه) ، سینه هایی متقارن ندارند که عمل ماموپلاستی افزایشی می تواند به آن ها در بازگرداندن زیبایی و اعتماد به نفس کمک کند.

توصیه ما این است که قبل از تصمیم درباره گذاشتن پروتز سینه حتماً هدف خود را از این عمل مشخص کنید و با افراد متخصص مشورت کنید تا خواسته های واقع بینانه ای از این عمل داشته باشید.

لیفت پستان با پروتز چیست؟

لیفت پستان با پروتز یا (پروتز ماستوپکسی) یکی از روش‌های بالا کشیدن پستان به‌وسیله‌ی پروتز است. در این روش برای اصلاح افتادگی و بزرگ کردن سینه از پروتز سینه استفاده می‌شود.

در روش پروتز ماستوپکسی برش‌های لازم برای انجام عمل فقط در ناحیه‌ی آرئول و زیر پستان انجام می‌شود. این روش پستان‌های کوچک که به افزایش حجم نیاز دارند و پستان‌های نامتقارن از نظر اندازه و ظاهر را می‌توان اصلاح کرد. حقیقت این است که روش ترکیبی از لیفت سینه و پروتز پستان است.

که در آن از لیفت داخلی برای بالا بردن پستان‌ها استفاده می‌شود. برخلاف عمل لیفت سینه نیازی به برش‌های عمودی وجود ندارد. توجه داشته باشید که پروتز و لیفت پستان با این روش برای تمام افراد امکان‌پذیر نیست. با خواندن مطلب عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید. بهتر است با نظر بهترین جراح پستان که به ایشان دسترسی دارید این عمل انجام شود.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | جراحی پروتز پستان .

آمادگی قبل از گذاشتن پروتز سینه

پیش از انجام هر گونه جراحی زیبایی سینه ، با جراح خود درباره ترجیحات و انتظارات خود از اندازه و ظاهر پستان های خود مشورت کنید. پزشک شما موظف است درباره انواع و ابعاد مختلف پروتز سینه با شما صحبت کند و اطلاعات لازم را به شما بدهد. مراقبت های قبل از عمل پروتز سینه کارهایی است که باید با پزشکتان در مورد آن ها صحبت کنید که ممکن است شامل نخوردن انواع قرص یا کارهای خاصی باشند. قبل از تصمیم گیری در خصوص گذاشتن ایمپلنت سینه دانستن موارد زیر تصور واقع بینانه ای به شما در مورد این عمل زیبایی می دهد:

  1. ایمپلنت سینه هیچ تأثیری در جلوگیری یا درمان افتادگی پستان ندارد و تنها در صورتی که نیاز داشته باشید ، جراح شما می تواند همزمان با انجام ماموپلاستی افزایشی، عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه را برای شما انجام دهد.
  2. ایمپلنت های سینه دائمی نیستند و اغلب بسته به جنس و میزان مراقبت پس از حدود ده الی پانزده سال نیاز به تعویض دارند.
  3. پروتز سینه هیچ اختلالی در شیردهی ایجاد نمی کند.
  4. قبل از انجام عمل پروتز سینه، آزمایشات لازم شامل ماموگرافی و سونوگرافی پستان از شما به عمل می آید. علاوه بر این، لازم است بین چهار الی شش هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات را ترک کرده و چند روز قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین پرهیز کنید. در روز عمل یک همراه با خود به مرکز جراحی بیاورید تا پس از عمل شما را تا منزل همراهی کند.
آیا عمل پروتز سینه درد دارد؟

عمل قرار دادن ایمپلنت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. بعد از عمل بیمار برای ساعاتی در بخش ریکاوری قرار گرفته . و بعد از اینکه علائم حیاتی وی کنترل شد . وارد بخش بیمارستان می‌شود. در بسیاری از بیماران در همان روز بعد از عمل، ترخیص انجام خواهد شد . و در نهایت مراقبت‌های پس از عمل به وی آموزش داده خواهد شد.

در مورد مقدار درد بعد از عمل پروتز باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که مانند هر عمل دیگری ممکن است در ناحیه عمل به دلیل برش‌ها، دردی را احساس کنید که معمولا با استفاده از مسکن‌های رایج این دردها برطرف خواهد شد. پس به هیچ عنوان نگرانی از این نظر نداشته باشید و دردهای بعد از عمل پس از مدت کوتاهی ناپدید می‌شوند.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | انتخاب جراح پستان اصفهان

ویژگی های بهترین جراح پروتز سینه

مهمترین عامل در کسب نتیجه مطلوب از عمل های زیبایی به خصوص عمل های زیبایی سینه ، دقت در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه است. بررسی سوابق پزشک و پرس و جو از بیمارانی که قبلاً زیر نظر پزشک مورد نظر شما این جراحی پروتز سینه را انجام داده اند . می تواند در انتخابی آگاهانه به شما کمک زیادی کند. یک انتخاب مناسب ، شما را از مراجعه های بعدی برای انجام عمل های اصلاحی یا برطرف کردن عوارض احتمالی این عمل بی نیاز کند.


جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بورد تخصصی جراحی، فلوشیپ جراحی پستان

سایت عربی: www.drfatehifard.com

کانال آپارات: Aparat.com/drfatehifard

صفحه اینستاگرام: dr.rasoul.fatehifard

کانال یوتیوب: drrasoulfatehifard6508

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *