جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | مهمترین دلایل ایجاد درد و سوزش سینه پس از جراحی

احساس سوزش در سینه بعد از پروتز

درد و سوزش سینه | بعد از پروتز سینه تا مدتی در سینه ها سوزش کمی احساس می کنید. درد و تورم همراه با سوزش از عوارض ناپایدار و طبیعی بعد از پروتز هستند که جای نگرانی برای آن وجود نداشته و تنها نیاز است که شما دوره نقاهت را بگذرانید. ممکن است تا چند روز علائمی مانند درد و سوزش در سینه تان احساس کنید آزاردهنده و ناراحت کننده باشد، نیاز است که حتما به جراح پروتز سینه مراجعه و علت را جویا شوید. اگر این عوارض در ظرف مدت کوتاه و با کاهش کبودی‌ها بهبود نیافت نیاز به بررسی دقیق علت دارد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | اصلاح افتادگی سینه با کمک پروتز پستان


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


مهمترین دلایل ایجاد درد و سوزش سینه پس از پروتز

به طور کلی درد و خارش در محل جراحی بعد از پروتز سینه طبیعی است . بنابراین سعی کنید که نسبت به آن حساس نباشید و مراقبت های بعد از پروتز سینه را با دقت انجام دهید. درد و سوزش در منطقه سینه پس از پروتز ممکن است به خاطر چندین عامل ایجاد شده باشد. در زیر برخی از احتمالات را می‌توان ذکر کرد:

  1. ممکن است سوزش التهابی باشد.پس از عمل جراحی پروتز سینه، ممکن است بافت‌های سینه التهابی شوند که موجب درد و سوزش می‌شود. این التهاب ممکن است تا مدتی پس از عمل جراحی ادامه داشته باشد. اما طولانی شدن دوره آن باید مورد بررسی قرار بگیرد.
  2. انقباض عضلات نقش مهمی دارند. پس از عمل جراحی، عضلات سینه ممکن است متورم شده و دچار انقباض می شوند که منجر به درد و سوزش می‌شود. تمرین های فیزیوتراپی و ماساژ می‌تواند به شما کمک کند تا عضلات سینه خود را تقویت کنید و درد را کاهش دهید.
  3. قرارگیری نادرست پروتز و جایگزاری نا صحیح آن تاثیر گذار است. در برخی موارد، پروتز سینه به طور نادرست قرار می‌گیرد و فشار زیادی بر بافت سینه وارد می‌کند که ممکن است منجر به درد و سوزش شود. اگر فکر می‌کنید پروتز شما به درستی قرار نگرفته است، بهتر است با بهترین جراح پروتز سینه مشورت کنید.
  4. ممکن است این عارضه از عوارض جراحی باشد. همانطور که در هر جراحی دیگری نیز ممکن است رخ دهد، درد و سوزش می‌تواند یکی از عوارض جراحی پروتز سینه باشد. اگر این درد باعث نگرانی شما شده است، حتماً با پزشکتان در مورد آن صحبت کنید.

مهم است که با پزشکتان در مورد این درد و سوزش مشورت کنید تا علت اصلی آن را تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین کند. همچنین ممکن است عوامل زیر در احساس سوزش بعد از پروتز سینه دخیل باشند:

تحریک و خارش زخم محل جراحی

ممکن است محل جراحی با دستکاری و یا عدم رعایت بهداشت دچار تحریک شده باشد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |تاریخ عجیب و دردناک پروتز سینه

درد و سوزش ناشی از برش‌ها

برش های ایجاد شده در زیر سینه و محل بخیه آن ممکن است ایجاد سوزش و ناراحتی نماید. این سوزش طبیعی است و نشان دهنده بهبودی زخم های ایجاد شده هستند. با اینکه جراحی پروتز سینه نسبت به عمل های دیگر مانند ماموپلاستی یا لیفت سینه تهاجم کم تری دارد. اما جهت گذاشتن پروتزها به داخل سینه باید برش‌هایی ایجاد شود. محل های برش و جراحی معمولا در زمان بهبودی و به اصطلاح جوش خوردن دچار قرمزی ، تورم و خارش و سوزش می شوند.

هماتوم سینه

هماتوم به معنای جمع شدن خون در داخل بافت است و معمولاً به دلیل لخته شدن خون در محل عمل جراحی رخ می‌دهد.هماتوم در سینه پس از عمل جراحی پروتز سینه می‌تواند یک عارضه معمولی و طبیعی باشد.

اگر هماتوم در سینه شما بسیار بزرگ، دردناک یا با احساس سوزش شدید همراه است، باید به جراح سینه خود اطلاع دهید تا اوضاع ایجاد شده را ارزیابی کند. جراح پروتز سینه معمولا با انجام آزمایشات و تصویربرداری نسبت به تشخیص هماتوم اقدام می کند و براساس وضعیت شما، درمان مناسب را تعیین کند.

معمولاً در صورتی که هماتوم کوچک باشد و عوارض جدی نداشته باشد، با مرور زمان درمان شده و مشکلی ایجاد نمی کند.. اما در مواردی که هماتوم بزرگتر یا مشکل‌ساز است، ممکن است لازم باشد آن را تخلیه کنند یا به صورت جراحی از بین ببرند.

به هر حال، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا وضعیت خاص شما را بررسی کند و راهنمایی لازم را برای درمان هماتوم سینه پس از پروتز ارائه دهد.

انقباض کپسولی

زمانی که یک یا هر دو سینه سفت و ملتهب می شوند ممکن است انقباض کپسولی ایجاد شده باشد. انقباض کپسولی وضعیتی می‌باشد که به دلیل سفت شدن بافت سینه در اطراف پروتز ایجاد می‌شود و نیاز به روش های درمانی خاص خود را دارد. البته قابل رفع بوده و جای نگرانی نیست اما با پزشک در این باره مشورت کنید و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | آیا ترکیدن پروتز سینه حقیقت دارد ؟ .آیا ترکیدن پروتز سینه حقیقت دارد ؟

پارگی پروتز سینه

پاره شدن پروتز سینه می‌تواند در برخی موارد نادرایجاد شود و با ایجاد سوزش و درد در ناحیه سینه بروز نماید. تصادفات شدید یا ضربه قوی به ناحیه سینه باعث ترکیدن پروتز سینه نمی شوند اما ممکن است به هر دلیل دیگری این اتفاق بیافتد. در صورتی که شما یا شخصی که به آن اشاره می‌کنید با این مشکل مواجه هستید، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب را توصیه کند.

باز شدن بخیه ها

بعد از پروتز سینه معمولا جراح از بخیه‌های قابل جذب استفاده می کند که بعد از مدت کوتاهی از بین می روند. در صورت دستکاری و یا وارد کردن فشار به آن ممکن است دچار پارگی یا باز شدن شوند. همینطور ممکن است انجام فعالیت‌های شدید مانند بلند کردن اجسام سنگین باعث جدا شدگی بخیه ها از محل برش شده و ایجاد سوزش نماید. جدا شدگی زخم با سوزش فراوان در ناحیه برش‌ها همراه می‌باشد که باید در اولین فرصت پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *