دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه | در بسیاری از موارد، بیمار همان روز جراحی از بیمارستان مرخص می شود، اما این نکته را در نظر داشته باشید که این جراحی، دوره نقاهت چند ماه را به همراه دارد. توصیه می شود بیمار روز بعد از جراحی را در منزل استراحت کند تا اثرات بیهوشی از بین برود.

 1. به مدت سه ماه بعد از جراحی، بیمار باید پستان بند مخصوصی بپوشد تا فرم جدید سینه ها حفظ شود.
 2. کاملا طبیعی است که بیمار بعد از جراحی، احساس درد داشته باشد و سینه ها متورم باشند. در صورت بروز درد می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک مصرف کرد.
 3. معمولا نیاز است بیمار یک تا دو هفته به محل کار نرود.
 4. انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین به مدت چند ماه ممنوع می باشد.
 5. بخیه ها معمولا یک تا دو هفته بعد از جراحی کشیده می شوند. سینه شش تا دوازده ماه بعد، فرم طبیعی خود را خواهد داشت و شما می توانید نتایج نهایی را مشاهده کنید.
 6. در خصوص مراقبت های بعد از جراحی باید بگوییم، بیمار باید به رعایت بهداشت بخیه ها اهمیت دهد و استحمام کند و داروهای تجویز شده از سوی پزشک را مصرف کند. یکی دیگر از مواردی که بیماران باید در نظر داشته باشند، مراجعه منظم به پزشک و بررسی پروتز می باشد.

آیا پروتز پستان در ارتفاعات بالا آسیب می بیند؟

یکی از سوالات شایع که گاها موجبات نگرانی افراد را فراهم می کند، تاثیر ارتفاعات بر پروتز سینه است که بایستی بدانید که ارتفاع به هیچ عنوان تاثیری روی پروتز سینه نخواهد داشت.

پروتز پستان در ابتدا با کمی حباب هوا همراه خواهد بود که بتدریج جذاب خواهد شد و همچنین پروتز های سیلیکونی یا آب نمک در ارتفاع با تغییر حجم مواجه نخواهند بود. شایان ذکر است که پروتز سینه در افرادی که غواضی می کنند با فشار های بالا در عمق زیاد زیر دریا نیز دچار آسیبی نخواهد شد.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


کدام افراد برای این جراحی داوطلب می شوند؟

 1. برخی از خانم های مبتلا به سرطان سینه، بخشی از بافت پستان خود را از دست می دهند؛ در نتیجه می توانند با این جراحی این تغییر را جبران کنند.
 2. ممکن است در برخی از خانم ها، عدم تقارن در شکل یا فرم پستان ها وجود داشته باشد که با این جراحی می توان آن را اصلاح کرد.
 3. در صورتی که خانمی وزن زیادی را از دست داده باشد اما پوست اضافی زیادی نیز برای او ایجاد نشده باشد.
 4. برخی از خانم هایی که از شکل و فرم سینه های خود رضایت کافی ندارند.
 5. برخی از خانم هایی که در اثر بارداری یا شیردهی، دچار تغییر شکل در سینه های خود شده اند .
 6. خانم هایی که سینه های بزرگی ندارند و تمایل به افزایش سایز آن ها دارند .
 7. برخی از خانم هایی که در اثر اختلالات مادر زادی، یک یا هردو سینه به اندازه کافی رشد نداشته است .
 8. خانم هایی که قصد بازسازی سینه را پس از تروما دارند .

استفاده از پروتز سینه

روش های متعددی همچون تزریق چربی به سینه و جراحی پروتز برای بزرگ کردن سینه ها وجود دارد. امروزه از پروتزهای مورد تایید FDA امریکا استفاده می شود. پروتز ها عمر مشخصی ندارند و تا زمانی که آسیبی به آن ها وارد نگردد نیازی به تعویض نخواهند داشت. به طور معمول پروتز ها به مدت ده سال بدون آسیب ناشی از ضربه های شدید خطرناک نبوده و نیازی به تعویض نخواهد بود.

 پروتز پستان اصفهان | دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه چطور می گذرد ؟

ساز و کار جراحی زیبایی سینه

جراحی پروتز سینه پس از سنین بلوغ در حدود هجده سال قابل انجام است . و حداکثر سن انجام این جراحی در افراد با محدود سنی شصت سال انجام می شود. به طور معمول پس از جراحی پروتز سینه از سوتین های مخصوصی استفاده می شود . تا مشکلی برای فرد ایجاد نگردد.

عمل کوچک کردن سینه تنها از طریق جراحی و برش قابل انجام است . و با ساکشن امکان کوچک کردن سینه ها وجود ندارد . در واقع ساکشن روشی غیر علمی و نادرست است. جراحی کوچک کردن سینه در حیطه کاری جراح پستان انجام می شود . البته تکنیک این جراحی در برخی موارد بعضی از افراد با کمک داروهای هورمونی تمایل دارند . تا اقدام به بزرگ نمودن سینه های خود نمایند، جالب است دقت نمایید که این عمل می تواند آسیب جدی به سایر اعضای فرد وارد نمایید.

تزریق چربی به سینه از دیگر روش های بزرگ کردن پستان است . ولی این روش در افراد چاق قابل انجام است اما آنچه کماکان در حال بررسی است . اینکه تزریق چربی احتمال دارد موجب ابتلا به سرطان شود که این نظریه هنوز ثابت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *