جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | عمل جراحی کوچک کردن سینه چه خطراتی در پی دارد ؟

آیا امکان جابه جایی پروتز سینه وجود دارد؟

جا به جا شدن پروتز سینه یکی از عوارض جانبی است که ممکن است برخی از افراد، تجربه کنند. این عارضه زمانی رخ می دهد که ایمپلنت از موقعیت خود، تغییر موضع دهد. ایمپلنت می تواند به سمت بیرون، داخل، بالا یا پایین، تغییر موقعیت داده و عدم تقارن را به وجود آورده و نوک سینه نیز در موقعیت نامطلوبی قرار گیرد.

این عارضه جانبی اغلب در اثر جایگذاری نادرست پروتز در طول فرایند اصلی اتفاق می افتد. اگر ایمپلنت در حفره ای قرار گیرد که اندازه آن با اندازه ایمپلنت متناسب نباشد، پروتز نهایتاً جا به جا شده و شکل سینه ها تغییر می کند.

ابتدا با بررسی دقیق، علل لغزش پروتز مشخص می‌شود. ساختار قفسه سینه، شل بودن بافت سینه، وضعیت کپسول اطراف ایمپلنت، ابعاد ایمپلنت و وضعیت پاکت آماده شده ارزیابی می‌شود. معمولاً بیش از یک علت شناسایی می‌شود و برای اصلاح آن به جراحی مجدد نیاز است.

افزایش سن، عوامل ژنتیکی، بارداری، بیماری و سایر علل ممکن است باعث شود که ظاهر سینه زنان مطلوب آنها نباشد. در چنین شرایطی می‌توان به کمک پروتز سینه پستان‌ها را بزرگ‌تر کرد. پروتز سینه یا شکل‌ دهی سینه روشی است که در آن یک سیلیکون یا ژل واجد شرایط از طریق برش ایجاد شده در اطراف سینه وارد بافت سینه می ‌شود و به آن شکل یا فرم دلخواه می ‌دهد.

مطالب قرارداده شده در سایت توسط نویسنده سایت گردآوری شده است و حتما قبل از بهره برداری از مطالب حتما با پزشک خود مشورت نمایید. هیچ گونه مسئولیتی در صورت استفاده از مطالب بر عهده آقای دکتر رسول فاتحی فرد نمی باشد.

همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | راه درمانی کیست سینه

علل جا به جایی پروتز سینه چیست ؟

در طول فرایند بزرگ کردن سینه با پروتز، پزشک حفره ای را که ایمپلنت در آن باقی می ماند، ایجاد می نماید. بدن یک کپسول حفاظتی از بافت اسکار را در اطراف ایمپلنت شکل می دهد تا آن را سر جای خود نگه دارد.

اگر پروتز جابجا یا شل شود، به سمت بالا، پایین یا طرفین حرکت خواهد کرد. این اتفاق ممکن در طول چند ماه یا چند سال بعد از این عمل رخ دهد. جا به جا شدن پروتز سینه گاهی اوقات به دلیل سنگین بودن ایمپلنت اتفاق می افتد. وقتی بیمار اندازه ایمپلنتی را درخواست می دهد که برای بدن بسیار بزرگ است، در بافت داخلی به سمت پایین هدایت می شود. به همین دلیل، مشاوره اولیه با جراح بسیار حائز اهمیت است. در این جلسه، پزشک به شما کمک می کند تا اندازه مناسب را متناسب با ویژگی های بدن، انتخاب کنید.

علت دیگر جابجا شدن پروتز سینه، انقباض کپسول می باشد. انقباض کپسول به معنی سفت شدن بافت اسکار اطراف ایمپلنت است. این امر به جابجا شدن پروتز منجر می شود و در نتیجه شکل ظاهری ناخوشایندی را بر جای می گذارد.

علائم جا به جایی پروتز سینه

علائمی که نشان می‌دهند که پروتز سینه‌ی شما جابجا شده است و سینه‌هایتان باید معاینه شوند عبارتند از :

  1. ظاهراً سمت چپ و راست سینه‌ی شما متفاوت است یا وقتی سینه را لمس می‌کنید این تفاوت را احساس می‌کنید.
  2. سینه‌هایتان بعد از جراحی متقارن بودند؛ اما اکنون اینگونه نیست.
  3. نوک سینه‌هایتان از بالای تاپ یا سوتین بیرون می‌زند. ترکیب نیپل آرئولا بالاتر یا پایین‌تر از حد معمول بوده و باعث می‌شود نوک سینه به طور غیر طبیعی بیرون زده باشد.
  4. سینه‌هایتان در زمان دراز کشیدن یا ایستادن باعث ناراحتی شما می‌شوند.
  5. سینه‌هایتان خیلی بالا یا خیلی پایین هستند.
  6. گاهی اوقات لغزش پروتز سینه باعث می‌شود احساس شود که اسکار بالا یا پایین رفته است. پروتز یا پروتزهایی که دچار افتادگی شده‌اند، زیر چین طبیعی سینه قرار خواهند گرفت و باعث می‌شوند که اسکار بالاتر رفته و چین جدیدی روی قفسه‌ی سینه به وجود آید.

راه‌های دیگر برای تشخیص افتادگی پروتز سینه عبارتند از: درد، ناراحتی، کشیدگی پوست، از بین رفتن چین سینه و نازک شدن پوست زیر (پایین) سینه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *