جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان | تعویض پروتز سینه

شرایط تعویض پروتز سینه

اگر جراحی پروتز سینه انجام داده اید بدون شک به دنبال راهکارهایی برای حفاظت از آن هستید . و توجه ویژه ای به آن دارید. برخی از خانم ها سوالات پر تکراری در زمینه زمان تعویض پروتز سینه و یا شرایطی که آن ها را مجبور به تعویض پروتز سینه می کند دارند. در این مطلب سعی داریم که شرایطی که منجر به عوض کردن پروتز سینه می شوند را خاطر نشان نماییم.

زمانی که شما جراحی پروتز سینه انجام می دهید باید آگاه باشید که این پروتز ها دائمی نیستند و نیاز به تعویض دارند. ما طول عمر آن زیاد است و ممکن است تا سالیان بسیاری در بدن شما باقی بماند و آسیبی هم به آن وارد نشود. شما باید با آگاهی نسبت به این جراحی اقدام نمایید. برخی افراد تصور می‌کنند تنها با انجام یک بار عمل زیبایی سینه،تا پایان عمر می توانند از آن استفاده کنند . اما در بهترین حالت ممکن شما بعد از حدود 20 سال نیاز به تعویض آن خواهید داشت.

بد نیست بدانید که پروتزهای سینه، مانند هر شی خارجی دیگر که در بدن قرار می‌گیرد، دچار آسیب، تخریب و فرسودگی می شود و ممکن است . با قرار گرفتن در اندام های بدن واکنش هایی را نیز به همراه داشته باشد که از عمر آن کم شود. معمولاً طول عمر پروتزهای سینه، چیزی حدود ۸ الی ۱۵ سال خواهد بود و این مساله به شدت روی برند و جنس پروتز سینه تاثیر دارد. یعنی شما اگر از بهترین برند های پروتز سینه که مقاومت بالایی دارد استفاده کنید طول عمر پروتز سینه را نیز افزایش خواهید داد.

مواردی مانند سبک زندگی، شیوه برخورد با پروتز ها و حتی تغذیه در این امر دخیل است و می تواند در طول عمر پروتز تاثیر گذار باشد. مواردی مانند تغییرات وزنی هم در این موضوع تاثیر دارد.

جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |انواع مدل پروتز پستان


همراه ما باشید با مطالب لینک های کاربردی دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

در چه مواردی نیاز است که پروتز سینه تعویض شود؟

معمولا پروتز سینه عوارضی برای فرد در پی ندارد و مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر فرد بعد از پروتز سینه احساس درد شدید در قفسه سینه داشته باشد و یا اینکه احساس فشار زیاد نماید نیاز به بررسی و احتمالا تعویض پروتز سینه دارد. همچنین اگر بافت سینه بعد از مدتی دچار تغییر شود و دفرمه شود نشان از آسیب پروتز خواهد بود که نیاز به تخلیه و تعویض خواهد داشت. عامل دیگری که در این عمل موثر است انقباض کپسولی در سینه است که با ایجاد کپسول متورم و فشارنده سینه ها را ملتهب و دردناک می کند که در این وضعیت نیاز به تعویض پروتز سینه خواهد بود.

اگر پروتز سینه دچار تغییر فرم و پارگی شود نیز باید تعویض شود. البته احتمال پارگی پروتز سینه بسیار کم است.به طور کلی شرایط زیر در تعویض پروتز سینه نقش دارد :

  1. احساس درد در ناحیه سینه
  2. تغییر بافت سینه و ایجاد کپسول فشارنده یا انقباض کپسول پروتز سینه
  3. فرسودگی پروتز، تغییر فرم آن و پارگی پروتز سینه
  4. احساس برجستگی و نسوج غیرطبیعی در ناحیه پستان
  5. افزایش و کاهش وزن شدید فردی که قبلاً پروتز سینه انجام داده‌است .

پروتز پستان اصفهان | جراح پستان اصفهان

بعد از جراحی پروتز سینه

شما باید بعد از پروتز سینه به صورت مرتب سینه های خود را چک کنید و به صورت دوره ای به جراح پروتز سینه تان مراجعه کنید . با یک معاینه بالینی ساده اگر مشکل و ایرادی وجود داشته باشد مشخص می شود. البته در برخی از موارد مانند تغییرات وزنی شدید شما نیاز به معاینه خواهید داشت و باید تحت نظر باشید تا پروتز دچار جابه جایی نشود. در صورتی که تغییرات وزن مانند کاهش و یا افزایش زیاد باشد نیاز به تغییر سایز پروتز سینه خواهید داشت.

البته برخی شرایط دیگر نیز در تعویض پروتز نقش دارد و آن هم پشیمانی بعد از جراحی است. ممکن است خانمی از سایز پروتزی که قبلا انتخاب کرده است راضی نباشد و تماسل داشته باشد که آن را کوچکتر یا بزرگتر نماید . از این رو در این وضعیت چاره ای جز تعویض پروتز نیست که با عمل جراحی مجدد انجام می شود.

تغییر در بافت سینه، از علل دیگر انجام تعویض پروتز پستان طی گذر زمان است.به همین جهت نیاز است که شما بعد از جراحی پروتز سینه یک سبک زندگی را پیش بگیرید تا کمتر دچار تغییرات سایز و وزن شوید. همچنین بافت سینه ممکن است پس از چند سال دچار تغییرات شود و این تغییرات موجب حرکت پروتز پستان و تغییر شکل و فرم آن شود؛ در این شرایط نیز پزشک تشخیص به انجام تعویض پروتز سینه می‌دهد.

تعویض پروتز سینه چگونه انجام می شود ؟

برای تعویض پروتز مجدد باید بیهوش شوید. این جراحی در اتاق عمل انجام می شود و دوباره بخش جراحی شده شکاف داده می شود، پروتز قدیمی بیرون کشیده می شود و مجدد پروتز جدید جایگزین می شود. بعد از آن نیز شما دوره ی نقاهت خواهید داشت و این پروسه مجدد تکرار خواهد شد. البته با توجه به اینکه شما برای بار دوم این عمل جراحی را تجربه می کنید احساس بهتری را تجربه خواهید کرد و با چالش های دوران نقاهت آشنایی کامل دارید. از این رو عمل تعویض پروتز سینه برایتان ساده تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *