جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |

چرا تزریق چربی در سینه توصیه نمی شود؟

زنانی که از کوچک و عدم برجستگی سینه رنج می‌برند می‌توانند کاندید برجسته‌سازی سینه به کمک پروتز شوند. کارگذاری پروتز یکی از ایمن‌ترین و بهترین روش‌های رفع افتادگی، شل شدگی و عدم برجستگی سینه است. برخی افراد به خصوص افرادی که از تجمع بافت چربی در اندام‌های مختلف بدن رنج می‌برند تمایل دارند به کمک تزریق چربی حالت سینه را ترمیم کنند اما به این دسته از افراد و تمام افرادی که کاندید برجسته‌سازی سینه هستند، توصیه می‌شود از پزشک خود درخواست تزریق چربی را نکنند؛ زیرا تزریق چربی در بافت مجاوری شیردهی انجام می‌شود و می‌تواند خطر تشخیص اشتباه را هنگام بروز بیماری‌های پستان به همراه داشته باشد.

تزریق چربی به سینه به خودی خود هیچ عارضه‌ای برای افراد به همراه ندارد، اما به دلیل تغییراتی که چربی در بافت سینه ایجاد می‌کند و در بافت مجاوری شیردهی تزریق می‌شود می‌تواند موجب اشتباه تشخیص شود یعنی اگر فردی به دلیل بیماری‌های پستان به پزشک مراجعه کند ممکن است در عکسبرداری‌های تشخیصی، چربی تزریق شده به عنوان شبه تومور تشخیص داده شود.

اما اگر در مواردی پزشک ناچار به تزریق چربی در سینه شد، باید ماموگرافی قبل از جراحی انجام و سینه به لحاظ بیماری‌های پستان به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و در صورت عدم وجود هر گونه بیماری و احتمال بروز بیماری برای بیمار تزریق چربی انجام شود.

هم‌چنین افرادی که تزریق چربی در سینه را انجام می‌دهند باید درصورت ابتلا به بیمارس‌های پستان پزشک خود را در جریان تزریق چربی قرار دهد تا پزشک دچار تشخیص اشتباه نشود.

پروتز یا تزریق چربی؛ گامی برای ترمیم بافت سینه

بزرگ کردن سینه به کمک کارگذاری پروتز یا تزریق چربی جزو روش های درمانی و زیبایی است که برای افرادی که سینه بسیار کوچک دارند، از سایز و اندازه سینه خود رضایت ندارند و یا افرادی که به دنبال ابتلا به برخی بیماری ها و درمان های وابسته به آن از جمله سرطان دچار از دست رفتن بافت سینه شده اند کاربرد دارد.

به کمک این روش ها بافت سینه ترمیم و برجسته می شود. به افراد توصیه می شود برای انجام برجسته سازی سینه و نوع روش با پزشک خود مشورت کنند.

تفاوت پروتز با چربی

در تزریق، چربی مورد نیاز از بدن خود فرد قسمتی که چربی تجمع یافته استفاده می شود بنابراین پس از تزریق بدن چربی تزریق شده را بیگانه محسوب نمی کند و علیه آن واکنش نشان نمی دهد اما پروتز یک جسم خارجی است که در موارد نادر ممکن است بدن علیه آن به عنوان یک عامل بیگانه مقابله کند.

کاندیدهای مناسب

افراد پس از مراجعه به پزشک، دریافت مشاوره و انجام آزمایش های لازم در خصوص نوع روش مناسب باید به پزشک خود اطمینا کنند زیرا برای مثال افراد لاغر که دارای چربی اضافی نیستند گزینه مناسبی برای تزریق چربی محسوب نمی شوند و یا افراد مبتلا به سرطان گزینه مناسبی برای تزریق چربی نیستند پس اعتماد به پزشک جراح شما را بهتر به هدف می رساند.

غیر ممکن بودن جایگزینی روش درمان

در تزریق چربی نمی توان از چربی فرد دیگری برای تزریق استفاده کرد زیرا این مساله ممکن است موجب بروز عوارض جانبی و عد پاسخ صحیح شود بنابراین در تزریق صرفا باید از چربی خود فرد استفاده کرد.

محدویت بزرگ کردن سینه

افراد متقاضی بزرگ کردن سینه باید انتظار نتیجه معقولانه داشته باشند زیرا اندازه سینه علاوه بر حفظ و زیبایی ظاهر باید به گونه ای باشد که موجب درد کمر و گردن نشود بنابراین سایز سینه و بزرگ کردن آن بر اساس اندام فرد تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *