جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |فعالیت های ورزشی بعد از جراحی سینه

فعالیت های ورزشی بعد از جراحی سینه

بعد از جراحی زیبایی سینه ( ماموپلاستی /لیفت سینه / و یا پروتز سینه ) نیاز به مراقبت های خاص میباشد و از جمله این مراقبتها نحوه انجام فعالیت های ورزشی میباشد .در این مقاله قصد داریم به ورزش های بعد از جراحی زیبایی سینه بپردازیم. تمرینات ورزشی مهم بعد از جراحی زیبایی سینه بعد از اینکه شما جراحی زیبایی سینه را انجام داده اید باید بدانید تحرک و ورزش بجز در روزهای ابتدایی پس از جراحی ، منعی ندارد.

داشتن تحرک می تواند به گردش منظم خون کمک نماید. در ادامه به مهم ترین تمرینات ورزشی که باید انجام دهید می پردازیم.درباره جراحی تعویض پروتز سینه بخوانید. پیاده روی بعد از جراحی زیبایی سینه سعی کنید هر روز به پیاده روی بپردازید پس از جراحی زیبایی سینه و گذراندن دوره بهبودی، پزشک به شما پیاده روی منظم را توصیه می کند. پیاده روی ( البته روی سطح صاف ) ساده ترین و کمترین ورزشی می باشد که شما باید انجام دهید. به یاد داشته باشید هیچگونه آسیبی به سینه و قفسه سینه شما وارد نمی شود.

پیاده روی جریان خون شما تاثیر مثبت می گذارد و سبب بهبود آن می شود. توجه داشته باشید از همان روزهای ابتدایی بعد از عمل می توانید به پیاده روی بپردازید. سعی کنید مسیری را برای پیاده روی انتخاب کنید که برایتان راحت باشد. اگر از تردمیل استفاده میکنید ، حتما با سرعت کم و شیب صفر باید باشد. بدین صورت می توانید بدن خود را برای فعالیت های سنگین تر آماده تر کنید. سعی کنید روز خود را با پیاده روی هایی آغاز کنید که هرگز شما را خسته نمی کند. سپس بتدریج تایم پیاده روی خود را افزایش دهید. پیاده روی علاوه برحفظ تناسب اندام شما باعث بهبود جریان خون و تسریع فرایند ترمیم و بهبود زخم ها می گردد. دویدن سعی کنید تا چهار هفته بعد از جراحی زیبایی سینه تند ندوید. بهتر است بدانید دویدن زیاد فشار زیادی به قفسه سینه وارد می نماید و ممکن است باعث از هم گسیختگی محل برشها گردد.

حرکات کششی دو تا سه هفته بعد از انجام جراحی زیبایی سینه حرکات کششی را شروع کنید. حرکات کششی باعث می شود عضلات شما منعطف گردد .توجه داشته باشید که بتدریج و به آرامی مقدار کشش عضلات را افزایش دهید ، فشار بیش از حد می تواند آسیب به بافت سینه و عضلات وارد کند. در حقیقت کشش هنگامی باید انجام شود که بدن کاملا آماده باشد. به طور مثال حرکات کششی نرم و سبک، مانع از سفتی و ضعف عضلات سینه می شود. یک کشش مناسب موجب می شود خون در عضلات و بافت سینه به خوبی جریان داشته باشد.درباره لیفت سینه بخوانید. وزنه زدن اگر قبل از جراحی زیبایی سینه وزنه های سنگین را بلند می کردید، سعی کنید بعد از جراحی تا دو ماه این کار را انجام ندهید.

در حقیقت، بلند کردن وزنه ها آخرین تمرینی می باشد که پزشک به شما اجازه می دهد بعد از دوران نقاهت انجام دهید. این تمرینات موجب می شود فشار زیادی به سینه و قفسه سینه شما وارد شود. زمانی که پزشک به شما مجوز می دهد وزنه بزنید حتما با سبک ترین وزنه شروع کنید. پس از آن به تمرینات سنگین تر بپردازید تا توانایی هایتان افزایش یابد. به طور مثال امکان دارد پزشک چند تمرین ساده برای شما در نظر گرفته باشد که باید آن ها را انجام دهید. زیرا این تمرینات باعث می شود قدرت عضلانی شما بالاتر رود و به بهبودی بدن شما کمک می نماید.

شنا کردن پس از جراحی زیبایی سینه باید حداقل تا شش هفته صبر کنید و بعد به شنا بپردازید. زیرا در ورزش شنا بالاتنه به شدت درگیر می شود و به قفسه سینه فشار وارد می شود. توجه داشته باشید رفتن به استخر و یا استفاده از جکوزی حتی اگر شنا هم نکنید ، در هفته های اول مجاز نیست زیرا بدلیل وجود کلر و آلودگی های احتمالی ، شانس عفونت زخم بالا میرود. در ادامه صحبت های دکتر محسن اسدی را درباره ورزش بعد از جراحی سینه بشنوید. تمرینات هوازی دو هفته پس از جراحی زیبایی سینه تمرینات هوازی سبک می تواند باعث بهبود جریان خون و تقویت عضلات گردد.همچنین روحیه شما را پس از جراحی افزایش خواهد داد. بنابراین توصیه میشود بعد از انجام جراحی زیبایی سینه توسط جراح پستان اصفهان ، حتما فعالیتهای ورزشی مناسب را از پزشک خود جویا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *