جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |

عوارض پروتز سینه که نمیشناسید!

امروزه استفاده از پروتز سینه میان خانم ها بسیار شایع شده است زیرا افراد با پیشرفت مد و زیبایی به تناسب و زیبایی اندام های خود اهمیت داده و با کوچکترین مشکلی در یک عضو سعی بر ترمیم آن دارند. بسیاری از خانم ها به این جراحی علاقمند هستند اما از عوارض پروتز سینه هراس دارند.

یکی از سوالات متداول کاندید این نوع جراحی این است که بزرگ کردن پستان ها با پروتز چه عوارضی دارد و احتمال سرطان را افزایش میدهد یا خیر؟ عوارض پروتز سینه در ابتدا قبل از اینکه شما یک تکنیک زیبایی را انتخاب کنید و یا تحت یک جراحی درمانی قرار بگیرید، باید بدانید که تمامی این موارد با عوارضی همراه هستند بنابراین پروتز سینه هم از این قاعده مستثنی نیست و شامل برخی عوارض احتمالی میباشد.

این عوارض گاهی برای بری افراد خفیف اما برای بعضی دیگر غیر عادی بوده و باید حتما برای رفع آن ها اقدام کنند. پروتز سینه یکی از مواردی است که باید حتما با کیفیت و مرغوب انتخاب گردد تا بعد از جراحی فرد را دچار مشکل نکند. یکی از عوارضی که بانوان بعد از این عمل باید به آن توجه داشته باشند، ورم سینه بعد از پروتز میباشد و بهتر است که حتما برای مشاوره در مورد این نشانه به جراح پروتز پستان خود مراجعه کنند.

عوارض دیگری نیز ممکن است برای اشخاص به وجود آید:

سوزش در ناحیه پستان ها قرمزی پوست در اطراف پستان تورم و التهاب غیر طبیعی که برای یک مدت زمان از بین نرود. درواقع بهتر است به دت یک ماه بعد از جراحی پروتز حتما به این عوارض و علائم توجه داشته باشید و فورا اقدامات لازم را انجام دهید. در مواردی ممکن است که به عنوان مثال فرد به دلیل انجام فعالیت های سنگین یا ورزش سنگین به برخی از این موارد مبتلا شود و به همین دلیل است که مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه بسیار مهم بوده و بانوان باید قبل از عمل آن را بشناسند.

خونریزی بعد از پروتز سینه این مورد شایع نیست اما گاهی افراد در اطراف فضایی که پروتز قرار گرفاته است دچار خونریزی میشوند که در پس آن، سفت و متورم شدن بافت این ناحیه را به همراه خواهد داشت. در این صورت خون به وجود آمده باید از ناحیه تخلیه گردد و علت پیدایش آن بررسی گردد. اما نیازی به تخلیه پروتز از بافت سینه وجود ندارد. این مورد ممکن است تا دو هفته بعد از جراحی رخ دهد. عفونت بعد از پروتز سینه به طور کلی عفونت یکی از مهمترین و خطرناک ترین مسائلی است که احتمال بروزش بعد از انواع جراحی های زیبایی و درمانی وجود دارد.

اگر شما بهترین جراح پروتز پستان اصفهان را انتخاب کنید که همه کار ها طبق اصول و با بهداشت کامل انجام شود، احتمال پیدایش این مشکل بسیار کاهش یافته و به زیر یک درصد میرسد. عفونت در دسته عوارضی قرار دارد که تا دو هفته الی سه هفته بعد از جراحی خود را نشان میدهد. بافت سینه بسیار حساس بوده و اگر بعد از جراحی با این مشکل مواجه شود، ممکن است فرد با ترشح از نوک پستان یا زخم و یا سفتی و تورم پستان مواحجه شود.

همچنین قابل ذکر است که خانم ها باید بعد از این جراحی پروتز حتما آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط جراح را تا انتهای دوره مصرف کنند. انقباض کپسولی زمانی که پروتز در بافت پستان قرار داده میشود، بعد از مدتی با واکنش طبیعی کپسولی در اطراف بافت خارجی مواجه میشود. حال گاهی بافت فیبروز اسکار کوچک و جمع شده و انقباض کپسولی را به وجود میآورد. کپسولوتومی باز بعد از پروتز این روش نوعی جراحی است که برای رفع انقباض کپسولی مورد استفاده قرار میگیرد.

طی این جراحی که با بیهوشی عمومی انجام میگیرد، با استفاده از ایجاد یک برش، جراح پروتز را از بافت سینه خارج کرده و سپس برش های مکرر کوچک ایجاد میکند تا بافت اسکار به وجود آمده را از بین ببرد. نشت سیلیکون پروتز این مورد بسیار نادر است که سیلیکون پروتز به مایع تبدیل شود، اما در صورت پیدایش این عارضه این امکان وجود دارد که مایع سیلیکون ایمپلنت سینه به بیرون نشت کند.

زخم های بعد از عمل پروتز پستان این نوع جراحی دارای مشخص میزان زخم و بخیه است اما این مورد گاهی در بعضی افراد بسیار افزایش میدهد. گاهی زخم های ایجاد شده در جای بخیه ها با درد و سوزش و خارش و همچنین قرمزی همراه هستند.

آیا میتوان از عوارض پروتز سینه پیشگیری کرد؟

یکی از مهمترین مسائلی که با استفاده از آن ها میتوان از بروز عوارض جراحی پروتز جلوگیری کرد، رعایت نکات قبل و بعد از ای نع مل زیبایی میباشد. لازم است که برای پیشگیری از بروز عوارض حتما قبل از انجام این نوع عمل با جراح پروتز پستان خود مشورت کنید و حتما با پزشک خود در رابطه با همه مسائل صادق باشید.

آیا جای زخم بعد از جراحی پروتز سینه باقی میماند؟ زخم بعد از جراحی تقریبا قرمز رنگ است که نواحی آن نیز کبود میباشد. این زخم ها همانند یک زخم معمولی بعد از گذشت مدتی از بین میرود و التهابات نواحی آن ها رفع میشود. به مروز مان جای بخیه ها و زخم های عمل بعد از مدتی نمایان نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *