جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |انواع برش جراحی ماستوپکسی

انواع برش ها در جراحی لیفت سینه در جراحی ماستوپکسی

سه نوع الگوی برش وجود دارد: برش دایره ای در ناحیه اطراف آرئول (هاله نوک پستان): این برش ها معمولا بر روی سینه هایی که دارای افتادگی خیلی جزئی هستند، ایجاد می شود. به این روش تکنیک دونات نیز گفته می شود زیرا نوع برش شبیه پیراشکی دونات می باشد. برش ورتیکال: به صورت برش دور هاله سینه و برش عمودی از هاله سینه به سمت پایین می باشد که عمده موارد بدین صورت عمل می شود، و بهترین نتیجه را با حداقل اسکار ( جای بخیه) خواهد داشت. برش لنگری ( T برعکس): برش در اطراف آرئول و به صورت عمودی از ناحیه آرئول به سمت چین سینه و یک برش افقی که معمولا بر روی سینه هایی با درجه افتادگی شدید ایجاد می شود. نحوه جراحی لیفت سینه جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

پس از بیهوشی جراح فوق تخصص پلاستیک با استفاده از تکنیک مناسب، با نهایت دقت و مهارت، برش های لازم را ایجاد می کند و تغییرات لازم را برروی بافت های سینه به وجود می آورد. پس از تغییر شکل سینه ها و برداشتن پوست های اضافی محل برش ها را بخیه می زند. به طور معمول در این جراحی از بخیه های قابل جذب استفاده می شود و لازم نیست بیمار برای کشیدن بخیه ها مراجعه کند. پس از جراحی لیفت سینه برخی از جراحان برای تخلیه خونابه و پیشگیری از تجمع مایع (سروما) ، از درن ( لوله های پلاستیکی باریک ) پس از عمل استفاده می کنند که پس از چند روز خارج می شود.

ولی اینجانب بر اساس تجربه ای که بدست آورده ام، تقریبا هیچگاه از درن برای عمل لیفت سینه استفاده نمیکنم و خوشبختانه تاکنون هیچ عارضه ای بخاطر این موضوع ایجاد نشده است. طبیعی است که عدم استفاده از درن نقش به سزایی در راحتی بیمار پس از جراحی و هنگام ترخیص دارد. بخیه ها تماما از نوع جذبی بوده که در چندین لایه زده می شود و نیاز به کشیدن ندارد. پس از پانسمان، می توان از سوتین طبی مخصوص جراحی استفاده کرد و یا پس از اولین ویزیت و تعویض پانسمان( معمولا یک یا دو روز بعد از جراحی)، می توان از سوتین طبی استفاده نمود .

پس از پایان عمل، بیمار به ریکاوری منتقل می شود تا وضعیت وی مورد بررسی قرار گیرد. بهبودی بعد از جراحی لیفت سینه پس از جراحی دستورات لازم در خصوص مراقبت صحیح بعد از جراحی لیفت سینه توسط پزشک جراح ارائه خواهد شد. بعد از جراحی ممکن است در ناحیه آرئول یا نوک پستان حساسیت و یا حتی عدم حساسیت تجربه شود اما این حالت طبیعی و موقتی است. اسکار و محل برش ها به مرور زمان بهبود می یابد و پس از حدود شش ماه تا یکسال بسیار کمرنگ می شود.

گرچه ندرتا در برخی افراد که مستعد کلویید هستند ممکن است تیره و برجسته شود و حالت گوشت اضافه پیدا کند. معمولا بعد از عمل پزشکان توصیه به استفاده از کرم های آنتی اسکار و یا شیت های سیلیکون می نمایند که باعث کمتر شدن جای بخیه ها می شود. مصرف داروهای ضد درد تجویز شده از سوی پزشک معمولاً فقط برای چند روز نیاز است. ولی آنتی بیوتیک های خوراکی باید حداقل به مدت پنج روز استفاده گردد. استراحت نسبی سه تا پنج روز در منزل کافیست و معمولا افراد بعد از یک هفته می توانند به فعالیت قبلی برگردند. ولی فعالیت های ورزشی حداقل تا چهار هفته ممنوع است. بیماران تا دو ماه نباید از سوتین های فنر دار استفاده کنند و ترجیحا از سوتین طبی و در غیر این صورت از سوتین ورزشی (استرچ) استفاده نمایند کبودی و تورم حدود دو هفته بعد از عمل لیفت پستان برطرف می شود. باید از بلند کردن اجسام سنگین جدا خودداری شود. در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر معمول به سرعت با جراح خود تماس بگیرید.

مشاهده نتایج بعد از جراحی لیفت سینه نتایج عمل جراحی لیفت سینه بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است. با گذشت زمان، تورم و کبودی های بعد از عمل برطرف می شود و خطوط برش محو می شوند. برخی از این خطوط برش در ناحیه زیر پستان پنهان شده و برخی دیگر بر سطح پستان قابل مشاهده است. با این وجود، اکثر برش ها به اندازه کافی محو می شوند.

این روند تقریباً یک سال به طول می کشد. هزینه جراحی لیفت سینه چقدر است؟

میانگین هزینه ی جراحی لیفت سینه در سالهای مختلف متغیر است و عوامل متعددی روی آن اثر گذار است. هزینه ی جراحی لیفت سینه در شهر های بزرگ، طبیعتا بالاتر است و هرچه جراح پلاستیک شما در این زمینه مهارت و تجربه ی بالاتری داشته باشد، باعث افزایش هزینه جراحی خواهد شد.

مهم ترین مواردی که در برآورد هزینه جراحی لیفت سینه در سال 1402 در نظر گرفته شده اند شامل: هزینه آزمایشات لازم قبل از عمل، نوع بیهوشی، داروهای تجویز شده برای قبل و بعد از جراحی، وسایل و لباس های لازم بعد از عمل (سوتین های طبی مخصوص)، دستمزد جراح و هزینه بیمارستان بوده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *