جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |روند جراحی ماموپلاستی

روند جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی توسط جراح زیبایی سینه انجام می شود که مدت زمان آن حدود ۲ الی ۴ ساعت و با بیهوشی عمومی انجام می شود، برای جراحی ماموپلاستی قبل از اقدام برای آن محل های برش و تغییراتی که در بافت سینه لازم است، توسط جراح تعیین مشخص میشود. سپس در حین عمل قسمت های مورد نیاز برش داده شده و به بافت سینه دسترسی پیدا می کند دقت جراح در حین عمل به گونه ای است که ارتباط خونی با سینه قطع نشده و فرد بعد از جراحی می تواند مواردی مانند شیردهی را نیز انجام دهد.
عمل ماموپلاستی در هر سن و شرایطی برای خانم ها قابل انجام است اما بهتر است که این عمل زمانی انجام شود که رشد سینه ها کامل و یا فرد تصمیمی برای بارداری و یا شیردهی مجدد نداشته باشد، چرا که بارداری و شیردهی موجب تغییراتی مجدد روی سینه خواهد شد. جراحی ماموپلاستی برای افرادی که اضافه وزن بیش از اندازه دارند و یا مبتلا به بیماری های قلبی هستند توصیه نمی شود و اگر فرد تمایل به انجام آن داشته باشد باید آزمایشات و بررسی های بسیار دقیقی در این زمینه انجام شود تا مطمئن شوند که هیچ گونه آسیبی در حین انجام عمل ماموپلاستی برای فرد پیش نخواهد آمد.
قبل از جراحی ماموپلاستی مشاوره های لازم توسط جراح ارائه می شود ایشان با دقت و ملاحظه بافت سینه را معاینه می کند و تمامی مشکلاتی که در ظاهر آن وجود دارد را مورد بررسی قرار می دهد، همچنین میزان موفقیت جراحی را نیز تخمین زده و به فرد ارائه می نماید. پزشک به خوبی فرد را از نظر خطر ابتلا به سرطان سینه با توجه به سابقه خانوادگی مورد بررسی قرار داده و معاینات تخصصی را انجام می دهد همچنین مواردی مانند کیفیت پوست و موقعیت هاله پستان را نیز بررسی می کند.
مراقبت های قبل از جراحی ماموپلاستی قبل از انجام جراحی باید دقت داشته باشید که کاملاً با جراح صادق بوده و از سوابق بیماری و یا جراحی هایی که در گذشته داشته اید را به ایشان اطلاع دهید. همچنین اگر داروی خاصی را مصرف می کنید لیستی از آنها تهیه و به پزشک ارائه کنید. همچنین نیاز است که از مصرف سیگار و قلیان یک ماه قبل از جراحی خودداری کنید، چرا که مصرف آنها باعث میشود که مشکلات انعقادی خون ایجاد شود و یا اینکه دوره بهبودی بعد از عمل طولانی تر گردد. به یاد داشته باشید که همواره دو هفته قبل از عمل ماموپلاستی از مصرف نوشیدنی های الکلی و داروهای ضد التهاب و یا مکمل های گیاهی خودداری نمایید. جزئیات روند جراحی ماموپلاستی جراحی ماموپلاستی با برداشت پوست و بافت اضافی سینه و هم چنین فرم دهی سینه همراه می باشد.
تکنیک به کار رفته در این جراحی به آناتومی بدن بیمار و اولویت های بیمار بستگی دارد. معمولا در این روش جراحی، برشی اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه زده می شود و تا زیر چین های طبیعی زیر سینه امتداد می یابد. در مواردی که اندازه سینه بسیار بزرگ باشد، جای نوک سینه نیز تغییر خواهد کرد. در پایان، برش ها بخیه زده خواهند شد.
جراحی کوچک کردن سینه، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود دو تا سه ساعت به طول می انجامد. مراقبت ها و دوره نقاهت ماموپلاستی ممکن است از بیمار خواسته شود تا چند هفته بعد از جراحی، سوتین مخصوص را بپوشد تا علاوه بر محافظت از بخیه ها، به فرم دهی بهتر سینه نیز کمک شود. معمولا بعد از جراحی داروهای مسکن از سوی پزشک تجویز می شود. در صورتی که میزان درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می توان از این داروها استفاده کرد. مصرف آنتی بیوتیک نیز از بروز عفونت پیشگیری خواهد کرد.
بهتر است بیمار چند روزی را در منزل استراحت کند. انجام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش تا چند هفته ممنوع است. این قبیل فعالیت ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. خوابیدن بر روی سینه ها نیز تا چند هفته ممنوع می باشد. در صورت زمان مناسب بازگشت به محل کار، حتما باید با جراح سینه داشته باشید. خانم هایی که تحت این جراحی قرار می گیرند باید این نکته را در نظر داشته باشند، مشاهده التهاب و تورم در بافت سینه بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند هفته و گاها چند ماه برطرف خواهد شد. استحمام بعد از برداشتن پانسمان بلامانع است. دوران نقاهت پس از عمل ماموپلاستی در کنار موارد گفته، رعایت یک سری موارد از سوی بیمار ضروری است تا دوره نقاهت با کمترین میزان عوارض و با سرعت بیشتری طی شود.
نکاتی از قبیل: عدم مصرف داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپیرین، ژلوفن و نوافن. این قبیل داروها احتمال خونریزی حین عمل و بعد از آن را افزایش می دهند. بیمار باید تمام داروهای مصرفی را به پزشک اطلاع دهد. گاهی نیاز است داروی جدیدی جایگزین داروهای قدیمی شود. کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات. نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبود را به تاخیر می اندازد و احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد. ناشتا بودن.

 

نخوردن و نیاشامیدن آب، مایعات و مواد غذایی، شش تا هشت ساعت قبل از جراحی. از آن جایی که این روش جراحی تحت بیهوشی انجام می شود. ممکن است بعد از جراحی و به دلیل باقی ماندن اثرات بیهوشی، انجام برخی کارها برای بیمار سخت باشد. به همین خاطر توصیه می شود فردی از دوستان و یا اطرافیان، بیمار را همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *