جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |عمل جراحی پروتز سینه چطور انجام می شود ؟

عمل جراحی پروتز سینه

شامل چه کارهایی می شود؟ اصل مهم در عمل جراحی پروتز سینه ایجاد یک پاکت در پشت عضله سینه ویا در پشت بافت سینه است که پروتز سینه در آن جای خواهد گرفت؛ اگرچه جزئیات زیادی در رابطه با این عمل جراحی وجود دارد که در جلسات مشاوره آگاه سازی میشود. کجا برای قرار دادن پروتز سینه بهتر است؟

دو مکان یا دونوع پاکت برای قرار گرفتن پروتز وجود دارد: زیر بافت سینه و در جلوی ماهیچه ی سینه، زیر ماهیچه ای سینه ای. ماهیچه ی سینه ای ماهیچه ای از قفسه ی سینه است که معمولا در بدنسازان رشد می کند. در انگلستان مکان زیر بافت سینه یا جلوی عضله ای رایج ترین مکان مورد استفاده می باشد. ایراد این روش پروتز سینه این است که شکل ظاهری و نمای بیرونی پروتز در زنان لاغر چشمگیرتر و آشکارتر است.

در این موارد ممکن است نمای لبه های پروتز در روی قفسه ی سینه قابل تشخیص باشد در این موارد به شما توصیه می شود که پروتز سینهها را به صورت زیر ماهیچه ای بگذارید. بعضی انواع پروتز سینه وجود دارند که برای روش جلوی عضله ای مناسب تر هستند. این زنان معمولا سینه های اصلی شان بزرگتر از زمان حالشان بوده است. وقتی کاهش حجم بسیار زیادی در سینه ی اصلی وجود داشته است و در اندازه پوست میزان کمی جمع شدگی وجود دارد، پس شکلی مانند کیسه خالی ایجاد میکند.

تحت این شرایط گاهی اوقات بهتر است که پروتز در موقعیت زیر بافت سینه ای قرار بگیرند تا بتوانند پوستی که سینه ی اصلی را پوشانده، پر کنند. در مواردی که پوست خیلی شل و آویزان می شود و نوک پستان، تا زیر سینه پائین می آید، لازم است تا دوباره نوک سینه را بالا آورده و پوست پوششی را با روشهای لیفت پستان یا ماستوپکسی کوچک شوند. این حالت نیز در زمان مشاوره مشخص میشود. دومین مکان، مکان زیر ماهیچه ای بین ماهیچه ی دیواره ی قفسه ی سینه و خود قفسه ی سینه می باشد. مکان زیر ماهیچه ای پوشش روی پروتز سینه را افزایش می دهد، این پوشش شکل و ظاهر پروتز سینه را مخفی میکند. این مکان مخصوصا در زنان لاغری که بافت سینه ی بسیار کمی دارند و یا اصلاً ندارند توصیه میشود.

با ایجاد پوشش زیاد در این شرایط جلوی عوارض ذکر شده را میگیرد.ایراد این روش این است که ممکن است، درد یا ناراحتی بیشتری بعد از عمل داشته باشید و پروتز سینه با حرکات معین ماهیچه حرکت می کنند و نیز در صورت وجود افتادگی نسبی، شکل پستان در حالت خوابیده و ایستاده متفاوت خواهد بود. تصمیمگیری در مورد اینکه درباره ی شما ،چه مکانی باید برای گذاشتن پروتز سینه مناسب است، توسط پزشک و متخصص مربوطه به شما پیشنهاد داده میشود.

بعد از عمل جراحی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از عمل جراحی سینههای شما تا حدودی ورم کرده و کبود می شوند. این حالت بعد از دوتا سه هفته از بین میرود. گاهی اوقات ورم دور سینهها ممکن است با هم متفاوت باشد. این حالت طبیعی و عادی است؛ ولی اگر تفاوت زیادی بین سینه ای دو طرف وجود دارد، حتما با پزشک خود تماس بگیرید. بعد از بزرگ کردن سینه ممکن است به نظر برسد که سینه خیلی بالا قرار دارد این حالت نیز عادی است. در طی دو ماه اول بعد از عمل جراحی این پروتزهای سینه کم کم پائین آمده و به حالت طببیعی باز می گردند.حتی اگر یک طرف سریعتر از طرف دیگر پائین آمد نیاز نیست که نگران شوید، چون این حالت بعضی اوقات رخ می دهد.

بدنبال عمل جراحی لازم است که به مدت دو هفته مکان عمل را خشک نگه دارید. بعد از 48 ساعت پانسمان شما بر داشته خواهد شد و زخم بررسی و باز بینی شده و کمی تمیز می شود.

آیا پروتز پستان موجب سرطان می شود؟

براساس مطالعات انجامشده هنوز ارتباطی میان گذاشتن پروتز و ایجاد سرطان پستان، بیماریهای خودایمنی و سایر بیماری های سیستمیک یافت نشده است. در حال حاضر هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه سرطان در زنانی که پروتز سینه دارند در مراحل پیشرفته تر تشخیص داده میشود هم وجود ندارد. انجام معاینات پستان نیز پس از این عمل مختل نمی گردد البته حتما باید به متخصص تصویربرداری هنگام انجام ماموگرافی یا فرآیندهای تشخیصی دیگر وجود پروتز را اطلاع دهید.

در نظر گرفتن برخی نکات از طرف همکار تصویربرداری پزشکی ضروری است آیا امکان شیردهی پس از عمل پروتز سینه وجود دارد؟ یکی از سوالات پرتکرار در مورد پروتز سینه توانایی شیردهی پس از این عمل جراحی است. اگرچه شما عمل پروتز پستان انجام دادهاید اما مسئله اینجاست که بافت طبیعی و قدیمی سینه و مجاری شیردهی در سر جای خودشان هستند. به این ترتیب پروتز سینه چه در زیر عضله ی پستان و چه در بافت پستان قرار داده شود، روی شیردهی خانم ها تأثیری ندارد. نکته قابل توجه تاثیر شیردهی بر پروتز سینه است که ممکن است موجب شل شدن و افتادگی پستان گردد

در این موارد نیز با یک عمل اصلاحی کوچک و یا نهایتا تعویض پروتز مشکل حل شده و جای نگرانی نیست مراقبت های لازم پس از عمل پروتز سینه برای استراحت کردن یا خوابیدن روی شکم و پهلو نخوابید.

بهترین حالت خوابیدن به پشت است چون پروتز ها در جای مناسب قرار می گیرند،پس از دو هفته می توانید به پهلو ها بخوابید. آنتی بیوتیک های تجویزی توسط جراح پس از عمل سر ساعت مقرر مصرف شوند. در هفته اول بعد از عمل پروتز پستان زیاد فعالیت نکنید. فعالیت هایی مثل شانه کردن مو یا برداشتن اجسام سبک بلامانع است. اما باید به شکلی انجام گیرد که موجب ایجاد کشش در سینه و محل زخم نشود. توجه داشته باشید که نداشتن تحرک و فعالیت مطلق نیز بدنتان را خشک و سفت میکند.

پزشک جراح معمولا بعد از عمل برای شما «سوتین طبی» تجویز میکند. سوتین طبی همانند پانسمان عمل میکند. بهطوریکه پستانها و پروتزها را در بهترین وضعیت نگه میدارد. در طول ۶ تا ۱۲ هفته بهصورت تمام وقت حتی هنگام خواب، سوتین طبی خود را ببندید. پوشیدن سوتین بعد از عمل پروتز یکی از مهمترین اقداماتی است که بیمار باید انجام دهد. سفت شدن سینه و کبودی پوست پستان پس از عمل امری طبیعی است و بخشی از پروسهی درمان و بهبودی است. تا سه هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات اجتناب کنید بعد از دو هفته میتوانید پیاده رویی کنید، بدوید یا ورزشهای مربوط به پایینتنه را انجام دهید. توانایی خود را در نظر بگیرید و اگر حرکتی برایتان دردناک است انجامش ندهید.

آیا عمل پروتز سینه درد دارد؟

عمل قرار دادن ایمپلنت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام میشود. بعد از عمل بیمار برای ساعاتی در بخش ریکاوری قرار گرفته و بعد از اینکه علائم حیاتی وی کنترل شد، وارد بخش بیمارستان میشود. در بسیاری از بیماران در همان روز بعد از عمل، ترخیص انجام خواهد شد و در نهایت مراقبت های پس از عمل به وی آموزش داده خواهد شد. در مورد مقدار درد بعد از عمل پروتز باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که مانند هر عمل دیگری ممکن است در ناحیه عمل به دلیل برشها، دردی را احساس کنید که معمولا با استفاده از مسکنهای رایج این دردها برطرف خواهد شد. پس به هیچ عنوان نگرانی از این نظر نداشته باشید و دردهای بعد از عمل پس از مدت کوتاهی ناپدید می شوند.

نمونه سینه عمل شده با پروتز سینه یکی از اقداماتی که قبل از انجام جراحی سینه می تواند به تصمیم گیری بهتر درباره آن کمک کند، بررسی مدل سینه عمل شده است. در واقع، افراد می توانند در جلسه مشاوره با پزشک، عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را مشاهده کنند. این مساله به طور خاص برای افرادی که قصد عمل لیفت سینه و جراحی بزرگ کردن سینه (به طور همزمان) را دارند، بسیار راهگشا خواهد بود. در مطب دکتر موسی زاده نیز عکس زیبا جویان عزیز در عمل های مختلف مثل پروتز سینه، ماموپلاستی و بازسازی پستان با اجازه بیماران تهیه شده است که هم به صورت آلبوم و هم به صورت ویدیو کلیپ قابل مشاهده برای بیماران عزیز است. با دیدن عکس های عمل پروتز سینه میتوانید بهتر در مورد اینکه به چه مدلی از پروتز سینه اعم از گرد یا اشکی نیاز دارید، تصمیم گیری کنید.

مشاهده سینه پروتز شده به فرد کمک می کند تا با نتیجه حاصل از عمل آشنایی بیشتری پیدا کند. همچنین، فردی که قصد دارد به طور همزمان جراحی پروتز سینه و لیفت سینه را انجام دهد، می تواند نسبت به میزان تغییرات واقعی بعد از جراحی آگاهی پیدا کند. به طور کلی، مشاهده نمونه و مدل سینه عمل شده یا سینه پروتز شده به ایجاد یک دیدگاه واقع گرایانه در افراد کمک خواهد کرد.

هر چه اطلاعات یک فرد درباره میزان تغییرات بعد از جراحی پروتز سینه یا لیفت سینه بیشتر باشد، نتایج منطقی تری از جراحی انتظار خواهد داشت. برای این منظور، مشاهده تعداد بیشتری مدل سینه عمل شده مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *