جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |Special bra after mammoplasty

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید بعد از عمل ماموپلاستی انجام گیرد، استفاده از سوتین های مخصوص یا اصطلاح عامیانه تر سینه بندهای فشاری است. سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی و دیگر جراحی های مرتبط با پستان، نقش بسزایی در روند بهبودی بیمار خواهد داشت.
از اثرات مثبت سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی می توان به کاهش درد، تورم و همچنین التهاب ناشی از جراحی اشاره کرد. استفاده از سوتین فشاری برای جراحی پروتز سینه نیز مفید است. زیرا استفاده از یک سینه بند فشاری استاندارد کمک می کند تا ایمپلنت های به کار برده شده برای بزرگ کردن سینه دقیقا در جای خود نگهداری شوند.
در بسیاری از موارد، اگر در استفاده از سوتین مخصوص سهل انگاری صورت گیرد، ایمپلنت ممکن است از جای خود خارج شود زیرا در روزهای اول هنوز بافت محل جراحی استحکام کامل را ندارد. سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی به پیشگیری از افتادگی پوست نیز کمک خواهد کرد. بنابراین، حتی بعد از جراحی هایی مانند ژنیکوماستی و ماستوپکسی نیز استفاده از این لباس های فشرده الزامی است. از اثرات دیگر استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی می توان به پیشگیری از ایجاد اسکارهای بزرگ و تشکیل کلوئید در محل جراحی نیز اشاره نمود.
در این مقاله قصد داریم به بررسی اهمیت استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی بپردازیم. خواهیم دید که استفاده از این نوع لباس های زیر فشرده کننده، علاوه بر اثرات زیبایی، اثرات درمانی نیز خواهد داشت. مزایای استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی چیست؟ استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی از مراقبت های اصلی پس از انواع جراحی به حساب می آید. به همین دلیل، در انواع عمل ماموپلاستی شامل ماموپلاستی کاهنده، ماموپلاستی افزاینده، ماموپلاستی ترمیمی، ماستکتومی و ژنیکوماستی، پزشک استفاده از سوتین مخصوص را تجویز خواهد کرد.
در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی اشاره خواهیم کرد. پیشگیری از تجمع مایعات و تورم به طور کلی، بعد از انجام هر نوع عمل جراحی سینه ممکن است مایعات زیادی در داخل و اطراف بافت سینه جمع شوند. استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی، به کاهش تورم ناشی از تجمع مایعات کمک خواهد کرد. کاهش احتمال کبودی ناشی از جراحی یکی دیگر از مزایای استفاده از سوتین بعد از عمل ماموپلاستی، کاهش احتمال کبودی اطراف سینه ها است.
در هنگام جراحی سینه، آسیب به رگ های خونی در محل جراحی امری طبیعی خواهد بود. این آسیب ها تجمع خون در محل جراحی را در بر داشته و باعث ایجاد کبودی های شدید می شوند. پوشیدن سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی و فشرده سازی ناحیه جراحی، احتمال کبودی بعد از جراحی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد. در واقع، سینه بند فشاری از طریق فشرده کردن عروق اطراف سینه، از انتقال گلبول های قرمز به سمت اپیدرم جلوگیری کرده و احتمال کبودی را به حداقل می رساند.
کاهش التهاب و درد ناشی از جراحی درد ناشی از جراحی سینه، برای بسیاری از افراد آزاردهنده خواهد بود. استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی کمک می کند تا گردش خون در ناحیه تحت جراحی بهبود پیدا کنند. این مساله تاثیر زیادی بر کاهش التهاب در اطراف بافت سینه خواهد داشت. به این ترتیب بیمار درد کمتری را احساس می کند. پیشگیری از افتادگی پوست پس از جراحی ژنیکوماستی استفاده از سینه بند مخصوص بعد از عمل ژنیکوماستی نیز به کاهش افتادگی پوست کمک خواهد کرد.
در واقع، طی عمل ژنیکوماستی در مردان که شامل برداشتن چربی اضافی سینه ها می شود، بافت پوست اضافی همچنان باقی می ماند. استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی کمک می کند تا افتادگی پوست به تدریج کاهش پیدا کرده و بهبودی سینه ها تسریع شود. از دیگر مزایای سوتین مخصوص در جراحی ژنیکوماستی می توان به پیشگیری از بروز عفونت اشاره کرد. در اصل، استفاده از لباس های فشرده ساز در ناحیه سینه باعث می شود تا سلول های ضدمیکروب، گردش موثرتر و بهتری در محل جراحی داشته و از بروز عفونت جلوگیری نمایند.
حفظ محل پروتز در جراحی زیبایی پستان یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه، بزرگ کردن سینه به کمک پروتز است. هنگامی که جراح، پروتز سینه را در محل اصلی قرار می دهد، لازم است تا بیمار با پوشیدن لباس های فشرده از جابجا شدن آن جلوگیری کند. با توجه به اینکه شکل و ابعاد پروتز کاملا مشخص است، استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی از جابجایی پروتز، تغییر اندازه و تغییر شکل سینه جلوگیری خواهد کرد. پیشگیری از تشکیل لخته و امبولی ریه یکی از مهم ترین عوارض ناشی از انواع جراحی پلاستیک، تشکیل لخته خون در محل جراحی و مهاجرت آن به اندام دیگر از جمله ریه است.
حرکت لخته خون ایجاد شده به سمت ریه ها را آمبولی ریه می نامند که عوارض خطرناکی در پی دارد. استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی کمک می کند تا رگ های خونی محیطی، کاملا فشرده شده و جریان خون در ناحیه تحت جراحی تقویت شود. این مساله کمک می کند تا هر گونه خطر مرتبط با گردش خون ضعیف، از جمله تشکیل لخته خون به حداقل برسد.
جلوگیری از اسکار بزرگ ناشی از جراحی در محل جراحی سینه، بافت های اسکار ناشی زخم تجمع پیدا می کنند. این کار در نهایت منجر به تشکیل کلوئید شده و می تواند جای زخم بزرگی در ناحیه جراحی به جای بگذارد. کمک گرفتن از یک سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی، این کلوئیدها را نرم و تجزیه خواهد کرد و بنابراین اسکار ناشی از جراحی به کمترین مقدار خود خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *