جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |

جراحی لیفت سینه

لیفت سینه روشی برای رفع افتادگی سینه لیفت سینه (breast lift) یکی از جراحی هایی است که بسیار در میان زنان رایج یافته است و اکثر بانوان به دلیل وضعیت قرارگیری سینه و افتادگی نوک سینه به جراحی لیفت سینه اقدام می کنند. معمولاً افتادگی سینه به دلیل تغییراتی مانند پیری ، حاملگی و تغییرات وزن ایجاد می شود. اگر شما هم تصمیم دارید تا به رفع افتادگی سینه بپردازید، با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر جراحی لیفت سینه، مراقبت های قبل و بعد جراحی پستان و بهترین جراح پستان اصفهان بپردازیم.
لیفت سینه چیست؟
لیفت پستان یا ماستوپکسی (mastopexy) یکی از جراحی های زیبایی سینه است که در آن بهترین جراح سینه با برداشتن پوست اضافی سینه و کشیدن بافت اطراف آن، شکل بهتری به سینه می دهد و خطوط آن را مشخص می کند. کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه در صورتی که سینه های شما شکل و حجم خود را از دست داده اند. سینه های شما در طول زمان به سینه ای پهن و بد فرم تبدیل شده باشد. در حالتی که افتادگی شدید نوک سینه دارید. عدم تقارن بین سینه ها به گونه ای که یک سینه پایین تر از سینه ی دیگر قرار دارد . سینه هایی که به صورت کشیده هستند و تمایل دارند گرد به نظر برسد .
عوامل موثر درافتادگی سینه بارداری شیر دادن نوسانات وزن افزایش سن وراثت چه نوع سینه هایی نیاز به جراحی لیفتینگ دارند؟
سینه های تیز، این اصطلاح پزشکی برای سینه هایی است که به اندازه کافی دچار انقباض شده اند و نوک پستان و آرئول از موقعیت خود خارج شده اند . گروهی دیگر مربوط به سینه هایی است که از نظر سن، ژنتیک، تغذیه با شیر مادر و غیره از دست رفته اند و نوک پستان و آرئولا در مقایسه با سینه شما کاهش یافته است. ارتباط بین اندازه سینه با جراحی بالا کشیدن سینه بسیاری از بانوان تمایل دارند از سایز سینه خود کاهش دهند و گروهی دیگر تمایل دارند اندازه سینه خود را افزایش دهند، بهتر است بدانید کاهش سینه شامل کوچک کردن سینه، لیفت سینه و قرار دادن مناسب نوک پستان می باشد.
اقدامات قبل از لیفت سینه اطمینان حاصل کنید که نتایج دقیق خود را در طول مشاوره قبل از عمل جراحی به جراح خود بفرستید ممکن است لازم باشد از بعضی از بیماران بخواهیم قبل از عمل جراحی یک معاینه پزشکی بگیریم. از شما خواسته می شود که فرم های رضایت نامه را امضا کنید تا اطمینان حاصل شود که شما به طور کامل از درک روش و هر گونه خطرات یا عوارض احتمالی، و همچنین آنچه که در طول بهبودی انتظار می رود اطلاع کافی دارید. شما حداقل باید 4 هفته قبل از جراحی سیگار نکشید.
حداقل یک هفته قبل از عمل از داروهای ضد انعقاد خون استفاده نکنید. شب قبل از عمل جراحی ممکن است بعد از نیمه شب نتوانید چیزی بخورید یا بنوشید. با سفت شدن سینه مقداری از پوست کاهش پیدا می کند و باعث می شود سینه خوش فرم و سفت شود و اولویت بندی در جراحی سینه راحتی ،مدیریت خوب جراحی و ایمن بودن آن است .
چگونه عمل سینه انجام می شود؟
مراحل لیفت سینه به شرح زیر می باشد: بیمار توسط پزشک بیهوش می شود ،این بیهوشی باعث می شود که بیمار عملیات جراحی را متوجه نشود و با خیال آسوده تر این جراحی را انجام دهد .مدت زمانی که طول می کشد شما به طور کامل بیهوش شوید بین 2 تا 3 ساعت است. در طی این جراحی ،جراح برش های لازم را انجام می دهد و برای دقیق بودن اندازه گیری می کند تا بتواند به خوبی نوک پستان و آرئولا را تغییر دهد و یا پوست را بردارد. در نهایت، جراح به منظور حفظ سینه و بستن پوست به بستن بخیه اقدام می کند .
مراحل لیفت سینه برای انجام جراحی لیفت سینه باید 5 مرحله انجام شود، که به شرح زیر است.
1- بیهوشی بیهوشی برای انجام همه نوع از جراحی لازم است و زیر نظر جراح و متخصص بیهوشی انجام می شود. بسته به شرایط بیمار و توجه به اطلاعات و سوابق پزشکی، فرد را تحت بیهوشی عمومی و یا تزریق وریدی، بیهوش و جراحی می کنند.
2- انسزیون ها (هاله تیره نوک سینه) سه راه کار برای انجام انسزیون وجود دارد. برش اطراف هاله تیره نوک سینه برش به شکل عمود از هاله نوک سینه به طرف کریز سینه از هاله نوک سینه به طور عمودی به طرف کریز سینه و یک برش افقی در امتداد کریز خورده می شود.
3- فرم دهی سینه ها بعد از انسزیون، ابتدا بافت سینه به سمت بالا کشیده می شود(لیفت می شود). نوک سینه و هاله تیره نوک سینه در جای اصلی و یا بالاتر قرار می گیرد. در افرادی که دارای هاله نوک سینه بزرگ باشد، مقداری از آن را برش داده و کوچک تر می کنند. در ادامه با برداشتن پوست اضافی سینه، حالت ارتجاعی آن جبران می شود.
4- بستن هاله نوک سینه (انسزیون) بعد از اتمام فرم دهی به سینه و ترمیم پوست باقی مانده از انسزیون اقدام به بستن آن می کنند. بیشتر برش هایی که در حین جراحی لیفت سینه ایجاد می شود، از بین خواهد رفت.
5- بانداژ بعد از جراحی لیفت سینه جراح اقدام به پانسمان و بانداژ سینه ها می کند. لازم است از بانداژ های الاستیک و یا سوتین های طبی که جراح توصیه می کند، استفاده شود. استفاده از بانداژ و سوتین طبی برای کاهش ورم ضروری است. نتیجه جراحی لیفت سینه، به محض اتمام جراحی قابل مشاهده است. اما بعد از اتمام ورم ها و کبودی های حین جراحی به طور کامل نتیجه جراحی را می توان مشاهده کرد. دوران نقاهت بعد جراحی لیفت سینه رویکرد ما به بهبود ساده است. ما هر کاری که می توانیم انجام می دهیم تا در اسرع وقت به زندگی عادی بازگردید و بهتر است دستورالعمل پزشک را به خوبی رعایت کنید.
پس ازجراحی شما به مدت 4 تا 6 هفته احتمال تورم وزخم را دارید . بهتر است داروها رو طبق تجویز پزشک مصرف کنید. بهتر است بعد از 2 الی 3 روز حتماً به پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه کند . وضعیت بیمار و بهبودی متفاوت است با این حال معمولا باید پیگیری را در روزهای اول داشته باشید .
مزایای لیفت سینه
بالا کشیدن سینه فرم زیبا تر سینه به شکل گرد مانند کاهش یا افزایش سینه با توجه به نوع درخواست بیمار اعتماد به نفس بیشتر احساس رضایت مندی بیشتر در بیمار نتایج جراحی لیفت سینه چگونه خواهد بود؟ اگر جراحی به صورت درست انجام شود مسلماً دوره بهبود کوتاه تر خواهد بود و با توجه به شرایط افراد است که امکان دارد دوره بهبودی طولانی تر شود که می تواند بسته به عوامل خاص متفاوت باشد؛ برای مثال، داشتن فرزندان پس از بلند شدن سینه شما می تواند نتایج را با توجه به تغییرات زیادی که در این زمان تجربه می کند، تحت تأثیر قرار دهد، اما برای زنان که وزن پایدار دارند، نتایج به طور قطع می تواند برای چندین دهه ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *