جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |جراحی پروتز پستان

درمان دائمی افتادگی سینه با لیفت

داشتن سینه‌های خوش فرم و خوش حالت یکی از ویژگی‌ها و جذابیت‌های زنانه است، اما متاسفانه برخی افراد به دنبال افزایش سن، افتادگی پوست، شیردهی‌های مکرر، ابتلا به بیماری‌های پستان و … دچار افتادگی و شل شدن بافت سینه می‌شوند که این امر زیبایی اندام آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ماستوپکسی بهترین و ایمن‌ترین روش برای رفع افتادگی سینه است. ماستوپکسی یا لیفت سینه تنها موجب بالا رفتن و اصلاح فرم سینه می‌شود و هیچ گونه تغییری در سایز سینه ایجاد نمی‌کند، البته ممکن است پس از لیفت و بالا رفتن سینه به دلیل خوش‌فرمی، برخی احساس بزرگی سینه را داشته باشند، اما این جراحی کمکی به تغییر سایز سینه نمی‌کند. در واقع افرادی که قصد تغییر سایز سینه را دارند باید با مشورت پزشک برای سایر جراحی‌های زیبایی سینه کاندید شوند.

افرادی که قصد انجام لیفت سینه را دارند باید قبل از جراحی از سلامت کامل سینه‌ها مطلع باشند و نتایج آزمایش‌های خود را به پزشک ارائه دهند که بهترین روش برای اطمینان از سلامتی سینه ماموگرافی و معاینه سینه توسط متخصصان انکولوژی است.

لیفتینگ سینه جزو اعمال جراحی ساده و کم‌خطر نیست به همین دلیل انتخاب پزشک با تجربه نقش بسیار مهمی در کاهش احتمال بروزعوارض جانبی پس از عمل از جمله آثار محل زخم و بخیه، عدم تقارن سینه‌ها، لخته شدن خون، خونریزی و … دارد.

بارداری پس از لیفیت

لیفتینگ سینه هیچ گونه آسیبی به بافت‌های سینه وارد نمی‌کند و پزشک صرفا به کمک تکنیک‌های لیفت یا روش‌های کمکی مانند پروتز و … موجب خوش‌فرم شدن سینه می‌شود بنابراین خانم‌ها می‌توانند بدون نگرانی نسبت به بارداری و دوران شیردهی پس از آن برای لیفیت سینه کاندید شوند. البته به خانم‌هایی که به مدت 1 تا 2 سال پس از لیفت قصد بارداری توصیه می‌شود پس از اتمام دوران شیردهی برای جراحی مراجعه کنند زیرا شیردهی در فاصله کوتاهی پس از جراحی احتمال افتادگی و شل شدن بافت سینه را افزایش می‌دهد.

داشتن سینه های خوش فرم با لیفت

ماستوپکسی به بالا کشیدن سینه گفته می شود که طی آن پوست اضافه سینه برداشته و بافت اطراف آن محکم می شود. در این جراحی پزشک ابتدا حالت سینه را برای فرد بررسی و تصویرسازی می کند و در نهایت با رضایت فرد جراحی برای داشتن سینه خوش حالت و ایده آل انجام می شود.

لیفت سینه یک جراحی انتخابی، کم عارضه و ایمن است به گونه که فرد پس از جراحی نیاز به بستری ندارد. برای انجام این جراحی بیمار باید کاملا سالم باشد، ۲ هفته قبل از جراحی از مصرف الکل، استعمال دخانیات و … خودداری کند. گفتنی است؛ این جراحی برای زنان باردار یا شیرده انجام نمی شود.

لیفت سینه دارای تکنیک های مختلفی است که طی آن برش جراحی بر اساس نیاز فرد به صورت های مختلفی انجام می شود برای مثال در برخی افراد ممکن است برش و لیفت سینه به صورت لنگری شکل انجام شود ولی در افراد دیگر برش و لیفت به صورت هلالی انجام شود.

به طور کلی برش به صورت هاله ای، سوراخ کلید، لنگری و هلالی انجام می شود.

برخی افراد برای اصلاح فرم سینه ممکن است علاوه بر لیفت نیازمند لیپوساکشن. کارگذاری پروتز و … باشند که این موارد در جلسه مشاوره قبل از جراحی به بیمار اطلاع داده می شود.

پس از جراحی لیفت سینه فرد معمولا دچار درد، تورم، کبودی و التهاب می شود که این عوارض گذراست و جای نگرانی ندارد. فرد ۲ الی ۳ روز پس از جراحی باید برای باز کردن بانداژ به کلینیک مراجعه و از لباس های مخصوصی استفاده کند.

بیماران به مدت ۲ هفته نباید کارهای سنگین انجام دهند اما باید گفت نتایج حاصل از جراحی بلافاصله پس از عمل برای فرد مشهود است اما بهره مندی کامل از نتایج آن حدود یک الی دو ماه زمان نیاز دارد.

لیفت سینه یک جراحی انتخابی است بنابراین زمانی انجام می شود که هیچ عارضه ای فرد را تهدید نکند اما به دلیل اینکه این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می شود عوارض جانبی فرد را تهدید می کند اما انتخاب پزشک مناسب احتمال این عارضه را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *