جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |

تفاوت لیفت سینه و پروتز سینه

هدف از هر یک از این جراحی ها کاملا با یکدیگر متفاوت است. جراحی پروتز سینه معمولا با هدف افزایش سایز سینه ها انجام می شود و رابطه ای با افتادگی سینه ندارد اگر چه میتوان این دو جراحی را همزمان با هم انجام داد. هدف اصلی از جراحی لیفت سینه تغییر وضعیت سینه ها است و این جراحی به تنهایی باعث افزایش سایز سینه نمی شود.

عمل ترمیم پروتز سینه چه زمانی انجام می شود؟

گاهی به دلیل عدم مهارت جراح و یا عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه ممکن است بعد از عمل پروتز سینه مشکلاتی برای فرد به وجود آید که فرد مجبور به جراحی برای ترمیم پروتز سینه شود. هیچ گاه سعی نکنید به دلیل پرداخت هزینه کمتر خود را به جراحان نابلد بسپارید زیرا هزینه درمان عوارض ناشی از جراحی می تواند هزینه اولیه باشد.

برخی از این دلایلی که فرد را مجبور به جراحی ترمیم پروتز سینه می کند عبارتند از:  خالی شدن پروتز سینه نشت سیلیکون از پروتز آویزان شدن سینه ها بعد از جراحی پروتز سینه انقباض کپسول عمل ترمیم پروتز سینه می تواند با اهداف دیگری مانند درخواست برای تغییر فرم و اندازه پروتز سینه انجام شود.

سوالات متدوال در مورد جراحی پروتز سینه افرادی که تصمیم به جراحی زیبایی سینه دارند، معمولاً سوالات متعددی در ذهنشان وجود دارد که در تصمیم گیری آن ها قبل از عمل و مراقبت هایشان بعد از عمل تاثیر بسزایی دارد. در ادامه به بررسی این سوالات رایج می پردازیم.  هزینه عمل پروتز سینه چقدر است؟ هزینه جراحی زیبایی سینه مانند تمامی جراحی های زیبایی دیگر نیازمند معاینه و بررسی مشکل ابتدایی فرد است. جنس پروتز، نیاز به لیفت حین جراحی، تخصص و مهارت پزشک و میزان مشکل فرد از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه این جراحی است. ضمن این که این عمل تحت پوشش بیمه نیز قرار نمی گیرد زیرا جزو عمل های زیبایی محسوب می شود.

شیردهی بعد از پروتز سینه امکان پذیر است؟ مهم ترین مسئله ای که خانم ها قبل از انجام پروتز مطرح می کنند، امکان شیردهی در صورت باردار شدن است. در پاسخ باید گفت در عمل پروتز، بافت طبیعی سینه باقی می ماند و هیچ گونه تغییری در مجاری شیردهی ایجاد نمی شود. پروتز سینه مانع از شیردهی در آینده نخواهد شد مگر آن که برش ها دور هاله سینه ایجاد شده باشند. اگر برش در هاله سینه ایجاد شده باشد، ممکن است چند مجرای شیری قطع شود که میزان شیر کاهش خواهد یافت.

آیا بعد از عمل پروتز پستان می توان برنزه کرد؟ قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا سولاریوم تا یک سال بعد از جراحی ممنوع است. برنزه کردن و تابیدن اشعه آفتاب به محل برش باعث تیره شدن جای بخیه و زخم می شود.  آیا نتیجه جراحی پروتز سینه به مراقبت فرد هم بستگی دارد؟ بله، مراقبت های بیمار بعد از عمل نقش بسزایی در جراحی دارد. علاوه بر مراقبت های بعد از عمل، باید وزن خود را در حالات تعادل نگه دارد و رژیم غذایی سالمی داشته باشد. همچنین ورزش نیز می تواند به حفظ تعادل بدن و ثابت ماندن نتیجه جراحی کمک کند.

آیا پروتز در هواپیما دچار آسیب می شود؟ یکی از دغدغه های رایج در میان خانم ها این است که با داشتن پروتز سینه نتوانند در ارتفاعات قرار بگیرند. در واقع تصور بسیاری این است که با هواپیما سوار شدن یا رفتن به ارتفاعات، پروتز آن ها می ترکد. این تصور کاملاً اشتباه است. زمانی که در ارتفاع قرار می گیرید، ابتدا کمی حباب هوا داخل پروتز شکل می گیرد و بعد به تدریج این حباب از بین می رود. پروتزهای سیلیکونی یا سالین با تغییر ارتفاع، حجیم نخواهند شد.  نتایج جراحی زیبایی سینه با پروتز چه زمانی مشخص می شود؟ نتیجه این جراحی بلافاصله بعد از عمل و رفع ورم و کبودی قابل مشاهده است. پوشیدن سوتین طبی به فرم گیری بهتر سینه کمک می کند. جای برش ها نیز به کمک کرم های ترمیم زخم بعد از مدتی بهبود خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *