جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |تاریخ عجیب و دردناک پروتز سینه

تاریخ عجیب و دردناک پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه در حال حاضر دومین عمل جراحی زیبایی در سراسر جهان است که تقریباً چهار درصد از زنان در آمریکا از ایمپلنت سینه برخوردار هستند. قبل از ورود پروتز های آب نمکی و سیلیکونی پزشکان سعی می کردند تقریبا هر چیزی را وارد بدن خانم ها کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید چه کسی اولین فردی بود که پیشنهاد کرد سینه زن را با جراحی تغییر دهد؟ در این مورد چه کسی ابتدا داوطلب شد و چرا؟
وینچنز چرنی ، اولین جراحی بود که اقدام به بازسازی سینه کرد. جراح مشهور وینچنز چرنی اولین فرد بود که عمل جراحی بزرگ کردن سینه در آلمان در سال ۱۸۹۵ انجام داد. چرنی یک خواننده ۴۱ ساله را که به تازگی توموری از سینه چپش برداشته بود، جراحی کرد. بیمار نگران ظاهر ناخوشایند سینه هایش بود، بنابراین چرنی به این نتیجه رسید که می تواند راهی برای کمک به او پیدا کند.
وینچنز چرنی او یک تومور چرب به اندازه سیب را در ناحیه کمر پشت او پیدا کرد، آن را برداشته و تومور را دوباره در سینه او قرار داد تا فضای ناخواسته را پر کند. همانطور که به نظر می رسد تومور را با تومور دیگری جایگزین می کند، استفاده چرنی از بافت واقعی بدن در واقع عملی کاملاً پیچیده بود. در نیمه اول قرن بیستم پزشکان سعی کردند با وارد کردن چیز های مختلفی به سینه زنان مانند پارافین، توپ های شیشه ای، پشم، اسفنج و غضروف گاو روش جراحی چرنی را شبیه سازی کنند. عوارض جانبی ناشی از این جراحی ها وحشتناک بود و از عفونت و زخم های شدید گرفته تا نکروز پوست، آمبولی ریه، مشکلات کبدی، کما و حتی عوارض نهایی مرگ بود.
در دهه های ۱۹۴۰-۱۹۵۰ زنان می خواستند به نماد هایی مانند مرلین مونرو و جین منسفیلد شباهت داشته باشند، در آن زمان، علم پزشکی هنوز پروسه بزرگ کردن سینه را تکمیل نکرده بود ، اما این مانع از انجام این عمل پزشکان نشد. برخی از جراحان سعی کردند انواع مختلفی از ایمپلنت های اسفنجی را به سینه زنان وارد کنند، اما در عرض چند هفته خشک و سفت شد و باعث التهاب ، عفونت بیشتر و ترس از سرطان شد.
در سال های ۱۹۶۱ پیشرفت بزرگی در این حوزه اتفاق می افتد و اولین ایمپلنت سینه سیلیکونی با کمک شرکت Dow Corning ساخته شد. برای تست این پروتز از سگی به نام اسمرلدا کمک گرفتند. در زمان کاشت ایمپلنت اسمرلدا هیچ آسیبی ندیده بود به همین دلیل پزشکان این عمل جراحی را موفقیت آمیز دانستند. در سال ۱۹۶۲ ، تیمی ژان لیندسی اولین انسانی بود که ایمپلنت سیلیکونی را دریافت کرد. در واقع ، او فقط می خواست یک خالکوبی را از سینه اش بردارد. در آن زمان بود که پزشکان Gerow و Cronin پرسیدند آیا او می خواهد اولین کسی باشد که تحت این عمل قرار می گیرد یا خیر؟! لیندسی گفت: “اگر دکتر گرو به من می گفت خطرات وجود دارد، من این جراحی را انجام نمیدادم.” وقتی از حالت بیهوشی بیرون آمدم، احساس می کردم فیل روی سینه ام نشسته است، اما وقتی بعد از ده روز پانسمان را برداشتند ، سینه های من زیبا به نظر می رسید. همه پزشکان جوان ایستاده بودند تا شاهکار را ببینند. پروتز سینه چیست؟ گرچه بانوان از دیگر مزیت های پروتز سینه آگاه هستند، اما اغلب بانوان پروتز سینه را تنها در ایجاد زیبایی دو چندان در ناحیه سینه می شناسند.
دلایل متعددی می تواند بانوان را به فکر انجام پروتز سینه بیاندازد. از جمله این دلایل: کوچک بودن سینه، کهولت سن و افتادگی سینه، ابتلا به سرطان، افتادگی سینه بر اثر شیردهی و یا مشکلات وراثتی، از این رو انجام این جراحی برای این افراد به نظر الزام آور خواهد بود. جراحی پروتز سینه از دسته جراحی های کم تهاجم است که با سپری شدن ۲ ساعت در اتاق عمل انجام می شود. ما به شما خواننده عزیز پیشنهاد می کنیم، اگر قصد انجام این جراحی را دارید قبل از اقدام به آن، درباره نوع پروتز سینه و اندازه آن با پزشک خود مشورت کنید.
غالبا در جلسه مشاوره پزشک درباره انتظار شما از جراحی پروتز سینه خواهد پرسید. اینکه شما مایل هستید از کدام نوع و کدام شکل پروتز استفاده کنید. پروتز سینه علاوه بر این نوع برش در این جراحی نیز با توجه به نظر بیمار و همچنین تشخیص پزشک انتخاب خواهد شد. این انتخاب عموماً با بررسی پوست سینه، بافت سینه و میزان گنجایش آن صورت خواهد گرفت. در این جراحی، جراح با برش یکی از نواحی زیر بغل، هاله سینه و یا چین سینه پروتز را جایگذاری خواهد کرد. هدف از انجام عمل پروتز سینه چیست؟ با توجه به تحقیقات انجام شده است دریافته ایم که پروتز های سینه علاوه بر کاربرد زیبایی که برای جذابیت بیشتر سینه خانم ها دارند می توانند در ابعاد دیگری مانند درمان نقش آفرینی کنند.
این جراحی با دو هدف کلی انجام می شود که در زیر به آن اشاره شده است: جنبه درمانی: بسیاری از خانم های که پس از ابتلا به سرطان پستان و برداشتن بافت سینه شان درگیر افسردگی و تضعیف روحیه شده اند می توانند از این عمل زیبایی سینه محبوب بهره مند شوند تا فرمی زیبا به اندام ها برگردد و ظاهری طبیعی را تجربه کنند. جنبه زیبایی پروتز سینه جنبه زیبایی: بعضی بانوان جراحی پروتز سینه را با هدف افزایش سایز و حجم سینه انجام میدهند. معمولا این بانوان از ظاهر سینه و یا عدم تقارن پستان های خود ناراضی هستند و سپس تصمیم به جراحی می گیرد معمولاً هدف از این جراحی افزایش اعتماد به نفس در خانم هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *