جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |silicone implant medical

انواع پروتز سینه

از نظر مواد تشکیل دهنده به طور معمول ، سه نوع مختلف پروتز سینه وجود دارد : پروتز های سالینی (آب نمکی) ، پروتز های سیلیکونی و پروتزهای ترکیبی (آب نمکی و سیلیکونی) پروتزهای سالینی (آب نمکی) : پروتزهای پستان آبنمکی گرد هستند و با آبنمک استریل یا سالین پر شدهاند. پروتز سینه سالینی دارای جدارهای سیلیکونی و غیرقابل نفوذ هستند، از پروتزهای سیلیکونی سفتتر هستند، در صورت پاره شدن تخت و صاف میشود و مایع درون آنها طی فرایندی طبیعی جذب بدن میشود.
چون این مایع بهطور طبیعی در بدن وجود دارد، پس مشکلی برای سلامتی ایجاد نمیکند. مزیت های پروتز پستان سالینی: نیاز به برش کمتر؛ هزینهی پایینتر؛ نیاز کمتر به معاینه و مانیتورینگ از دیگر مزایای این روش قابلیت تنظیم حجم پروتز پس از کارگذاری در بافت پستان است پروتزهای سیلیکونی: پروتز پستان سیلیکونی همان طور که از اسمشان پیداست از ترکیب های مختلف سیلیکون ساخته شده اند. و شبیه ژل چسبنده هستند. به دلیل شبیه تر بودن پروتزهای سیلیکونی به بافت پستان به نظر میرسد که انتخاب نخست خانم ها برای پروتز سینه ، پروتزهای سیلیکونی باشند.
علاوه بر این در صورت صدمه دیدن، این پروتزها از بین نمیروند و ژلهای درون پروتز به فضای اطراف یا لایههای دیگر پروتز وارد میشوند. مزیت های پروتز سینه سیلیکونی: احتمال چین خوردگی کمتر؛ کاهش خطر خالیشدن خودبه خودی؛ لمس طبیعیتر پروتزهای ترکیبی (سالین-سیلیکون): این پروتز ها دارای زمینه ای سیلیکونی و بخشی سالینی هستند. قسمت سالینی این پروتز افزایش تدریجی سایز پروتز را ممکن می کند. پروتز های ترکیبی برای افرادی مناسب است. که تمایل به داشتن سینه های بزرگ دارند. اما در ابتدا بافت پستان کافی ندارند. با پر کردن تدریجی سالین در این پروتز ها بافت پستان جا باز کرده و پروتز بزرگتری را خواهد پذیرفت.
پروتزهای پستان از نظر میزان برجستگی براساس میزان برجستگی پروتزهای پستان به سه دسته تقسیم می گردند: پروتز با برجستگی کم (Low Profile) پروتز با برجستگی زیاد (High Profile) پروتز با برجستگی خیلی زیاد (Ultra High Profile) میزان برجستگی یا پروفایل یک پروتز یعنی در یک قاعده برابر با چه شیبی قله تشکیل داده و به اصطلاح میزان تیز بودن و برجسته بودن را مشخص می کند که این ویژگی نیز یکی از موارد موثر در نمای طبیعی پروتز پس از کار گذاشتن پروتز زیر بافت پستان است
پروتزهای سینه از نظر شکل ظاهری
پروتز های سینه از نظر ظاهری به دو نوع کلی دسته بندی می شوند: پروتز پستان گرد (round) : پروتز پستان «گرد» برای افرادی که دوست دارند پستانهای آن ها ظاهری برجسته تر داشته باشد و نرمی و خوش فرمی پروتز سینه برایشان مهم است گزینه مناسبی هستند. کاربرد های برتر پروتز پستان گرد (round) عبارتاند از: جراحی اصلاحی یا revision (در مواردی مانند تغییر پروتز قبلی، انقباض کپسولی، پارگی پروتز قبلی فرد و چرخش پروتز)؛ علاقه خود فرد پروتز سینه اشکی یا قطره اشکی ( آناتومیکال ) : پروتز پستان «آناتومیکال» به مناسب افرادی است که تمایل دارند پروتز سینه شان نمای طبیعیتری داشته باشد. علاوه بر این در موارد زیر این شکل از پروتز ها توصیه می گردد: افرادی که بافت پستانی آنها خیلی کم است یا اصلاً بافت سینه ندارند.
افرادی که پستان های تخت و بدون شکل دارند. خانم هایی که دچار عدم تقارن در پستان ها یا نقص ظاهری پستان هستند. پروتز سینه اشکی هر روز بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد زیرا تمایل به داشتن سینه های متناسب با زیبایی بدن و به اندازه نسبت به داشتن سینه های بیش از حد بزرگ و غیر طبیعی که در ابتدا مرسوم شده بود امروزه بیشتر دیده می شود پروتز خارجی پستان چیست؟ افرادی که نگران انجام عمل جراحی زیبایی پستان هستند و قصد انجام عمل جراحی و استفاده از پروتزهای پستان داخلی را ندارند. یک راهحل دیگر استفاده از پروتزهای پستان خارجی است. که نیازی به عمل جراحی ندارند. اگر چه این پروتز های هرگز حس یک پستان واقعی را تلقین نمی کنن و فقط در زیر لباس ظاهر مناسبی دارند.
همچنین در برخی موارد پروتز پستان خارجی سبب حساسیت پوستی، خارش، تعریق و احساس گرما میشود و احتمال افتادن و جدا شدن این پروتزهای سینه هم وجود دارد. با اینهمه استفاده از پروتز سینه خارجی سریعترین روش برای بزرگ کردن و پُر کردن فضای خارجی سینه است. پروتز ژله ای سینه از جمله پروتزهای خارجی پستان محسوب میشود.
لیفت پستان با پروتز چیست؟ لیفت پستان با پروتز یا (پروتز ماستوپکسی) یکی از روشهای بالا کشیدن پستان به وسیله ی پروتز است. در این روش برای اصلاح افتادگی و بزرگ کردن سینه از پروتز سینه استفاده می شود. در روش پروتز ماستوپکسی برشهای لازم برای انجام عمل فقط در ناحیه ی آرئول و زیر پستان انجام میشود.
در این روش پستان های کوچک که به افزایش حجم نیاز دارند و پستانهای نامتقارن از نظر اندازه و ظاهر را میتوان اصلاح کرد. در حقیقت این روش ترکیبی از لیفت سینه و پروتز پستان است. که در آن از لیفت داخلی برای بالا بردن پستانها استفاده میشود. برخلاف عمل لیفت سینه نیازی به برشهای عمودی وجود ندارد.
توجه داشته باشید که پروتز و لیفت پستان با این روش برای تمام افراد امکانپذیر نیست. با خواندن مطلب عمل لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان میتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید. بهتر است با نظر بهترین جراح پستان که به ایشان دسترسی دارید این عمل انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *