جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |انتخاب بهترین سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

چگونه بهترین سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی را انتخاب کنیم؟

از دید جراحان زیبایی پستان پوشیدن سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی، اثر بسزایی در نتیجه جراحی خواهد داشت. البته با این شرط که بهترین سینه بند فشاری را انتخاب نماییم. بیمار باید به مدت ۲ تا ۳ هفته پس از هر عمل ماموپلاستی، از این لباس فشاری استفاده کند. بنابراین، کیفیت لباس برای اثربخشی بیشتر اهمیت بسیاری خواهد داشت. یک سینه بند فشاری ویژگی هایی باید داشته باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود: بهتر است سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی از جلو بسته شود. این کار به بیمار کمک می کند تا به راحتی بتواند آن را تنظیم کرده، بپوشد و یا آن را از بدن خارج کند. بهتر است سوتین فشاری بدون سیم باشد. در صورتی که در ساخت سوتین فشاری از سیم استفاده شده باشد، ناراحتی بیمار را در پی خواهد داشت.
این مساله با توجه به استفاده طولانی مدت از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی اهمیت بسیاری دارد. جنس سوتین فشاری باید از مواد قابل تنفس باشد و تهویه مناسبی برای سینه ها ایجاد کند. کاهش تعریق و بهبود ورود و خروج هوا باعث راحتی هر چه بیشتر بیمار خواهد شد. در مواردی که از سینه بند فشاری با کیفیت نامناسب استفاده گردد، تجمع رطوبت و عفونت در محل جراحی اجتناب ناپذیر خواهد بود. در مواد سازنده سوتین مخصوص باید از مواد با خواص ضد باکتریایی استفاده شده باشد.
این کار از رشد باکتری بر روی سینه ها و ایجاد بوی بد جلوگیری خواهد کرد. بهتر است سینه بند فشاری بند داشته باشد. بندهای قابل تنظیم به بیمار کمک می کند تا در دوره نقاهت، اندازه آن را بنا بر وضعیت خود تنظیم نماید. اندازه سینه بند فشاری باید به گونه ای انتخاب شود تا در مواردی مانند استفاده از ایمپلنت، کمترین فشار بر ناحیه تحت جراحی اعمال شود. افرادی که سوتین های مخصوص و راحت با فشار کافی را به کار می برند، دوران نقاهت راحت تری خواهند داشت و نتیجه بهتری از جراحی خود دریافت خواهند کرد. مدت زمان استفاده از سوتین بعد از عمل ماموپلاستی انواع جراحی سینه از نظر پیچیدگی و تهاجمی بودن با یکدیگر تفاوت دارند. مدت زمان استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی نیز بر اساس همین موارد تعیین می شود.
برای مثال، افرادی که از روش کاشت پروتز سینه استفاده می کنند معمولا تا سه هفته پس از عمل باید از این نوع سینه بند فشاری استفاده کنند. لازم است بدانید که در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی، سینه بند فشاری تنها در هنگام دوش گرفتن می تواند از بدن خارج شود. این قاعده تقریبا برای انواع ماموپلاستی صدق می کند.
عدم استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی چه عوارضی در بر دارد؟ عدم استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی می تواند منجر به جابجایی پروتز شده و سرعت بهبود بیمار را کاهش دهد. برای مثال، عدم استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی بزرگ کننده سینه، خطر دررفتگی پروتز از موقعیت خود را خواهد داشت. در مورد جراحی های دیگر نیز عدم فشرده سازی ناحیه تحت جراحی باعث ایجاد تورم، التهاب و درد بیش از حد خواهد شد.
علاوه بر این، عدم استفاده از سینه بند فشاری در ناحیه جراحی، می تواند منجر به ایجاد زخم های وسیع و اسکارهای بزرگ گردد. برای افرادی که تحت عمل جراحی ژنیکوماستی قرار می گیرند نیز نپوشیدن سوتین مخصوص، باعث باقی ماندن پوست های اضافی و افتادگی پوست در اطراف سینه ها خواهد شد. بسیاری از عوارض عدم استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی نیز تا مدت ها پس از بهبودی کامل، قابل تشخیص نخواهند بود.
عوارض استفاده از سوتین نامناسب بعد از عمل ماموپلاستی چیست؟ بر اساس نظر پزشکان متخصصی مانند دکتر فرهاد موسی زاده، انتخاب یک سوتین مخصوص با کیفیت بالا برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی سینه، اهمیت بسیاری دارد. یک سوتین راحت و قابل تنفس که به راحتی قابل تنظیم است، می تواند از شکل و ابعاد جدید سینه حمایت کرده و به بهبودی سریع تر بیمار کمک کند.
اگر سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی کیفیت لازم را نداشته باشد، مطمئنا آسیب های بیشتری به بیمار وارد خواهد کرد. برای مثال، سوتین فشاری نباید زیاد سفت باشد. برای مواردی که سینه بند فشاری بیش از حد تنگ باشد، خونرسانی به سینه مختل خواهد شد. این کار باعث می شود تا روند بهبودی سینه بیمار مختل گردد. از عوارض استفاده از سوتین فشاری تنگ و سفت می توان به تغییر رنگ و پرپیگمانتاسیون اطراف سینه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *