جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان |اقدامات لازم  قبل و بعد از  از جراحی پروتز سینه

اقدامات لازم  قبل و بعد از  از جراحی پروتز سینه

 

در زیر به اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه اشاره می کنیم ، اقداماتی که میتواند خطرات و عوارض جراحی را به حداقل برساند و بیمار حس بهتری را بعد از جراحی تجربه کند. جلسه مشاوره قبل از عمل بزرگ کردن سینه در مرحله اول هدف خود را از جراحی مشخص کنید و تصمیم نهایی را بگیرید تا بعد از عمل پشیمان نشوید. قبل از جراحی باید به خوبی تحقیق کنید و به دنبال بهترین جراح پروتز سینه باشید.

بعد از پیدا کردن بهترین دکتر پروتز سینه یک جلسه به او مراجعه کنید و در مورد اهداف و انتظارات خود از جراحی با او صحبت کنید. جراح پروتز سینه، شما را معاینه می کند و در مورد انواع پروتز و سایزی که شما مدنظر خواهید داشت اطلاعاتی را می دهد. شما نیز می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و پس از آن روز جراحی را با منشی مطب هماهنگ کنید.

نکانی که قبل از جراحی لازم است بدانید: اگر داروی خاصی مصرف می کنید و یا بیماری ای خاص (افزایش فشار خون، دیابت، تنگی نفس ، تیروئید، کم خونی ، آسم و … ) دارید ، حتما جراحتان را از این مساله مطلع کنید. قبل از جراحی تست بارداری دهید زیرا در صورت بارداری نباید تحت جراحی پروتز سینه قرار گیرید. در صورتی که جراح برای شما و آزمایش و تصویر برداری هایی را تجویز کرده آن را انجام دهید و حتما در روز عمل همراه خود داشته باشید. از ۸ ساعت قبل از عمل پروتز سینه چیزی نخورید و ننوشید ، زیرا در روز عمل باید ناشتا باشید. شب قبل از جراحی حتما به حمام بروید زیرا ممکن است تا مدتی پس از جراحی نتوانید به حمام بروید و دوش بگیرید. از یک هفته قبل از جراحی دارو هایی مثل ژلوفن، بروفن و آسپرین را قطع کنید. از دو هفته قبل از جراحی پروتز سینه سعی کنید از استعمال دخانیات بپرهیزید و مصرف مشروبات الکی را قطع کنید زیرا ممکن است باعث شدت خون ریزی در روز جراحی شود. اگر یک ورزش حرفه ای مانند بدن سازی، شنا و یا ورزش اندام فوقانی انجام می دهید، قبل از جراحی پروتز سینه به جراح خود اطلاع دهید.

اگر سابقه جراحی و برش در ناحیه سینه داشته اید پزشک خود را مطلع کنید. اگر سن شما بیشتر از ۳۰ تا ۴۰ سال باشد ممکن است علاوه بر آزمایشات و تصویر برداری ها، انجام تست نوار قلب و پلگرافی ضروری باشد. در زمان مشاوره در مورد شیردهی و بارداری بعد از پروتز پستان ، ماندگاری نتایج، مقاومت پروتز سینه و محل اسکار اطلاعات لازم را از پزشک خود دریافت کنید. مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه به شما کمک می کند دوره نقاهت راحت تری را طی کنید. در زیر به نکاتی خواهیم پرداخت که بسیار کمک کننده خواهد بود. در روز جراحی و چند روز بعد از جراحی یک فرد را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید. تا سه هفته بعد از انجام جراحی طاق باز بخوابید و از خوابیدن بر روی شکم اجتناب کنید.

اگر جراح برای شما سوتین طبی تجویز کرده آن را به صورت مرتب استفاده کنید تا سینه ها در وضعیت مطلوبی قرار بگیرد. با توجه به نظر پزشک و مشورت با او می توانید از ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی به حمام بروید. برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. استعمال دخانیات مانند سیگار در روند جریان خون اختلال ایجاد می کند، همچنین مصرف الکل میتواند خون ریزی را افزایش دهد به همین علت توصیه می شود تا دو هفته بعد از جراحی پروتز سینه و حتی بهبودی کامل از دخانیات و الکل استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *