ویتامین E

  ويتامين E

دانشمندان دانشگاه هاي گلاسکو آمريکا و استراتکلايد انگليس گفتند تزريق عصاره  ويتامين E طي يک شبانه روز ، اندازه غده سرطاني را در حد قابل توجهي کاهش مي دهد و بعد از 10 روز موجب از بين رفتن کامل آن مي شود.

دانشمندان دانشگاه هاي گلاسکو آمريکا و استراتکلايد انگليس که سرگرم آزمايش روش جديد درمان سرطان هستند ، اعلام کردند تزريق عصاره ويتامين E به خون تاثير بسيار سريعي بر غده هاي بدخيم دارد.

بر اساس اين گزارش ، محققان تاکنون متوجه شده اند که ويتامين E مي تواند سلول هاي سرطاني پوست را شناسايي کرده و از بين ببرد اما آنها اطمينان دارند که اين روش درمان براي مبارزه با ساير انواع سرطان هم مفيد خواهد بود.

ويتامين E در چه موادی وجود دارد ؟

ويتامين E در موادي از قبيل روغن هاي گياهي ، گردو ، سبزيجات سبز رنگ ، غلات و تخم مرغ وجود دارد و سرشار از آنتي اکسيدان هايي است که با ممانعت از آسيب رساندن راديکال هاي آزاد ، مولکول هاي مضر و سلول هاي مهاجم به سلول ها ، از بدن انسان در برابر بيماري ها حفاظت مي کنند.

ویتـامیـن E خاصیت ضد اکسیدانی دارد و مصـرف اکسیژن در بافت را کاهش می‌دهد.

عصاره ويتامين E به وفور در روغن نخل ، روغن کاکائو ، جو و گندم يافت مي شود .

ویتامین E چه تاثیری بر بدن دارد ؟
ویتامین E چه تاثیری بر بدن دارد ؟

تاثیر ويتامين E بر سرطان

اواسط دهه 90 متخصصان اعلام کرده بودند که اين ماده موجب توقف رشد غده سرطاني در سينه مي شود.

از آن زمان ، تحقيقات بي شماري به منظور بررسي تاثير تزريق اين ماده در درمان سرطان سينه انجام شده است اما بيشتر آزمايش ها با شکست روبرو شده چون اين ماده قبل از رسيدن به محل مورد نظر ، اثر خود را از دست داده است.

علاوه بر اين ، مقدار زياد اين ماده نه تنها براي بيماران و بلکه براي بافت هاي سالم بدن سمي و خطرناک است.

به گفته محققان انگليسي ، حل اين مشکل با کمک قرار دادن عصاره ويتامين E در هزاران بادکنک ميکروسکپي از جنس چربي ميسر شده است.

به اين ترتيب ، اين ماده بدون هيچ خطري و بدون آسيب رساندن به سلول هاي سالم ، به مقصد مي رسد.

کارشناسان به منظور حصول اطمينان از رسيدن اين بادکنک هاي ميکروسکوپي به محل هاي مورد نظر ، آنها را با لايه اي از ماده اصلي انتقال دهنده عنصر آهن در بدن که تراسفرين نام دارد t پوشاندند و از آنجا که سلول هاي سرطاني به آهن نياز دارند ، گيرنده هاي زيادي در سطح آنها وجود دارد که اين بادکنک ها را جذب مي کنند و در نتيجه عصاره ويتامين E به جايي که بايد مي رسد و پس از حل شدن چربي ، غده سرطاني را مي کشد.

در حال حاضر در انگليس تحقيقات ديگري نيز در جريان است که طي آن ، دانشمندان سعي مي کنند نقش ويتامين E را در جلوگيري از سرطان مثانه مشخص کنند. نتايج اين تحقيقات سال 2010 منتشر مي شود .

تاثیر ويتامين E بر کیست پستان

کیست پستان ، بیماری خوش‌خیمی است که در اثر تغییرات طبیعی پستان‌‌ها در پاسخ به هورمون‌‌ها بروز می‌کند. یکی از عوامل موثر در بروز این بیماری، واکنش‌های اکسیداتیوی است که در بدن رخ می‌دهد.

افرادی که در پی عادت‌های بد غذایی و دریافت کالری بیش از حد، دچار اضافه وزن می‌شوند، مستعد ابتلا به کیست هستند.

ویتامین E، ترکیب خوراکی آنتی‌اکسیدانی است که تا حدودی می‌تواند نقش فعالی در درمان این کیست داشته باشد اما نه به این معنا که فردی تمام عادت‌های بد غذایی‌اش که منجر به بروز کیست پستان یا مشکلات مشابه می‌شود، داشته باشد و تصور کند با مصرف مکمل ویتامین E ، مشکلش برطرف خواهد شد.

فرد مبتلا به این بیماری باید علاوه بر مصرف مکمل‌های مناسبی مانند ویتامین E، شیوه زندگی‌اش را تغییر دهد و اگر دچار اضافه وزن است، آن را کاهش دهد.

مصرف مکمل ویتامین E در درمان کیست معجزه نخواهد کرد مگر اینکه تمام عوامل خطرساز را کاهش دهید. توصیه می‌کنم از یک برنامه غذایی کم‌چرب (گوشت، لبنیات کم‌چرب و…) پیروی کنید و مصرف قندهای ساده و شیرینی را کاهش و فعالیت بدنی‌تان را افزایش دهید.

میوه و سبزی بیشتری بخورید و اگر سیگاری هستید، آن را ترک کنید. رعایت این نکته‌ها و مصرف مکمل تا حدودی در حل مشکلتان موثر خواهد بود.

 

سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک 24

2 دیدگاه در “ویتامین E چه تاثیری بر کیست پستان دارد ؟”

  1. سلام دکتر خسته نباشید من پسری ۲۷ ساله هستم دو هفته ای میشه در سینه سمت راست یه توده به اندازه لوبیا که زیاد هم سفت نیست ایجاد شده فقط موقع خواب که به سمت راست میخوابم یه خورده درد میگیره میخواستم ببینم لازم هست برم دکتر یا خودش خوب میشه
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.