جراح پستان اصفهان | پاسخ به سوالات متداول پروتز سینه

سوالات متداول پروتز سینه

پروتز پستان | اگر شما نیز به دنبال انجام حراحی پروتز سینه باشید احتمالا سوالات زیادی ذهن شما را درگیر کرده است که به دنبال یافتن جواب مناسبی برای آن هستید. در این مقاله سوالات متداولی که از دکتر جراح پروتز پستان اصفهان پرسیده شده است را گرد آوری کرده ایم و پاسخ آن را با شما به اشتراک گذاشته ایم اگر پاسخ سوالات خود را در این مقاله نیافتید می توانید در بخش نظرات سایت آن را مطرح نمایید.


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :

پروتز پستان اصفهان | پاسخ به سوالات متداول پروتز سینه .

میزان ماندگاری پروتز پستان چقدر است؟

معمولا پروتز ها، عمر متوسط بالای 20 سال دارند، ولی باید به صورت سالیانه توسط جراح پستان ، پروتز ها تحت بررسی قرار گیرند،اگر که هر گونه شکی به بیماری سینه در فرد وجود داشته باشد، لزوم انجام MRI باید توسط پزشک به بیمار گوش زد شود. همچنین باید فرد بداند که جاگذاری پروتز در پستان ، به دلیل دستکاری در بافت سینه، سبب می شود تا بدن واکنش هایی از خود نشان دهد.

این واکنش در اطراف پروتز بوده و بسیار عادی است و بعد از این جاگذاری یک کپسول در اطراف پروتز سینه تشکیل می شود، در صورتی که پروتز بیوفتد به دلیل آن که داخل این کپسول قرار دارد، کمترین تماس را با بافت پستان ، خواهد داشت. بنابراین چیزی که در این بین مهم است، این است که نسج سینه، حداقل تماس را با ژل سیلیکونی دارد و جراح سینه، زمان کافی را برای تعویض پروتز سینه دارد.

پروتز هایی که امروزه در جراحی پروتز پستان مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا در برابر ضربه و آسیب مقاوم هستند و می توانند وزن های بالا را تحمل کنند. پس نیازی نیست در این خصوص نگران بود.

طول عمر پروتز پستان چقدر است آیا نیاز به تعویض دارد؟

پروتز های پستان با توجه به جنس و برندشان طول عمر متفاوتی دارند. معمولا بین 10 تا 15 سال پروتز های سینه در بدن ماندگاری دارند. پس از آن لازم ای پروتز ها با جراحی تعویض پروتز سینه این پروتز ها را با یک نمونه جدید تعویض نمایید و یا کلا خارج کنید. با نزدیک شدن به زمان تعویض پروتز سینه خود برای انجام چکاب توسط جراح خود اقدام نمایید.

پروتز ها را در کدام قسمت بافت سینه و در حین جراحی پروتز سینه قرار می دهند و کدام برای فرد مناسب تر است؟

بسته به شرایط فیزیکی فرد متقاضی و هدف از قرار گیری پروتز پستان چیست، پروتز را در داخل بافت سینه جاگذاری می کنند. یکی از اهداف جاگذاری پروتز پستان در بافت سینه، برای افرادی است که به دلیل ابتلا به سرطان پستان بخشی و یا همه بافت سینه برداشته شده است و یا افرادی هستند که برای بازسازی پستان اقدام به این نوع از جراحی نموده اند.

در برخی از افراد هدفشان از انجام جراحی پروتز، زیبایی است. این جراحی با توجه به شرایط فیزیکی و حجم سینه ای که خانم دارد، می توانند از پروتز در پشت بافت سینه و یا در پشت عضله استفاده کنند. افرادی که افتادگی سینه به هر دلیلی دارند و بافت یا نسج سینه کم می باشد، ولی این بافت آن قدر می باشد که بتواند، روی پروتز پستان را بپوشاند، می توانند به راحتی از قرار گیری پروتز در پشت بافت پستان استفاده کنند.

جراح پستان اصفهان |  بر طبق مطالعات انجام شده میزان رضایت بیماران بعد از انجام عمل پروتز سینه

آیا بعد از قرار گیری پروتز در بافت پستان ،حس در نوک پستان تغییر می کند یا خیر؟

باید یادآور شد که حس در نوک پستان، با توجه به فرد ممکن است متفاوت باشد و از بی حسی کامل، پر حسی و حساسیت نوک پستان تا بی حسی کامل ممکن است در فرد ایجاد شود و فرد تجربه نماید. البته این بی حسی موقت است و معمولا بعد از مدتی این حس از بین می رود.

سن مناسب جراحی پروتز پستان چقدر است؟

زمان مشخصی برای انجام این جراحی در نظر نگرفته اند و از 18 سالگی می توان آن را انجام داد. اما مسئله ای که وجود دارد این است . که اگر چه بلوغ دختران تا 18 سالگی کامل می شود . اما رشد بدن همچنان ادامه دارد . و با رشد بیشتر بدن و افزایش وزن ممکن است . اندازه سینه ها بزرگ تر شده و به اندازه دلخواه برسد بنا بر این برای انجام این جراحی عجله نکنید . و تا رشد کامل بدن خود صبر کنید. به این منظور می توانید با جراح خود نیز مشورت نمایید.

چه مدت طول می کشد تا فرد بعد از انجام جراحی پروتز سینه ، بتواند به انجام فعالیت های روزانه خود برسد؟

معمولا درد پروتز های پستانی درد شدیدی نیستند که اجازه ندهند . به فرد تا فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. معمولاً در 1 الی 2 روز اول فرد درد دارد . بعد از گذشت این چند روز می تواند فرد به انجام فعالیت های روزانه خود برنامه ریزی کرده و انجام دهد. گفتن این نکته ضروری است که درد افرادی که خواهان انجام فعالیت های سنگین و ورزشی هستند . بهتر است تا 6 هفته بعد از انجام جراحی پروتز پستان ، این گونه فعالیت ها را انجام ندهند.

آیا پروتز سینه، در روند شیردهی اختلال ایجاد می کند و یا خیر؟

تنها روشی که سبب می شود تا در روند شیردهی اختلال ایجاد شود . زمانی است که پروتز از طریق برشی که در اطراف هاله قهوه ای رنگ نوک پستان وارد پستان شده باشد. در غیر این صورت در سایر روش ها و برش ها این اختلال ایجاد نمی شود . و مادر به راحتی می تواند به فرزند خود شیر بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *