پروتز پستان اصفهان | ارتباط پروتز پستان و بروز سرطان پستان

آیا پروتز پستان موجب سرطان می شود؟

براساس مطالعات انجام‌شده هنوز ارتباطی میان گذاشتن پروتز و ایجاد سرطان پستان، بیماری‌های خود‌ایمنی و سایر بیماری‌های سیستمیک یافت نشده است. در حال حاضر هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه سرطان در زنانی که پروتز سینه دارند در مراحل پیشرفته‌تر تشخیص داده می‌شود هم وجود ندارد.

انجام معاینات پستان نیز پس از این عمل مختل نمی گردد البته حتما باید به متخصص جراح پستان اصفهان تصویربرداری هنگام انجام ماموگرافی یا فرآیندهای تشخیصی دیگر وجود پروتز را اطلاع دهید. در نظر گرفتن برخی نکات از طرف همکار تصویربرداری پزشکی ضروری است .


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :


جراح پستان اصفهان | التهاب پستان

آیا امکان شیردهی پس از عمل پروتز سینه وجود دارد؟

یکی از سوالات پرتکرار در مورد پروتز سینه توانایی شیردهی پس از این عمل جراحی است. اگرچه شما عمل پروتز پستان انجام داده‌اید اما مسئله اینجاست که بافت طبیعی و قدیمی سینه و مجاری شیردهی در سر جای خودشان هستند.

به این ترتیب پروتز سینه چه در زیر عضله‌ی پستان و چه در بافت پستان قرار داده شود، روی شیردهی خانم‌ها تأثیری ندارد. نکته قابل توجه تاثیر شیردهی بر پروتز سینه است که ممکن است موجب شل شدن و افتادگی پستان گردد. در این موارد نیز با یک عمل اصلاحی کوچک و یا نهایتا تعویض پروتز مشکل حل شده و جای نگرانی نیست .

آیا عمل پروتز سینه درد دارد؟

عمل قرار دادن ایمپلنت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. بعد از عمل بیمار برای ساعاتی در بخش ریکاوری قرار گرفته و بعد از اینکه علائم حیاتی وی کنترل شد، وارد بخش بیمارستان می‌شود. در بسیاری از بیماران در همان روز بعد از عمل، ترخیص انجام خواهد شد و در نهایت مراقبت‌های پس از عمل به وی آموزش داده خواهد شد.

در مورد مقدار درد بعد از عمل پروتز باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که مانند هر عمل دیگری ممکن است در ناحیه عمل به دلیل برش‌ها، دردی را احساس کنید که معمولا با استفاده از مسکن‌های رایج این دردها برطرف خواهد شد. پس به هیچ عنوان نگرانی از این نظر نداشته باشید و دردهای بعد از عمل پس از مدت کوتاهی ناپدید می‌شوند.

جراح پستان اصفهان | جراحی پروتز سینه.

نمونه سینه عمل شده با پروتز سینه

یکی از اقداماتی که قبل از انجام جراحی سینه می تواند به تصمیم گیری بهتر درباره آن کمک کند، بررسی مدل سینه عمل شده است. در واقع، افراد می توانند در جلسه مشاوره با پزشک، عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را مشاهده کنند. این مساله به طور خاص برای افرادی که قصد عمل لیفت سینه و جراحی بزرگ کردن سینه (به طور همزمان) را دارند، بسیار راهگشا خواهد بود.

به طور کلی، مشاهده نمونه و مدل سینه عمل شده یا سینه پروتز شده به ایجاد یک دیدگاه واقع گرایانه در افراد کمک خواهد کرد. هر چه اطلاعات یک فرد درباره میزان تغییرات بعد از جراحی پروتز سینه یا لیفت سینه بیشتر باشد، نتایج منطقی تری از جراحی انتظار خواهد داشت. برای این منظور، مشاهده تعداد بیشتری مدل سینه عمل شده مفید خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *