پروتز پستان اصفهان | مراقبت های بعد از پروتز سینه

تاریخ عجیب پروتز سینه

تاریخچه جراحی پروتز سینه | جراحی بزرگ کردن سینه در حال حاضر دومین عمل جراحی زیبایی در سراسر جهان است که تقریباً چهار درصد از زنان در آمریکا از ایمپلنت سینه برخوردار هستند. قبل از ورود پروتز های آب نمکی و سیلیکونی پزشکان سعی می کردند تقریبا هر چیزی را وارد بدن خانم ها کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید چه کسی اولین فردی بود که پیشنهاد کرد سینه زن را با جراحی تغییر دهد؟ در این مورد چه کسی ابتدا داوطلب شد و چرا؟

وینچنز چرنی ، اولین جراحی بود که اقدام به بازسازی سینه کرد. جراح مشهور وینچنز چرنی اولین فرد بود که عمل جراحی بزرگ کردن سینه در آلمان در سال ۱۸۹۵ انجام داد. چرنی یک خواننده ۴۱ ساله را که به تازگی توموری از سینه چپش برداشته بود، جراحی کرد. بیمار نگران ظاهر ناخوشایند سینه هایش بود، بنابراین چرنی به این نتیجه رسید که می تواند راهی برای کمک به او پیدا کند.


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :

وینچنز چرنی اولین جراح پروتز پستان

او یک تومور چرب به اندازه سیب را در ناحیه کمر پشت او پیدا کرد. آن را برداشته و تومور را دوباره در سینه او قرار داد تا فضای ناخواسته را پر کند. همانطور که به نظر می رسد تومور را با تومور دیگری جایگزین می کند. استفاده چرنی از بافت واقعی بدن در واقع عملی کاملاً پیچیده بود.

در نیمه اول قرن بیستم پزشکان سعی کردند با وارد کردن چیز های مختلفی به سینه زنان مانند پارافین، توپ های شیشه ای، پشم، اسفنج و غضروف گاو روش جراحی چرنی را شبیه سازی کنند. عوارض جانبی ناشی از این جراحی ها وحشتناک بود . و از عفونت و زخم های شدید گرفته تا نکروز پوست، آمبولی ریه، مشکلات کبدی، کما و حتی عوارض نهایی مرگ بود.

در دهه های ۱۹۴۰-۱۹۵۰ زنان می خواستند به نماد هایی مانند مرلین مونرو و جین منسفیلد شباهت داشته باشند . در آن زمان، علم پزشکی هنوز پروسه بزرگ کردن سینه را تکمیل نکرده بود . اما این مانع از انجام این عمل پزشکان نشد. برخی از جراحان سعی کردند انواع مختلفی از ایمپلنت های اسفنجی را به سینه زنان وارد کنند . اما در عرض چند هفته خشک و سفت شد و باعث التهاب ، عفونت بیشتر و ترس از سرطان شد.

در سال های ۱۹۶۱ پیشرفت بزرگی در این حوزه اتفاق می افتد و اولین ایمپلنت سینه سیلیکونی با کمک شرکت Dow Corning ساخته شد. برای تست این پروتز از سگی به نام اسمرلدا کمک گرفتند. در زمان کاشت ایمپلنت اسمرلدا هیچ آسیبی ندیده بود . به همین دلیل پزشکان این عمل جراحی را موفقیت آمیز دانستند.

پروتز پستان اصفهان | بهترین پروتز پستان اصفهان

در سال ۱۹۶۲ ، تیمی ژان لیندسی اولین انسانی بود . که ایمپلنت سیلیکونی را دریافت کرد. در واقع ، او فقط می خواست یک خالکوبی را از سینه اش بردارد. در آن زمان بود که پزشکان Gerow و Cronin پرسیدند آیا او می خواهد . اولین کسی باشد که تحت این عمل قرار می گیرد یا خیر؟!

لیندسی گفت: “اگر دکتر گرو به من می گفت خطرات وجود دارد، من این جراحی را انجام نمیدادم.” وقتی از حالت بیهوشی بیرون آمدم، احساس می کردم فیل روی سینه ام نشسته است، اما وقتی بعد از ده روز پانسمان را برداشتند ، سینه های من زیبا به نظر می رسید. همه پزشکان جوان ایستاده بودند تا شاهکار را ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *