پروتز پستان اصفهان | مشکلات جنسی بعد از جراحی برداشتن سینه

مشکلات جنسی بعد از جراحی برداشتن سینه

مشکلات جنسی متعددی بعد از جراحی ماستکتومی (برداشتن کل سینه) و لامپکتومی (برداشتن قسمتی از سینه) به‌ وجود می‌آیند. از دست دادن یک سینه می‌تواند باعث ایجاد استرس زیادی شود. تعداد کمی از خانم‌ها هر دو سینه‌ی خود را از دست می‌دهند.

گاهی‌ اوقات هورمون تراپی و یا درمان‌های دیگر مورد نیاز است، و اثری که این درمان‌ها ایجاد می‌کنند ممکن است باعث تشدید مشکلات ناشی از دست دادن سینه بشود.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراحی سینه ممکن است در احساس میزان رضایت هنگام نوازش سینه تاثیر بگذارد. بعد از انجام ماستکتومی، که کل سینه برداشته می‌شود، حساسیت و حس‌های این ناحیه نیز از بین می‌روند. بعضی از خانم‌ها از نوازش قسمت ناحیه اطراف اسکار بعد از جراحی احساس رضایت دارند . اما بقیه ممکن است لمس این ناحیه را دوست نداشته و حتی از لمس نوک سینه یا باقی قسمت‌های باقی‌مانده بعد از جراحی نیز احساس خوشایندی نداشته باشند.

جراح پستان اصفهان | مشکلات جنسی بعد از جراحی برداشتن سینه

بسیاری از زنانی که سینه‌ی خود را جراحی کرده‌اند در طول رابطه جنسی ممکن است احساس خوشایندی نسبت به بدن خود به عنوان یک شریک جنسی نداشته باشند و در برخی حالت‌ها نداشتن سینه برای آنها به طور مداوم یادآور یک نقص باشد. بعضی از زن‌ها که این جراحی را داشته‌اند لباس خواب کوتاه یا حتی یک سینه‌بند که داخل آن پروتز سینه قرار دارد در طول رابطه جنسی می‌پوشند و برخی استفاده از پروتز سینه را در طول رابطه جنسی نامناسب می‌دانند. برخی از خانم‌ها ممکن است جراحی‌های ترمیمی را انتخاب نمایند. این جراحی‌ها شکل و اندازه‌ی مناسب سینه را ایجاد می‌کند.

این عمل شاید به رضایت جنسی زن‌ها بیشتر کمک کند و به آنها احساس جذابیت و کامل بودن را بازگرداند اما این روش ممکن است نتواند احساس فیزیکی رضایتی که قبلا تحت تاثیر لمس سینه‌ها داشتند، را احیاء نماید.

اگر طی جراحی فقط تومور برداشته شود و پس از آن پرتودرمانی انجام گیرد، ممکن است روی سینه زخم‌هایی باقی‌بماند، همچنین ممکن است شکل، اندازه و احساس متفاوتی به فرد بدهد. بعد از پرتودرمانی ممکن است پوست قرمز و متورم شده و سینه حساس و دردناک گردد. با گذشت زمان ممکن است نواحی اطراف محل جراحی بی‌حس شود یا اینکه حساسیت نقاط نزدیک به محل جراحی کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *